Češi udeřili s ledovým chladem, píší německá média po vyřazení

24. 5. 2019 9:31
O velkém boji, dobrém výkonu německého týmu, ale také nakonec jasné porážce s Českem, které dominovalo poslední třetině, píší německá média po čtvrtfinálovém utkání mistrovství světa v hokeji.
Němečtí hokejisté po vyřazení ve čtvrtfinále
Němečtí hokejisté po vyřazení ve čtvrtfinále | Foto: Reuters

"Dvě a půl třetiny sváděl německý tým s favoritem z Česka mimořádný a nadšený boj. Pak ale východoevropané s ledovým chladem udeřili - a německý tým ve čtvrtfinále jasně předčili," shrnula zápas zpravodajská televize n-tv. O tom, že se Německo dlouho drželo, píše i nejčtenější deník Bild. Pak ale přišly čtyři české branky v závěrečné třetině a s nimi i konec německé účasti na turnaji.

Velmi podobně vývoj zápasu vnímali i němečtí hokejisté. "Většinu utkání jsme hráli solidní partii. Až do stavu 3:1 to bylo těsné. Měli jsme dost šancí vyhrát," řekl útočník Leon Draisaitl po porážce 1:5.

Právě Draisaitlovi se ale podle serveru sport.de utkání nepovedlo a prakticky nebyl vidět. Špatné byly podle médií také přesilovky stříbrného týmu z poslední zimní olympiády, které nepřinesly ani náznak ohrožení.

Hru českého týmu německá média podrobněji nerozebírala. Například list Süddeutsche Zeitung jen konstatoval, že německý gólman Philipp Grubauer měl hned zpočátku zápasu hodně práce a že i v první části druhé třetiny mělo Česko více ze hry.

Vedoucí branka českého týmu padla podle serveru sport.de s trochou štěstí, Češi díky ní pak dostali více prostoru, který dokázali důsledně využít. "Sen o první medaili z mistrovství světa po 66 letech se tak rozplynul," konstatoval Süddeutsche Zeitung. Malou útěchou německému týmu může být to, že poprvé od roku 1983 vyhrál na mistrovství světa pět zápasů a celkově skončil šestý, což znamená, že se kvalifikoval na příští olympiádu.