MS v hokeji: Ulicemi letí orli. A ledoborec tříští hokejové sny

MS v hokeji: Ulicemi letí orli. A ledoborec tříští hokejové sny
Socha hokejových fanoušků byla jako jediná v historickém jádru města určená pro jejich výtvory. Píšou a kreslí na ni ostošest. Zvěčnil se tam Graždanski nogometni klub Dinamo Zagreb (chorvatští fotbalisté). Max Bastien se svým Go France! Volaaký Timurko. Brasil. A najdete tam i asijské znaky - snad čínské, snad japonské. Bratislavu zdobí také sochy všech 16 zemí, které na MS přijely. A sochy slovenských hokejových velikánů. Třeba Petera Šťastného z TJ Slovan Chemické závody Juraja Dimitrova Bratislava, z Quebec Nordiques, New Yersey Devils a St. Louis Blues.
Češi se na Primacionálnom námestí moc nevyřádili. Ke vzkazům je fanouškovská socha na začátku MS lákala pramálo. Nevadí, rozhodující jsou výkony v hokejové hale. Ale přece jen, těsně nad bruslí stálo ´Česká chytrost všude platí, budeme i v Blavě zlatí.´
Pouť u hokejových soch můžete začít třeba na Hodžovom námestí před Prezidenstkým palácom. Socha Slovenská hrdost se tam vyjímá nádherně.
Ruská socha stojí v Michalské ulici, jen kousek za známou věží. Před restaurací Zbrojnoš. Docela přiléhavé, dnešní hokejisté vypadají díky mohutné výstroji jak opravdoví válečníci. A při některých zákrocích jde o životy. Jeden takový nelítostný ruský žoldnéř se jmenuje Jevgenij Arťuchin.
Foto: Ondřej Besperát, Miloslav Lubas
Ondřej Besperát, Miloslav Lubas
9. 5. 2011 13:00

Domácí MS v hokeji skončilo pro Slováky sportovní katastrofou. Čtvrtfinále bylo něčím, na co nestačili. Za jednu věc ale pořadatelská země zaslouží nejtřpytivější zlato. Za hokejové sochy v malebné staré Bratislavě. Jen doufám, že smutek a vztek z prohry z Finy z nich neudělal torza.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Při nehodě auta a malotraktoru zemřel na Domažlicku starší muž

Jednu oběť má nehoda osobního auta a malotraktoru u Záhořan na Domažlicku. Auto zezadu narazilo do malého traktoru a jeho řidiče náraz vymrštil do příkopu, na místě zemřel. ČTK o tom informovala krajská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Nehoda se stala okolo 16:45 na silnici III/1836 u obce Záhořany. Řidič vozu Volvo ve věku 22 let jel ve směru od Záhořan na Spáňov. "Z dosavadního šetření vyplývá, ze řidič osobního vozidla zezadu narazil do vpředu jedoucího malotraktoru značky Vari, které řídil 77letý řidič. Po střetu byl řidič z malotraktoru vymrštěn do silničního příkopu. Při nehodě došlo k jeho zranění, kterému na místě podlehl," popsala Jiroušková.

Požití alkoholu a jiných omamných a psychotropních látek u řidiče osobního vozidla policisté na místě vyloučili. Okolnosti tragické nehody nyní policie vyšetřuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy