Bolí to, řekl Růžička. Přišel o Židlického i Ručinského

Adam Sušovský Adam Sušovský
30. 4. 2015 13:14
Vladimír Růžička mluví o tom, jak se český tým vypořádá se ztrátou Martina Ručinského a Marka Židlického. Oba na šampionátu kvůli zranění hrát nebudou.
Vladimír Růžička.
Vladimír Růžička. | Foto: Lukáš Caha

Praha - Na internetu se dočetl, že Marek Židlický nemůže nastoupit do posledního zápasu Detroitu. A hned tušil, že je problém. Obránce, se kterým trenér hokejové reprezentace Vladimír Růžička najisto počítal a chtěl na něm postavit defenzívu, pak špatné zprávy potvrdil: "Trenére, nepřijedu. Mám otřes mozku."

"Musíme to hodit za hlavu, ale je to velká škoda a tyhle ztráty bolí," říká Růžička a připomíná, že dnes Češi definitivně přišli také o Martina Ručinského

Sestava českého týmu se tak uzavřela, na žádné další hráče z NHL už trenéři čekat nebudou. Hokejisté dnes absolvovali poslední trénink, šampionát odstartují zítra ve 20:15 se Švédskem.

Jak moc vás bolelo, že jste přišel o Martina Ručinského a Marka Židlického?
Bolavé to je, bylo. Ale je to hokej. Mužstvo, které tady je, už měnit nebudeme.

Přišel jste o hráče, které jste od začátku sezony hodně chtěl. Mění to plány?
Bolí to, ale musíme to hodit za hlavu. V hokeji musíš počítat, že se něco vyvine. Je to velká škoda, Martin měl vynikající sezonu, skvělou fazonu a navíc je to super hráč do kabiny.

Byl jste připraven na to, že nebudou moct hrát?
U Židlického jsem to nevěděl, ale stejně pořád počítáte, že se může něco stát. Hokej je hodně tvrdý a zranění přichází. Máte poslední střídání, dostanete pukem, nějaký hit, vlítnete hlavou do mantinelu, nebo vás trefí někdo, koho nevidíte. To je normální. Na druhou stranu je taky férové, že Martin Ručinský sám řekne, že není stoprocentní a nemá cenu, aby hrál. Po tom včerejším vyšetření to navíc vypadá, že s tím zraněním něco bude muset dělat. Možná nějaká operace...

Kdo zítra proti Švédsku nenastoupí, koho nezapíšete na soupisku?
Sedmý bek je Jordán, Kempný a Mozík na soupisku zapsáni nebudou. Stejně jako útočníci Vondrka, Radil a Smoleňák.

Sestava české reprezentace, v jaké nastoupí proti Švédsku

Salák - Němec, Hejda, Kolář, Nakládal, Čáslava, Krejčík, Jordán - Voráček, Sobotka, Erat - Jágr, Kovář, Klepiš - Hertl, Novotný, Červenka - Zaťovič, Koukal, Simon.

Cítíte, že už se týmu zmocňuje napětí před zítřejším začátkem?
Když jsem viděl dneska trénink, tak tam napětí je (směje se).

Na co si budete muset proti Švédsku dávat pozor?
Budeme na ně přípravu dělat večer, ale je jasné, že si je musíme hlídat. Mají hodně hráčů z NHL a na mistrovství hráli vždycky dobře. Musíme se vyvarovat zbytečných faulů, dobře bránit a hrát aktivně. Tak jak jsme hráli dvakrát ve Švédsku a teď doma s Finskem. To je myslím styl, který mužstvu sedí.

Pomůže vám atmosféra, nebo bude mužstvo naopak svazovat?
Hrajeme doma a fanoušci jsou hodně natěšení, to bylo vidět i v těch domácích zápasech ve Znojmě a v Brně. Zítra bude taky vynikající atmosféra, ale my se nesmíme nechat moc vybláznit. Aby toho Švédové nevyužili.

Jako trenér můžete udělat něco, aby tým nebyl nervózní? Co?
To vám řeknu až po zápase.

Jaký bude program před zápasem se Švédskem?
Už jen příprava. Dneska večer budeme mít video, už včera jsme měli video poradu s beky. Už na to hráče připravujeme. Nervozita na nich asi bude, ale já věřím, že z nich spadne, až vyjedou na led.

 

Právě se děje

Další zprávy