Crosby chce do Triple Gold Clubu: Snad to dotáhneme

ČTK ČTK
17. 5. 2015 11:25
Hokejisté Kanady jsou jediný krok od naplnění svého cíle, jímž pro ně byl před mistrovstvím světa pouze zisk titulu.
Sidney Crosby
Sidney Crosby | Foto: Reuters

Praha - Hokejisté Kanady jsou jediný krok od naplnění svého cíle, jímž pro ně byl před mistrovstvím světa pouze zisk titulu. Kanada na něj čeká již osm let, za tu dobu ji v čele přehledu týmů podle zlatých medailí předběhli Rusové. A právě sborná je pro Kanadu poslední překážkou.

Kanada prochází turnajem obdivuhodným způsobem. Dosud vyhrála všech devět utkání, ve skupině měla skóre 49:14, v play off ještě neinkasovala. Po Bělorusku (9:0) udržela nulu i proti Česku.

"Je to skvělá příležitost, protože dostat se do finále není jednoduché. Uděláme pro to všechno. Kanada dlouho čeká na zlato, bylo by skvělé se teď dočkat. Každým zápasem se zlepšujeme a zápas s Čechy pro nás byl velkým testem. Doufejme, že to dotáhneme do úspěšného konce," řekl kapitán Sidney Crosby, který si ve finále seniorského MS zahraje poprvé a pokud uspěje, vstoupí do prestižního Triple Gold Clubu.

"Češi na nás vletěli, bylo to těžké"

V dnešním duelu o zlato narazí kromě spoluhráče z Pittsburghu Jevgenije Malkina i na obávaného kanonýra Alexandra Ovečkina, který Rusko posílil před semifinále. Crosby si z toho však nedělá těžkou hlavu. "Je tu spousta dobrých hráčů, v obou týmech. Každý se bude soustředit jen na to, abychom vyhráli. Nikoliv na to, kdo stojí na druhé straně," prohlásil Crosby.

Semifinále s českým výběrem Kanadu prověřilo a prakticky poprvé na turnaji více ukázalo její sílu nejen v útoku, ale také v obraně. "Bylo to těžké. Češi na nás na začátku vletěli a měli několik moc dobrých šancí, ale Mike Smith to vychytal, předvedl výborné zákroky. Po prvních pěti sedmi minutách jsme se uklidnili, začali se sami dostávat do šancí a dvakrát trefili břevno. A první gól nás dostal do výhody," uvedl Crosby.

Za velmi podstatné pro další průběh semifinále považoval, že se domácí tým nedostal do vedení. "Češi měli dost energie, kterou jim dodávali i hlasití fanoušci, tak jako na celém turnaji. Nejdříve jsme jen nečinně čekali, ale pak jsme se zlepšili a měli dost možností. Pavelec byl však také vynikající a držel soupeře v zápase. Byl to hodně vyrovnaný zápas a nám ten gól na 1:0 moc pomohl," řekl Crosby.

Ve druhé třetině Kanada ukázala svou suverenitu a ve snaze navýšit náskok český tým místy jasně přehrávala. Při vedení 2:0 se pak ve třetí části už trochu stáhla a střežila vedení. "Hlídali jsme si zadní vrátka, ale tohle je v hokeji normální, když vedete. Pořád jsme však chtěli mít jistotu, že se budeme držet na puku," uvedl Crosby.

 

Právě se děje

před 3 minutami

Patnáctiletý chlapec přežil pád z 19. patra panelového domu v Praze

V Praze na Hájích v pátek odpoledne spadl zřejmě z 19. patra panelového domu patnáctiletý chlapec. Pád přežil, záchranáři ho po uvedení do umělého spánku převezli s vážným úrazem hlavy a pánve do Thomayerovy nemocnice, řekly mluvčí policie Eva Kropáčová a záchranné služby Jana Poštová.

Událost se stala v Kupeckého ulici po 15:00. "Hasiči na místě osobu vyprostili z přístavby, kam dopadla," řekla Kropáčová. Záchranáři podle Poštové ošetřili na místě patnáctiletého mladíka. "Uvedli jsme ho do umělého spánku, zajistili dýchací cesty, žilní vstup, zajistili podle traumaprotokolu a převezli s vážným úrazem hlavy a pánve do Thomayerovy nemocnice na traumatologii," uvedla.

Policisté nyní zjišťují veškeré okolnosti celé události a příčinu pádu osoby, dodala Kropáčová.

Zdroj: ČTK
před 45 minutami

ÚOHS potrestal pět firem, uzavřely kartelovou dohodu na IT zakázku v Přerově

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) potrestal pět společností, které se zabývají přenosem dat a informací, pokutami v souhrnné výši přesahující 118 milionů korun. Důvodem byla kartelová dohoda, kterou firmy AutoCont, Tesco SW, O2 Czech Republic, Emos a Bach systems uzavřely o veřejné zakázce vypsané přerovskou radnicí. Úřad o tom informoval v tiskové zprávě.

Kartelovou dohodu úřad potrestal letos v únoru, o rozhodnutí ale informoval až nyní po nástupu nového předsedy Petra Mlsny. Ten chce o rozhodnutích informovat častěji a více je zdůvodňovat.

"Uvedené společnosti si prostřednictvím vzájemných kontaktů a výměny informací rozdělily plnění veřejné zakázky zadávané městem Přerovem a všechny (s výjimkou společnosti O2 Czech Republic) se podílely i na tvorbě zadání předmětné zakázky, a to vše s cílem ovlivnit její výsledek tak, aby nabídka, na jejímž plnění se budou všichni účastníci řízení podílet, byla vítězná," uvedl úřad v tiskové zprávě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy