Dánové jsou zatím bez posil ze zámoří, chtějí Nielsena

ČTK ČTK
30. 4. 2015 18:29
Hokejisté Dánska mají zatím nominaci na mistrovství světa bez hráčů z NHL.
Dánští hokejisté - ilustrační foto.
Dánští hokejisté - ilustrační foto. | Foto: Roman Kučera

Kodaň - Hokejisté Dánska mají zatím nominaci na mistrovství světa bez hráčů z NHL. Posilou ze zámořské ligy by se ale mohl stát útočník Frans Nielsen z New York Islanders, který po vyřazení Ostrovanů v prvním kole Stanleyova poháru přislíbil účast, ale musí čekat, zda po nedávném zranění projde výstupní zdravotní prohlídkou.

Kvůli zdravotním potížím si švédský trenér Janne Karlsson musel vyškrtnout ze seznamu útočníky Mikkela Boedkera z Arizony a Jannika Hansena z Vancouveru, který vypadl v prvním kole play off. K dispozici má jen obránce Olivera Lauridsena, který v sezoně nastoupil v jednom utkání za Philadelphii a zbytek sezony strávil v Leigh Valley v nižší AHL.

Dánové vstoupí do turnaje v sobotu proti Slovensku, v dalších duelech je čeká Finsko, Bělorusko, Rusko, USA, Norsko a Slovensko. V přípravě sehráli v Euro Hockey Challenge dvojutkání ve Francii (2:4 a 3:4), s Běloruskem (3:1 a 6:1), se Švýcarskem (3:6 a 0:1 v prodloužení) a s Německem (1:0 a 2:4).

Nominace hokejistů Dánska na mistrovství světa v Praze a Ostravě 1.-17. května):

Brankáři: Sebastian Dahm (Roedovre), Patrick Galbraith (Karlskrona/Švéd.), Simon Nielsen (Lörenskrog/Nor.),

obránci: Daniel Nielsen, Bjoern Uldall (oba Herning), Mads Boedker (SoenderjyskE), Nicholas B. Jensen (Aalborg), Markus Lauridsen (Lake Erie/AHL), Oliver Lauridsen (Leigh Valley/AHL), Emil Kristensen (Oskarshamn/Švéd.), Jesper B. Jensen (Färjestad/Švéd.),

útočníci: Anders Poulsen, Morten Poulsen (oba Oskarshamn/Švéd.), Morten Madsen, Julian Jakobsen (oba Hamburk/Něm.), Mathias Bau Hansen (Frederikshavn), Thomas Spelling (SoenderjyskE), Frederik Storm (Malmö/Švéd.), Patrick Bjorkstrand (SaiPa Lappeenranta/Fin.), Morten Green (Schwenningen/Něm.), Kiril Starkov (Red Ice Martigny/Švýc.), Kim Staal (Tohoku/ALIH), Jesper Jensen (Rögle/Švéd.), Nichlas Hardt (Linköping/Švéd.).

 

Právě se děje

před 4 minutami

Svět knihy bude v červnu, pořadatelé jsou připraveni testovat návštěvníky

Po loňském zrušeném ročníku veletrhu Svět knihy Praha jej pořadatelé chtějí letos uspořádat od 10. do 13. června, tedy o měsíc později, než bývá zvykem. Akce by se měla konat jako tradičně v Průmyslovém paláci na Výstavišti v pražských Holešovicích. Maximum literárního programu však organizátoři plánují přesunout mimo palác, aby eliminovali úzký kontakt mezi návštěvníky. Pořadatelé jsou také připraveni provádět na místě antigenní testy.

Čestným hostem má být Francie. Zvláštní pozornost má být dopřána i Polsku, které se mělo zúčastnit loňského zrušeného ročníku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy