Rusko srazil 18letý kluk. Finský hokej je na tom dobře, pyšně hlásí

Foto: ČTK
Daniel Poláček Daniel Poláček
21. 5. 2016 19:34
Ruští hokejisté ani tentokrát nezískají zlato z domácího mistrovství světa, neboť v semifinále padli s Finskem 1:3. "Rusko začalo hodně zostra, ale přežili jsme a hned potom odehráli naši nejlepší třetinu na turnaji," popisuje průběh utkání Sebastian Aho, 18letý kluk, který zařídil dva góly.

Moskva (od našeho zpravodaje)Ruští hokejisté ani tentokrát nezískají zlato z domácího mistrovství světa, neboť v semifinále padli s Finskem 1:3. Obrovské zklamání nezapřeli, kolem novinářů procházeli, co nejrychleji to šlo. A když už třeba kapitán Pavel Dacjuk musel mluvit, slova ze sebe páčil těžko a nakonec také zmizel v kabině. Prostor před diktafony tudíž postupně zaplnili šťastní Finové.

Skoro to vypadalo, že právě skončilo semifinále juniorského šampionátu. Zatímco na jednom místě stál 18letý supertalent Patrik Laine, kousek od něj odpovídal na otázky jen o tři čtvrtě roku starší Sebastian Aho. Právě on dnes nejvíc zářil, mužstvu pomohl dvěma góly z přesilovky.

"Vždycky to vyšlo díky skvělým přihrávkám, ať už od Mikaela Granlunda, nebo Mikka Koiva. Já jsem se jen snažil být někde mezi kruhy a vystřelit na bránu," popisoval Aho.

Duel proti sborné jste skvěle otočili, ale start nebyl nejlepší, že?
Rusko začalo hodně zostra, ale přežili jsme a hned potom odehráli naši nejlepší třetinu na turnaji.

Velkou zásluhu na tažení týmu máte vy a Laine, přestože vám oběma je teprve 18 let. Spoluhráči vás hodně chválí. Jaký je to pocit?
Starší kluci nás podporují, takže to jde ještě lépe. Máme sebevědomí. Je skvělé, že Laine i já dokážeme sbírat body.

Letos prožíváte výjimečnou sezonu. Čekáte, že na podzim zamíříte do Caroliny, která vás loni draftovala?
Doufám, že ano, ale zrovna teď o tom moc nepřemýšlím, protože se snažím soustředit na zítřejší zápas.

Pokud v něm Finsko vyhraje, získá po titulu z dvacítek a osmnáctek další zlato. Co by to pro vaši zemi znamenalo?
Hodně, bylo by to vážně úžasné. Už teď je vidět, že finský hokej je na tom dobře, což je skvělé.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 12 minutami

Vlak u Nymburka srazil člověka. Železniční provoz je omezen

Osobní vlak ve čtvrtek ráno srazil na železniční trati mezi Nymburkem a Poděbrady člověka. Nehoda se stala u nádraží v Nymburce, sražený člověk na místě zemřel. Provoz vlaků v uvedeném úseku byl zhruba hodinu zastaven, od 6:30 jezdily po jedné koleji, v 7:00 byl provoz obnoven bez omezení. Na webu to uvedly České dráhy. Nehoda se stala před 05:30 a omezení se dotklo dálkových i regionálních vlaků. "Nehoda se stala blízko zastávky, takže nebylo nutné povolávat evakuační autobus. Lidé z vlaku vystoupili a došli na nádraží pěšky," řekl mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda.

před 19 minutami

Muchová je ve čtvrtfinále Korea Open, Babosové povolila jen pět her

Karolína Muchová potvrdila na Korea Open roli nasazené trojky, když v osmifinále vyřadila Maďarku Timeu Babosovou po setech 6:2, 6:3. V dalším kole se utká s Australankou Priscillou Honovou, jež stejně jako Babosová postoupila od hlavní fáze turnaje z kvalifikace a dnes vyřadila nasazenou pětku Ajlu Tomjlanovicovou. 

Tenisový turnaj žen v Soulu (tvrdý povrch, dotace 250.000 dolarů):

Dvouhra - 2. kolo: Muchová (3-ČR) - Babosová (Maď.) 6:2, 6:3, Honová (Austr.) - Tomljanovicová (5-Austr.) 6:3, 5:7, 6:1.

Další zprávy