Dostál byl ve skupině na kapačkách, proti Švédům chyboval: Sám sebe se ptám proč

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
3. 1. 2020 11:44
Na hokejovém mistrovství světa juniorů v Ostravě měl být českou oporou číslo jedna. Nakonec Lukáš Dostál odchytal tři duely, pral se s virózou a ve čtvrtfinále proti Švédsku (0:5) předvedl vedle 32 zákroků také kiks při rozehrávce, kdy soupeři nabídl druhý gól.
Lukáš Dostál si připsal ve čtvrtfinále proti Švédsku 32 zákroků, ale při pátém gólu neměl nárok.
Lukáš Dostál si připsal ve čtvrtfinále proti Švédsku 32 zákroků, ale při pátém gólu neměl nárok. | Foto: Lukáš Filipec

Jak prožíváte zklamání po vyřazení ve čtvrtfinále?

Mrzí mě to a jen těžko hledám slova. Měli jsme v týmu obrovský charakter. Je mi líto, jak to dopadlo. S klukama se potkáváme už od šestnáctky, točí se tu pořád stejní hráči. Teď je možné, že s mnohými se v dohledné budoucnosti nepotkám. Měli jsme výborné pouto, bohužel konec jsme si představovali jinak.

Vnímal jste z branky, že vám Švédové v zápase nedali moc šancí?

Nebudu chodit kolem horké kaše. Švédové nás přehráli a ukázali svou kvalitu. Trochu jsme doplatili na ta oslabení, nevydařilo se nám to.

Gól na 0:2 padl v první třetině po vaší chybě v rozehrávce při přesilovce. Jak se seběhlo, že jste za bránou ztratil puk?

Stává se to i gólmanům, kteří jsou v NHL. Mě to samozřejmě mrzí, protože nechci říct, že to byl zlomový, ale určitě velmi důležitý gól. Nechci se tady obhajovat, bohužel jsem trochu zamrzl a viděl jsem v podstatě tři Švédy, kteří se na mě valili a zavřeli mi mantinely. Jak jsem se trochu zasekl, už byl jeden Švéd u mě. Chtěl jsem to jen odhodit a bohužel jsem mu to nahrál.

Bylo těžké se z toho otřepat a pokračovat v zápase?

Taková věc se přihodí, snažil jsem se dál chytat. Prostě jsem chtěl pořád zůstat v zápase a myslím, že se mi to navzdory celkovým pěti inkasovaným gólům nějak podařilo. Po celý zápas jsem se cítil dobře.

Ale zažil jste podivné dva týdny, že? Dostal jste podobně nešťastný gól v přípravě proti Slovákům, na MS jste dva zápasy vynechal kvůli nemoci, ve čtvrtfinále pak tato událost.

Zkrátka se to tak potkalo. Byly to dva týdny, které mi nevyšly. Nemoc byla hodně nepříjemná a byl jsem vůbec rád, že jsem se dal na Švédy do kupy. Nějak se to tak sešlo a sám sebe se ptám proč.

Co vám bylo?

Teď už to nebude tajemství, můžu říct, že po zápase s Němci jsem v podstatě celou noc zvracel. Pak jsem brzo z rána jel do nemocnice, protože to zvracení se nedalo zastavit. Byl jsem na kapačkách, jel jsem zase zpátky, neměl jsem chuť k jídlu, měl jsem podrážděný žaludek.

Jak se budete celkově ohlížet za šampionátem?

V prvé řadě bych chtěl určitě poděkovat fanouškům, kteří byli úžasní a vytvořili nám tady neuvěřitelnou atmosféru. To je něco, co si ponesu dál, bylo to neuvěřitelné. Jinak mě bude dál mrzet ten převládající pocit, že jsme to nezvládli.

Jaký máte dojem z pohledu předvedených výkonů?

Už před turnajem bylo řečeno, že máme hodně těžkou skupinu. Byl jsem rád, že i po prohraném důležitém zápase s Němci jste se z toho dokázali oklepat. Získali jsme cenný bod proti Americe a po této stránce to pro nás dopadlo dobře, dostali jsem se do čtvrtfinále. To už jsme bohužel nezvládli.

Je konec ve čtvrtfinále MS reálným obrazem českého juniorského hokeje v porovnání se světovou špičkou?

To mi asi nepřísluší hodnotit. Je to spíš otázka na lidi, kteří jsou výše postavení a kteří se o český hokej se starají. Švédové každopádně ukázali velkou kvalitu.

 

Právě se děje

před 32 minutami

Rozbory vody z Bečvy po druhém úniku chemikálií potvrdily nadlimitní výskyt niklu

Výsledky rozborů vody z Bečvy, které ve Valašském Meziříčí - Juřince v úterý odpoledne odebrali inspektoři České inspekce životního prostředí (ČIŽP), prokázaly zvýšené množství niklu. Výsledky nepotvrdily zvýšený obsah kyanidů. Uvedli to mluvčí ČIŽP Radka Nastoupilová a valašskomeziříčský starosta Robert Stržínek (ANO).

Na hladině řeky se v úterý vytvořila pěna. Podle Stržínka se znečištění do Bečvy dostalo z vyústění kanálu vedoucího z areálu rožnovské Tesly, tedy z toho, jímž podle policie před několika týdny do řeky unikl kyanid. "Jsem si plně vědom, že zatím nemáme křížovou kontrolu, tedy výsledky námi odebraných vzorků. Ale vzhledem k tomu, že jsme veřejnost upozornili na nebezpečí, jež by mohlo hrozit, považuji za nutné už nyní všechny uklidnit zprávou, že v řece není jedovatá látka. Jakmile budeme mít výsledky rozborů dalších vzorků, budeme veřejnost informovat," řekl Stržínek.

Nikl není podle inspekce pro člověka významně toxický, patří ale mezi potenciální karcinogeny a je rozšířeným kožním alergenem. Opakovaný kontakt nebo i požití mohou vyvolat přecitlivělost a alergické reakce. Toxicita je pro některé vodní organismy poměrně vysoká, a z tohoto důvodu je jeho přípustná koncentrace v povrchových vodách limitována přísněji než v pitné vodě.

Zdroj: ČTK
před 33 minutami

Řecko a Turecko zasáhlo zemětřesení

Část Řecka a Turecka v pátek zasáhlo zemětřesení s ohniskem v Egejském moři v hloubce 16,5 kilometru. Otřesy pocítili i obyvatelé Atén a Istanbulu, píše agentura AP. Ohnisko se nacházelo 13 kilometrů severně od řeckého ostrova Samos. Podle Evropského středomořského seizmologického centra (EMSC) otřes dosáhl síly 6,9 stupně, turecké úřady uvádí sílu 6,6 stupně.

Podle prvních zpráv z tureckých médií největší škody zaznamenalo pobřežní město Izmir, kde žijí tři miliony obyvatel, a jeho okolí. V oblasti se zřejmě zřítilo několik budov. Škody hlásí také řecký ostrov Samos, kde žije 45 000 obyvatel. Podle agentury AFP pobřeží ostrova zasáhlo malé tsunami. Ani z Řecka, ani z Turecka nejsou zatím hlášeni mrtví či ranění.

před 1 hodinou

Elektronická evidence tržeb se odkládá až do konce roku 2022

Odklad elektronické evidence tržeb (EET) se prodlouží až do konce roku 2022. Prezident Miloš Zeman tuto změnu zákona podepsal, informoval dnes ČTK jeho mluvčí. Důvodem odkladu je podle ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) snaha ulevit podnikatelům v době koronavirové epidemie. Podle expertů i opozice to znamená konec tohoto projektu.

Povinnost EET je prozatím zrušena do konce letošního roku. Vláda navrhla další odklad na základě aktuální situace kolem šíření koronaviru, výhledu ekonomiky a konzultace s podnikatelskými svazy, asociacemi a komorami. O osudu EET se nejspíš rozhodne ve sněmovních volbách na podzim 2021. Schillerová věří tomu, že EET bude obnoveno.

Zdroj: ČTK
Další zprávy