Rusy žene za zlatem Kaťuša. Skvělé! pochvaluje si Kulikov

Lukáš Caha Lukáš Caha
9. 5. 2015 17:21
Už pětadvacet branek nastřílela Sborná na mistrovství světa v České republice, a to během pouhých pěti zápasů. Naposledy si smlsla na Bělorusech, kteří se museli v sobotu smířit s drtivou prohrou 0:7.
Kulikov na svoji první branku na letošním šampionátu stále čeká.
Kulikov na svoji první branku na letošním šampionátu stále čeká. | Foto: Reuters

Ostrava – Už pětadvacet branek nastřílela sborná na mistrovství světa v České republice, a to během pouhých pěti zápasů. Naposledy si smlsla na Bělorusech, kteří se museli v sobotu smířit s drtivou prohrou 0:7.

„Byl to výborný zápas. Snažili jsme se hrát naplno až do konce,“ přiznal po utkání Rus Dmitrij Kulikov. Ten je ve svých čtyřiadvaceti letech již na svém třetím seniorském šampionátu. „Jsem velmi šťastný, že tu můžu hrát. Snažím se udělat vše proto, abych pomohl spoluhráčům a naší zemi vyhrát zlato.“

Na Tatara s Gáboríkem si musíme dát pozor

Ruská mašina na góly klopýtla pouze s Američany, s nimiž vede tabulku ostravské skupiny. Na kontě mají po dvanácti bodech a oba celky se v jednom ze dvou posledních zápasů základní skupiny potkají se Slováky. Sborná hned v neděli.

„Bude to těžké utkání. Slováci mají v týmu dobré hráče. Především GáboríkTatarem jsou hodně vidět v NHL. Musíme si na ně dát pozor,“ říká Kulikov před bojem, který může Rusy poslat do semifinále a Slovensku tuto cestu naopak znemožnit.

Do ČEZ arény si na dopolední zápas Ruska s Běloruskem našlo cestu znovu více než osm tisíc lidí. Především Sborná se v Ostravě těší velkému zájmu fanoušků a díky vynikající kulise se tu může cítit jako doma.

Atmosféra? Skvělá!

V přerušeních zní arénou Kaťuša, kterou neopovrhnou ani diváci z jiných koutů světa a spolu s Rusy si ji rádi zapějí. „Je to tady skvělé! Všechna naše utkání jsou vyprodaná. Přijelo nás podpořit spoustu našich fanoušků,“ pochvaluje si. „Všem, kteří dorazili, bych chtěl poděkovat na podporu.“

Kulikov působí od roku 2009 na Floridě a v útrobách ostravské haly se potkává i se spoluhráči. Finsko tu reprezentují Barkov či Jokinen, Slováky pak Kopecký. „Tomáše znám dobře. Je vtipný, v šatně si dělá legraci a vymýšlí fórky. Dokáže tým stmelit,“ směje se na adresu slovenského forvarda. „S Barkovem jsem už taky mluvil. Mají šatnu blízko nás. Když se potkáme, pokecáme.“

 

Právě se děje

Další zprávy