České hokejistky porazily na úvod světového šampionátu nováčka Francii

Aktualizováno 5. 4. 2019 20:53
České hokejistky vstoupily do mistrovství světa ve finském Espoo výhrou nad nováčkem Francií 3:1. Další zápas čeká tým trenéra Petra Nováka v sobotu od 11:30 SELČ proti Švédsku, které ve čtvrtek při vstupu do turnaje podlehlo Německu 1:2 po samostatných nájezdech.
Radost českých hokejistek
Radost českých hokejistek | Foto: Facebook České hokejové reprezentace žen

Češky hned v úvodu hrály dvě přesilové hry. Zatímco při trestu Ley Parmentové se ještě Francouzky ubránily, faul Emmanuelle Passardové potrestala v šesté minutě Kateřina Mrázová. V polovině úvodní třetiny zvýšila v další početní výhodě Klára Hymlárová.

Ve 24. minutě pojistila české vedení Aneta Lédlová. V polovině závěrečného dějství pomohla soupeřkám po střele Michaely Pejzlové tyč. Kláře Peslarové sebrala čisté konto v 52. minutě Passardová při vyloučení Simony Studentové.

ČR - Francie 3:1 (2:0, 1:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 6. Mrázová (Křížová), 10. Hymlárová (Mills, Tejralová), 24. Lédlová (Vanišová) - 53. Passardová (Duvinová, Allemozová). Rozhodčí: Abergová (Fin.), Fuhrbergová - Lovensnöová (obě Švéd.), Spresserová (USA). Vyloučení: 1:6. Využití: 2:1. Diváci: 553.

V mešitě na východě Afghánistánu došlo k výbuchu, zemřelo nejméně 20 lidí

Nejméně 20 lidí přišlo o život a 40 dalších bylo zraněno při explozi v mešitě ve východoafghánské provincii Nangarhár. Informovala o tom agentura AP s odvoláním na místní představitele. Agentura AFP píše o 17 mrtvých, agentura Reuters o deseti obětech či zraněných. K útoku se zatím nikdo nepřihlásil.