Jágrův malíček, Vokounova odveta a zkrat dřevorubce. Taková byla potřetí zlatá Vídeň

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
15. 5. 2020 15:03
Před patnácti lety čeští hokejisté porazili ve finále mistrovství světa Kanadu 3:0 a přivezli zlato z turnaje, který byl díky výluce NHL nabitý největšími hvězdami. Vídeň byla pro český, potažmo československý hokej potřetí v historii vítězná. Připomeňte si s námi památné momenty šampionátu.
Tomáš Vokoun ve čtvrtfinále MS 2005.
Tomáš Vokoun ve čtvrtfinále MS 2005. | Foto: ČTK

Do roka a do týdne

… a deset minut před koncem vyrovnal Špaček. Po akci, při které drzý mladíček Aleš Hemský (který právě dnes ukončil kariéru)  "vykoupal" americké hráče včetně DiPietra a předložil parťákovi puk před odkrytou klec. Zlaté české ruce a pro mnohé jistě nejhezčí gól mistrovství.

V prodloužení odbelhal na střídačku Ručinský a Vokoun uhasil šanci Američanů. U českého útočníka se znovu ozvalo dřívější zranění břicha, ale ještě před nájezdy se dal Ručinský dohromady.

První penaltu proměnil precizní bekhendovou kličkou a Češi už náskok nepustili. Vokoun nedostal ani gól a v poslední sérii vychytal i obránce Andyho Roache, který ho vymíchal před rokem v Praze. Tentokrát neuspěl, Vokoun po roce a jednom týdnu zosnoval odvetu.

"Tomáš Vokoun to všechno Američanům vrátil," křičel komentátor České televize Robert Záruba a Češi slavili postup mezi nejlepší čtyřku.

 

Právě se děje

Další zprávy