Češi mají i po trápení s Dány postup ve svých rukách. Co musí uhrát proti Slovákům?

Dominik Kubalík slaví vyrovnávací gól v zápase proti Dánsku.
Čeští hokejisté porazili na mistrovství světa v Rize Dánsko 2:1 po samostatných nájezdech. Díky večerní prohře týmu Švédska s Rusy také na nájezdy tento výsledek pečetil postup české representace do čtvrtfinále.
Dánové vedli od 4. minuty díky přesilovkové trefě kanonýra Nicklase Jensena.
Jan Kovář a Alexander True v zápase Česko - Dánsko na MS 2021
Rozhodnout tak museli nájezdy. V páté sérii se místo Šimona Hrubce do branky postavil Roman Willl a byl bezchybný.
Foto: Reuters
Sport Sport
31. 5. 2021 10:54
Češi byli na hokejovém mistrovství světa v Rize necelých patnáct minut od vyřazení. Ale v zápase s Dánskem zachránili v základní hrací době nerozhodný výsledek a v nájezdech pak strhli výhru 2:1 na svou stranu.

Svěřenci Filipa Pešána nyní mají v tabulce skupiny A deset bodů, čímž definitivně odřízli ze hry o čtvrtfinále Dánsko.

Stoprocentní bilance střelců v samostatných nájezdech rozhodla o tom, že postup mezi nejlepší osmičku turnaje by Češi mohli oslavit už dnes večer. Pokud aktuálně pátí Švédové jakkoliv prohrají s Ruskem.

Jestliže Seveřané proti sborné v utkání od 19:15 uspějí, Češi v zítřejším derby proti Slovensku stále budou mít postup ve svých rukách. Klidně můžou získat o bod méně než Skandinávci proti sborné a půjdou dál.

Při tomto scénáři jsou zároveň nejreálnější spekulace o "domluveném" zápase bývalých federálních partnerů. Jestliže Švédové porazí sbornou za tři body, o čtvrtfinále už je obere jediný možný výsledek - česká výhra v prodloužení či na nájezdy, jež by zajistila postup Čechům i Slovákům.

Mimořádně zajímavý bude večerní zápas také právě pro Slováky, kteří doufají, že Rusové neodevzdají Švédsku všechny body. Pokud skutečně sborná neprohraje v základní hrací době, projdou Slováci po osmi letech do čtvrtfinále světového šampionátu.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Požár na Říčansku mohl kontaminovat vodu v Lítožském rybníce, platí v něm zákaz koupání

V Lítožnickém rybníce v pražské Dubči a v Říčanském potoce byl v úterý vyhlášen zákaz koupání a rybolovu. Voda může být kontaminovaná po požáru skladovací haly v Uhříněvsi. Na Ttwitteru o tom dnes vpodvečer informovali pražští hasiči. Požár uhasili v úterý odpoledne.

V Lítožnickém rybníce v Praze 10 a v Říčanském potoce, který rybníkem protéká, by mohla být závadná voda z čističky odpadních vod. Byl proto vydán zákaz koupání, odebírání vody a lovu ryb v této oblasti. Na místě jsou chemici, uvedli pražští hasiči.

Hala s drogistickým zbožím v Uhříněvsi začala hořet v neděli odpoledne. Plameny se hasičům podařilo dostat pod kontrolu zhruba po dvou hodinách. Dnes dopoledne byla na místě ještě jedna jednotka, která vyhledávala a dohašovala skrytá ohniska.

Vodu použitou při hašení, která měla zvýšené pH, hasiči nejprve nechávali odtéct kanalizací do nedaleké čističky odpadních vod. Ta ale nedokázala zpracovat všechnu kontaminovanou vodu, a i když hasiči s přečerpáváním přestali, část přetekla do Říčanského potoka. Na problém podle mluvčího pražských hasičů Martina Kavky upozornil úhyn několika ryb.

Zdroj: ČTK
Další zprávy