"Chápe to někdo?" Rakouská média jsou zaskočená výhrou outsidera nad Českem

ČTK ČTK
17. 5. 2022 19:47
O senzačním vítězství rakouského týmu nad "hokejovým Goliášem" píší média v Rakousku poté, co Rakušané v roli outsidera dnes na mistrovství světa porazili české hokejisty 2:1 po samostatných nájezdech.
Rakušané slaví gól na mistrovství světa
Rakušané slaví gól na mistrovství světa | Foto: Reuters

"Chápe to někdo? Budeme potřebovat chvilku na to, abychom si uvědomili, že jsme zvítězili nad číslem sedm ve světě hokeje," uvedl portál deníku Der Standard v on-line zpravodajství s narážkou na pozici českého týmu ve světovém žebříčku. Rakousko je sedmnácté.

Der Standard píše o hvězdné hodině rakouského hokeje a portál bulvárního listu Kronen Zeitung o "doposud největším hrdinském kousku současného mistrovství světa".

"Vítězství nad jednou z hokejovou velmocí (i když po samostatných nájezdech). Proti Česku, šestinásobnému mistrovi světa, které se (Rakousku) ještě nikdy porazit nepodařilo," uvádí portál deníku Der Standard.

Rakousko na současném mistrovství už podruhé bodovalo proti družstvu světové úrovně, píše internetové vydání deníku Kurier. Šéf týmu Roger Bader a jeho asistenti se přitom pustili do pořádného rizika: necelou minutu před koncem hry odvolali brankáře Bernharda Starkbauma a místo něj poslali na led šestého hráče.

"Čestná porážka 0:1 pro ně nebyla dost dobrá," podotýká Kurier s tím, že riziko se vyplatilo, protože Rakušanům se podařilo vyrovnat.

Portál veřejnoprávní rozhlasové a televizní stanice ÖRF zhodnotil, že ve hře Čechů byla vidět jistá nerozhodnost, práci s outsiderem si představovali nijak. I když věděli, že za méně než 24 hodin změří síly s dalším protivníkem, Norskem, bojovali Rakušané zarytě až do závěrečné sirény řádné hrací doby aspoň o remízu a jeden bod.

Ale když se po bezbrankovém prodloužení podařilo při nájezdech brankáři Starkbaumovi odrazit všechny pokusy Čechů, "dosáhlo české vystřízlivění a červeno-bílo-červený historický úspěch dokonalosti", píše orf.at.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy