Jágrův malíček, Vokounova odveta a zkrat dřevorubce. Taková byla potřetí zlatá Vídeň

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
15. 5. 2020 15:03
Před patnácti lety čeští hokejisté porazili ve finále mistrovství světa Kanadu 3:0 a přivezli zlato z turnaje, který byl díky výluce NHL nabitý největšími hvězdami. Vídeň byla pro český, potažmo československý hokej potřetí v historii vítězná. Připomeňte si s námi památné momenty šampionátu.
Jaromír Jágr a jeho malíček na MS 2005.
Jaromír Jágr a jeho malíček na MS 2005. | Foto: ČTK

Nejslavnější malíček v historii

Základní skupinu zvládli Češi bez ztráty bodu, byť papírově slabším soupeřům nesypali zrovna hromady gólů. Švýcary zdolali 3:1, Německo 2:0, a Kazachstán dokonce 1:0 (to byl jediný Hniličkův zápas na turnaji, všechny další odchytal Vokoun).

Jenže v duelu s Němci přišel nečekaný problém. Po nevinném střetu s obráncem Stefanem Schauerem odstoupil Jágr. Kroutil hlavou a odešel do kabiny. Záhy vyšlo najevo, že Schauer lehkou sekyrkou přes prsty zlomil české hvězdě malíček na levé ruce.

Na druhý den ráno odcestoval Jágr do Brna, kde si nechal prst srovnat a kde na něj dostal speciální dlahu. Vynechal jediný zápas proti Kazachstánu a na osmifinálovou skupinu už byl zpět.

Gól vstřelil v dalším průběhu turnaje už jen jeden, ale přesto byl s bilancí 2+7 nejproduktivnějším českým hráčem. Zranění mu vadilo při úchopu hole, Jágr měl problémy se střelbou. I tak byl ovšem klíčovým borcem.

 

Právě se děje

Další zprávy