Češi otočili duel s Německem a mají jisté čtvrtfinále

Další Jágrův velký den poslal Čechy do boje o medaile
Svěřenci trenéra Vladimíra Růžičky prohrávali 0:1 a 1:2, ale podařilo se jim vývoj utkání otočit.
Sám Jágr pečetil stav utkání na konečných 4:2.
Domácí reprezentace začala třetí duel proti papírově slabšímu soupeři za sebou opatrně.
Do první velké šance se v 5. minutě dostal po chybě v rozehrávce Hager, Pavelec ale jeho střelu vyrazil.
10. 5. 2015 18:26
Čeští hokejisté porazili Německo 4:2 a mají jisté čtvrtfinále.

Praha - Prohrávali, nedařilo se jim. Včas ale zabrali a otočili důležitý zápas proti Německu. Čeští hokejisté na světovém šampionátu vyhráli 4:2 a zajistili si postup do čtvrtfinále turnaje. Branky vítězného týmu stříleli Vondrka, Koukal, Voráček a Jágr.

"Začátek nebyl úplně špatný, ale po jedné špatné přihrávce Honzy Hejdy jsme začali zmatkovat. Když hned prohráváte 0:1, tak to není dobré samozřejmě. Naštěstí jsme to otočili," hodnotil utkání v rozhovoru pro Českou televizi kouč Vladimír Růžička.

Utkání jsme sledovali živě.

Domácím hokejistům se vůbec nepovedl vstup do zápasu. Nejprve měl vekou šanci Hager, když mu Hejda při nedorozumění s Němcem nahrál do sóla. Pavelec ho ovšem vychytal. O pár minut později už však česká brankář nestačil na další nájezd Pietty, který se protáhl domácí obranou.

Zaskočení Češi se pozvolna zvedali, až se ve 14 minutě dočkali vyrovnání po šťastném odrazu od brusle Vondrky, který i s přispěním obránce dostal puk do sítě.

Po přestávce ale favorit utkání opět nezachytil nástup do třetiny a začali lépe Němci. Voráček propadl poté, co se ocitl sám před Pielmeierem a velkou příležitost neproměnil. Na druhé straně tak mohli jít němečtí hráči do přečíslení dvou na jednoho a Wolf trefil odkrytou klec.

Českému týmu se ovšem povedlo rychle odpovědět. Do dvou minut vymetl Koukal ze svižného kontru růžek brány. Za další dvě minuty domácí dokonce využili přesilovku, když Jágr vyslal do zteče Voráčka a ten také prostřelil Pielmeiera.

Jágr se opět pral

Poté se česká osmašedesátka zapojila do potyčky a putovala na trestnou lavici. Němci nabízenou přesilovkou pohrdli, naopak následně se dostal do šance Hertl, ale gólmana nepřelstil. Těsně před druhou přestávkou ještě Kovář nastřelil tyč.

Češi měli ve třetí třetině výraznou střeleckou převahu, čtvrtý gól se jim ale nedařilo přidat. Na začátku třetí části se to nepovedlo ani Červenkovi. V 55. minutě měl smůlu Voráček, který hned dvakrát v rychlém sledu nastřelil brankovou konstrukci.

Hned po následné buly se ale vyprodaná O2 arena dočkala a bouřila nadšením - o čtvrtý gól se postaral Jágr. Desátou výhru za sebou ve vzájemných zápasech Češi ubránili i v závěrečné přesilové hře Němců posílené o odvolání brankáře.

"Je pravda, že zatímco v NHL jsem jeden z nejmenších rváčů, tady jsem největší, ale musím do toho jít," okomentoval svůj incident z druhé třetiny Jaromír Jágr.

Mistrovství světa v hokeji:

Skupina A (Praha):

ČR - Německo 4:2 (1:1, 2:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 14. Vondrka, 26. Koukal (Kolář, Simon), 28. Voráček (Jágr, Nakládal), 56. Jágr (Červenka) - 8. Pietta (Müller, Krueger), 24. Wolf (Rieder). Rozhodčí: Nord, Björk (oba Švéd.) - Suominen (Fin.), McIntyre (USA). Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Diváci: 17.383 (vyprodáno).

ČR: Pavelec - Jordán, Hejda, Nakládal, Kolář, Němec, Čáslava, Krejčík - Voráček, Sobotka, Hertl - Jágr, Jan Kovář, Červenka - Smoleňák (13. Vondrka), Novotný, Erat - Simon, Koukal, Zaťovič. Trenéři: Vladimír Růžička, Ondřej Weissmann a Jaroslav Špaček.

Německo: Pielmeier - Krueger, Müller, Kohl, Baxmann, Koppchen, Krupp, Daschner - Plachta, Hospelt, Kink - Wolf, Pietta, Rieder - Reimer, Hager, Seidenberg - Oppenheimer, Raedeke, Krämmer - Ullmann. Trenér: Pat Cortina.