Kubíček: Ulevilo se nám, ale chceme si to uhrát sami. Neuznaný gól hráče naštval

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
31. 12. 2019 7:14
Čeští hokejoví junioři uhráli na domácím mistrovství světa proti USA (3:4 v prodloužení) bod, který jim dost možná zajistí postup do čtvrtfinále. Bekovi Šimonu Kubíčkovi ve třetí třetině nejdříve neuznali gól na 3:3, ale Češi přeměnili hromadnou frustraci celé haly ve zdravé naštvání a zanedlouho znovu po Kubíčkově ráně přeci jen vyrovnali.
Gól Šimona Kubíčka proti USA neplatil, český obránce posléze připravil trefu pro Petra Čajku.
Gól Šimona Kubíčka proti USA neplatil, český obránce posléze připravil trefu pro Petra Čajku. | Foto: Dalibor Sosna

Jaké pocity máte ze zápasu proti USA a zisku důležitého bodu?

Chtěli jsme zápas vyhrát, což se bohužel nepovedlo. Dospělo to nakonec do prodloužení, kde už je to o štěstí, kdo ten gól dá. Jsme za bod rádi a pokud budeme hrát stejným způsobem proti Kanadě, můžeme vyhrát.

Cítíte, že postup už je blízko? Spadl vám ten nejtěžší kámen ze srdce? Vystrčit vás může jen výhra Rusů nad Němci za dva body a vaše porážka v základní hrací době s Kanadou.

Trošku se nám možná ulevilo. Ale my se nechceme spoléhat na ostatní, připravíme se na Kanadu a uděláme všechno pro to, abychom vyhráli.

Co jste říkal atmosféře, která v ostravské hale proti USA byla?

Opět to bylo super, skvělá atmosféra. Diváci nás hnali, dohnali nás za vyrovnáním a chtěli jsme to urvat i v prodloužení. Věřím, že nás budou stejným způsobem podporovat i dál.

Ve třetí třetině jste vyrovnal na 3:3, ale gól neplatil. Rozhodčí viděli nedovolené bránění brankáři od Ondřeje Pavla. Co jste viděl vy?

Já jsem hlavně chtěl trefit bránu, Ondra Pavel možná brankáře trošku štrejchnul. Je to jedno, teď už s tím nic neuděláme. Hlavně, že jsme pak dali hned gól z přesilovky.

Za necelé dvě minuty po neuznaném gólu dorazil opět vaši střelu Petr Čajka a to už bylo všechno v pořádku, 3:3. Ale jak těžké předtím bylo vypořádat se s nahromaděnou frustrací?

Chtěli jsme se hlavně uklidnit, protože samozřejmě byli všichni naštvaní. Ale neuznaný gól padl ve výhodě, takže jsme věděli, že máme přesilovku a chtěli jsme z ní vyrovnat. To se naštěstí povedlo.

Znovu jste u toho byl vy, znovu jste pálil po bráně.

Potřebovali jsme srovnat, chtěli jsme všechno házet na branku.

S čím půjdete do posledního zápasu ve skupině s Kanadou?

S tím, abychom bojovali jako proti USA a vyvarovali se některých faulů. Musíme mít lepší začátek, protože s Američany prvních deset minut nebylo dobrých. Pak jsme se začali zvedat.

 

Právě se děje

před 29 minutami

Rozbory vody z Bečvy po druhém úniku chemikálií potvrdily nadlimitní výskyt niklu

Výsledky rozborů vody z Bečvy, které ve Valašském Meziříčí - Juřince v úterý odpoledne odebrali inspektoři České inspekce životního prostředí (ČIŽP), prokázaly zvýšené množství niklu. Výsledky nepotvrdily zvýšený obsah kyanidů. Uvedli to mluvčí ČIŽP Radka Nastoupilová a valašskomeziříčský starosta Robert Stržínek (ANO).

Na hladině řeky se v úterý vytvořila pěna. Podle Stržínka se znečištění do Bečvy dostalo z vyústění kanálu vedoucího z areálu rožnovské Tesly, tedy z toho, jímž podle policie před několika týdny do řeky unikl kyanid. "Jsem si plně vědom, že zatím nemáme křížovou kontrolu, tedy výsledky námi odebraných vzorků. Ale vzhledem k tomu, že jsme veřejnost upozornili na nebezpečí, jež by mohlo hrozit, považuji za nutné už nyní všechny uklidnit zprávou, že v řece není jedovatá látka. Jakmile budeme mít výsledky rozborů dalších vzorků, budeme veřejnost informovat," řekl Stržínek.

Nikl není podle inspekce pro člověka významně toxický, patří ale mezi potenciální karcinogeny a je rozšířeným kožním alergenem. Opakovaný kontakt nebo i požití mohou vyvolat přecitlivělost a alergické reakce. Toxicita je pro některé vodní organismy poměrně vysoká, a z tohoto důvodu je jeho přípustná koncentrace v povrchových vodách limitována přísněji než v pitné vodě.

Zdroj: ČTK
před 30 minutami

Řecko a Turecko zasáhlo zemětřesení

Část Řecka a Turecka v pátek zasáhlo zemětřesení s ohniskem v Egejském moři v hloubce 16,5 kilometru. Otřesy pocítili i obyvatelé Atén a Istanbulu, píše agentura AP. Ohnisko se nacházelo 13 kilometrů severně od řeckého ostrova Samos. Podle Evropského středomořského seizmologického centra (EMSC) otřes dosáhl síly 6,9 stupně, turecké úřady uvádí sílu 6,6 stupně.

Podle prvních zpráv z tureckých médií největší škody zaznamenalo pobřežní město Izmir, kde žijí tři miliony obyvatel, a jeho okolí. V oblasti se zřejmě zřítilo několik budov. Škody hlásí také řecký ostrov Samos, kde žije 45 000 obyvatel. Podle agentury AFP pobřeží ostrova zasáhlo malé tsunami. Ani z Řecka ani z Turecka nejsou zatím hlášeni mrtví či ranění.

před 1 hodinou

Elektronická evidence tržeb se odkládá až do konce roku 2022

Odklad elektronické evidence tržeb (EET) se prodlouží až do konce roku 2022. Prezident Miloš Zeman tuto změnu zákona podepsal, informoval dnes ČTK jeho mluvčí. Důvodem odkladu je podle ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) snaha ulevit podnikatelům v době koronavirové epidemie. Podle expertů i opozice to znamená konec tohoto projektu.

Povinnost EET je prozatím zrušena do konce letošního roku. Vláda navrhla další odklad na základě aktuální situace kolem šíření koronaviru, výhledu ekonomiky a konzultace s podnikatelskými svazy, asociacemi a komorami. O osudu EET se nejspíš rozhodne ve sněmovních volbách na podzim 2021. Schillerová věří tomu, že EET bude obnoveno.

Zdroj: ČTK
Další zprávy