Kapitán skončil, král nájezdů válí ve Francii. Co dělají mistři světa z roku 2010?

Podívejte se, co dnes dělají poslední čeští hokejoví mistři světa, kteří před deseti lety pobláznili národ.
Kapitán mistrů světa Tomáš Rolinek po zlatém šampionátu strávil ještě necelé tři sezony v ruské KHL. Následně se vrátil do extraligy, kde hrál nejprve za Spartu a poté za domovské Pardubice. Z nich byl kvůli podivným sporům na podzim 2019 vyhozen a chvilku působil v druholigovém týmu Vrchlabí, odkud se však po změnách ve vedení perníkářů zase rychle vrátil zpět a znovu Pardubicím pomohl se záchranou. Ve 40 letech podstoupil operaci kyčle a chtěl přidat další sezonu. Nicméně zjistil, že mu při zdlouhavém tréninku způsobeném koronavirovou pauzou došla síla, a tak bohatou kariéru ukončil.
Také osmačtyřicetiletý Jaromír Jágr se ještě v minulé sezoně proháněl po extraligových kluzištích, a to v dresu Kladna, které česká hokejová hvězda vlastní. Na rozdíl od Rolinka se však se svým týmem v extralize nezachránil a nad jeho hráčskou budoucností visí otazník. Ovšem rád by si zahrál na akci pod širým nebem ve Špindlerově Mlýně v prosinci 2021, kdy bude jen pár měsíců před padesátkou.
Hrdina brankoviště Tomáš Vokoun s hokejem skončil na konci roku 2014 hlavně kvůli zdravotním trablům a krevním sraženinám, s nimiž se potýkal od léta předchozího roku. Dnes třiačtyřicetiletý Vokoun po zlatém šampionátu odchytal v NHL ještě tři sezony, do reprezentace se už nikdy nepodíval. Žije na Floridě a věnuje se jak svým dvěma dětem, tak trénování mládeže.
"Rachna kachna, to to letělo!" zaznělo z úst komentátora Roberta Záruby, když Karel Rachůnek srovnal semifinálový boj se Švédy.
Foto: Reuters
Sport Sport
Aktualizováno 4. 11. 2020 12:30
Tomáš Rolinek, kapitán českých hokejistů na mistrovství světa 2010, ve 40 letech uzavřel kariéru. Nestárnoucího Jaromíra Jágra motivuje mimo jiné zápas v Krkonoších, nájezdový mág odešel k Atlantiku. Podívejte se, co dělají všichni šampioni z Německa.
 

Právě se děje

Další zprávy