MS v hokeji: Ceny potravin jsou ve Švédsku třikrát vyšší

Adam Sušovský Adam Sušovský
19. 4. 2013 19:49
V posledním článku o tipech k výletu na hokejový šampionát se podíváme na orientační ceny potravin a služeb ve Švédsku.
Ceny potravin a služeb jsou ve Švédsku oproti České republiec zhruba třikrát vyšší.
Ceny potravin a služeb jsou ve Švédsku oproti České republiec zhruba třikrát vyšší. | Foto: Reuters

Praha - Na hokejové mistrovství světa se vyplatí jet autem. A to nejen proto, abyste si sebou do Stockholmu vzali zásoby piva, jak jsme psali včera (čtěte ZDE).

Prodraží se třeba cestování v samotném Stockholmu. Za obyčejnou šedesátiminutovou jízdenku platnou v jedné zóně metra zaplatíte přibližně devadesát českých korun.

V posledním článku s informacemi k výletu na hokejový šampionát, který za necelé dva týdny česká hokejová reprezentace zahájí ve Švédsku, se podíváme na orientační ceny tamních potravin a služeb.

Vzít si sebou vlastní zásoby, se opravdu vyplatí.

Švédsko v roce 2003 v referendu odmítlo přijetí eura a nadále používá svou švédskou korunu v aktuálním kurzu 1 SEK = 3,02 CZK.

Počítejte s tím, že potraviny jsou ve Švédsku drahé zhruba trojnásobně jako v České republice a to stejné platí také o restauracích. Kvůli prohibici je obzvlášť drahý alkohol.

Za čepované pivo v restauraci zaplatíte klidně i 200 českých korun. Vodu ve džbánu ale dostanete v každé restauraci zdarma.

Podívejte se na přibližné ceny základních potravin a služeb ve Švédsku, dějišti hokejového mistrovství světa:

cena v korunách
60ti minutová jízdenka na MHD 90
Nástupní taxa + 1 km taxi 120 + 60
Chléb 750g 70
Mléko 1l 25
Šunka 100g 15
Máslo 500g 60
Hotové jídlo pro 1 osobu 200
Čepované pivo 0,4l 120 - 200
Víno 0,2l 210
 

Právě se děje

Aktualizováno před 8 hodinami

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy