Červenka chválí Jágra: Je hladový, skvěle bruslí, je všude

Lukáš Korynta
7. 5. 2015 19:15
Češi dohráli zápas s Francií v klidném tempu. "Takový zápas nám může pomoct," hodnotí střelec Červenka.
Roman Červenka
Roman Červenka | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Proti Francii byl Roman Červenka hladový, pálil ale pokaždé jen do tyče nebo do brankáře. V závěru zápasu se ale svého gólu dočkal, když z bezprostřední blízkosti vymetl růžek francouzské branky.

"Naštěstí jsem tentokrát tyčku jen líznul a padlo to tam," oddychl si úspešný střelec po vyhraném zápase.

Jak se hrálo proti Francii? Trvalo dost dlouho, než padl gól…

Sice jsme v první třetině gól nedali, ale šance tam byly. Cítil jsem, že to je otázkou času, než tam něco spadne. Jen škoda toho gólu na 2:1, mohlo to být trochu víc v klidu, ale nakonec jsme si to pohlídali.

Bylo to tedy hlavně o trpělivosti?

Chtěli jsme hrát pořád stejně - napadat a odebírat Francouzům puky už v jejich třetině. To se docela dařilo, z toho jsme pak měli šance.

Byl to z vašeho pohledu váš nejvydařenější zápas na mistrovství?

Těžko říct, cítil jsem se dobře, ale to i v zápasech předtím. Měl jsem nějaké šance, ale holt mi to tam ještě nepadá, jak by asi mělo.

Dodá to sebevědomí vyhrát povinný zápas?

Nikdo si nepřipouštěl, že můžeme prohrát. Sebevědomí by nám zvedlo porazit Kanadu, ale zítra je další zápas a připravit se musíme na něj.

Pomůže vám takovýto zápas do dalšího působení na turnaji?

Asi ano. Nemůžu říct, že bychom nějak ušetřili síly, ale alespoň to bylo docela v klidu a nebyli jsme pod tlakem. Hlavně kvůli zítřejšímu zápasu je to dobře.

Jaromír Jágr se dostal do šarvátky, co na to říkáte?

Tak Džegr je od začátku turnaje hladovej (směje se). Hraje pořád stejně, skvěle bruslí, je všude. Další jeho výborný zápas.

Je teď tým v pohodě?

Zatím to šlape. Teď se ale musíme připravit na zápasy s relativně slabšími soupeři a hlavně je zvládnout. Pak se můžeme bavit o čtvrtfinále.