Čtyři roky bez medaile. Potopili české hokejisty v klíčovém duelu rozhodčí?

Sport Sport
20. 5. 2016 5:55
V osmi zápasech ani jednou v normální hrací době neprohráli. Přesto si o medaile na světovém šampionátu v Rusku nezahrají. Proč?
Češi padli, semifinále si zahrají Američané. Ale proč?
Češi padli, semifinále si zahrají Američané. Ale proč? | Foto: Michal Eger

Moskva - V osmi zápasech ani jednou v normální hrací době neprohráli. Přesto si o medaile na světovém šampionátu v Rusku nezahrají. Čeští hokejisté nezvládli čtvrtfinálový duel a coby vítězové základní skupiny nedokázali přehrát podceňované Američany.

Po výsledku 1:1 musel rozhodnout rozstřel nájezdů, ve kterých se svěřencům Vladimíra Vůjtka nevedlo. Rozhodla jediná úspěšná penalta osmnáctiletého supertalentu Austona Matthewse.

Český hokej tak čeká na světovou medaili už čtyři roky a bezprostředně po prohraném čtvrtfinále zahltily sociální sítě a média různé důvody, proč se Plekancovi a spol. klíčový duel nevydařil.

Fanoušci žehrají na výkon rozhodčího, který nesprávně uznal jedinou branku Spojených států. Mluví se ale rovněž o špatném výběru exekutorů či o neefektivní hře v početní převaze. Jaký je hlavní důvod brzkého vyřazení podle vás? Hlasujte v naší anketě.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Na Aljašce udeřilo zemětřesení, úřady varují před vlnou tsunami

Americké úřady dnes vydaly varování před ničivou vlnou tsunami poté, co Aleutské ostrovy ležící u Aljašky postihlo silné zemětřesení, dosahující podle americké geologické služby síly 7,5 stupně. Oznámily to dnes tiskové agentury.

Výstraha amerického střediska pro varování před tsunami se týká měst Sand Point a Cold Bay na Aleutách a města Kodiak na stejnojmenném ostrově, poznamenala agentura Reuters s tím, že tato města leží v řídce osídlené oblasti.

Epicentrum zemětřesení se nalézalo 94 kilometrů jihovýchodně od Sand Point. Otřesy vycházely z hloubky 41 kilometrů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy