Debakl místo senzace. Hokejistky dostaly v semifinále MS desítku od USA

3. 9. 2022 16:44
České hokejistky měly k senzaci daleko, v semifinále mistrovství světa v Herningu utrpěly debakl s favorizovaným týmem USA 1:10. V neděli budou bojovat o bronzové medaile se Švýcarskem, které ve druhém semifinále prohrálo s Kanadou 1:8.
Českou brankářku překonaly Američanky hned desetkrát
Českou brankářku překonaly Američanky hned desetkrát | Foto: Reuters

Američanky rozhodly zápas již v první třetině, ve které brankařku Kláru Peslarovou překonaly šestkrát.

Hattrickem se pod výhru zámořských hráček podepsala Amanda Kesselová, pět bodů za dva góly a tři asistence nasbírala nejproduktivnější hráčka turnaje Taylor Heiseová. O jedinou českou branku se postarala ve druhé třetině Klára Hymlárová.

Češky se v semifinále MS představily poprvé v historii, tým USA ještě nikdy ve finálovém zápase nechyběl.

Semifinále mistrovství světa hokejistek v Herningu (Dánsko):

USA - Česko 10:1 (6:0, 2:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 8. Heiseová (Carpenterová), 10. Scamurraová (Zumwinkleová, Compherová), 11. Kesselová (Heiseová), 15. Knightová (Heiseová, Kellerová), 19. Knightová (Bilkaová, Dunneová), 20. Carpenterová (Edenová, Kellerová), 27. Kesselová (Roqueová, Harveyová), 32. Kesselová (Heiseová), 51. Harveyová (Scamurraová), 53. Heiseová (Kesselová) - 32. Hymlárová (Křížová, Tejralová). Rozhodčí: Kainbergerová (Rak.), Tassoniová - Cameronová (obě USA), Chartrandová (Kan.). Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Diváci: 851.

Sestava Česka: Peslarová (21. Škodová) - Lásková, Pejšová, Horálková, Tejralová, Radová, Trnková - Mlýnková, Mrázová, Šapovalivová - Pejzlová, Hymlárová, Křížová - Neubauerová, Přibylová, Mills - Pátková, Sarnovská, Erbanová. Trenérka: Carla MacLeodová.