Všechna česká MS: Od bronzu na Štvanici až k blamáži s USA

Podívejte se v retrospektivní galerii na všech devět šampionátů, které se v Praze dosud konaly.
Letošní mistrovství světa bude jubilejním desátým hokejovým šampionátem, který se bude hrát na území Česka. Projděte si v našem fotopřehledu, jakých bylo těch devět předchozích.
První čtyři šampionáty se hrály především na pražské Štvanici, kde se příznivci hokeje po dlouhých letech a teprve po zisku pěti titulů mistrů Evropy dočkali prvního stadionu s umělou ledovou plochou u nás.
Ale čekání se vyplatilo. Štvanice byla opravdovou baštou hokeje a díky tamní nenapodobitelné atmosféře ji Československu záviděl celý svět.
Přestože českoslovenští hokejisté neměli bůhvíjak ideální podmínky, patřili už zkraje 20. století k evropské, a posléze i světové špičce. První šampionát hostila země v srdci starého kontinentu v únoru roku 1933. Pro Prahu to byla velká událost, lidé byli mistrovstvím doslova uneseni, na Štvanici chodily pravidelně desetitisícové návštěvy.
Foto: ČTK
Sport Tomáš  Kubánek Sport, Tomáš Kubánek
1. 5. 2015 15:24
Podívejte se v retrospektivní galerii na všech devět šampionátů, které se v Praze dosud konaly.
 

Právě se děje

před 39 minutami

Při pádu z okna kladenské školy dnes zemřela dívka, okolnosti neštěstí vyšetřuje policie

Při pádu z okna kladenské školy v Moskevské ulici dnes ráno zemřela mladistvá dívka. Příčinu a okolnosti neštěstí vyšetřují policisté, řekla policejní mluvčí Michaela Nováková.

Záchranné složky na místo vyjížděly po 7:00. "Vzhledem k citlivosti případu nebudeme sdělovat další podrobnosti ani věk dívky," uvedla mluvčí.

Na místě zasahovala i záchranná služba. Přes veškerou snahu záchranářů dívka svým zraněním na místě podlehla, uvedla mluvčí Petra Effenbergerová.

Zdroj: ČTK
před 44 minutami

Uvízlé kamiony zablokovaly silnici mezi Bílou a Ostravicí v Beskydech, tvoří se kolony

Dva kamiony uvízly dne ráno na zasněžené silnici 1/56, kterou v úseku mezi obcemi Bílá a Ostravice zablokovaly. ČTK to řekla mluvčí moravskoslezské policie Soňa Štětínská.

Situace podle ní vznikla nedisciplinovaností řidičů. "Vjeli na úsek komunikace, kde to není v tomto ročním období možné. Nerespektovali dopravní značení," řekla mluvčí.

Oba vozy v serpentinách u přehrady Šance uvízly. "Jeden se už podařilo odstranit. Na uvolnění druhého se pracuje. Policisté na místě řídí dopravu kyvadlově. Vznikají ale kolony," uvedl Štětínská.

Zdroj: ČTK
Další zprávy