MS dvacítek: Český tým na úvod rozdrtil 7:0 Dánsko

Aleš Vávra Aleš Vávra
28. 12. 2011 6:30
V dalším zápase čeká Čechy domácí Kanada

Edmonton - Mladí čeští hokejoví reprezentanti vstoupili do MS hráčů do 20 let přesvědčivou výhrou. V Edmontonu rozdrtili Dánsko jednoznačně 7:0.

Hrdiny zápasů byli útočníci Tomáš Hertl a Jakub Culek. První jmenovaný dal dvě branky, druhý zaznamenal tři přihrávky. Nováček elitní skupiny Čechy příliš neprověřil, brankář Petr Mrázek zasahoval jen dvanáctkrát.

Druhé představení českého týmu bude o poznání složitější. V noci na čtvrtek se totiž postaví domácímu výběru Kanady.

Ostuda na Spengler Cupu: Vítkovice schytaly debakl

Svěřenci trenéra Miroslava Přerosta od začátku diktovali tempo hry, branky ale nepřicházely. Respektive v první třetině přišla pouze jedna. V šesté minutě skóroval po akci Culka Hertl.

Tentýž hráč zvýšil ve 23. minutě na 2:0 a další branku přidal přesnou tečí Faksa. Brankostroj přišel až ve třetí třetině, kdy se postupně trefili Holík, Filippi, Jaškin a ve vlastním oslabení Říha.

Mistrovství světa hokejistů do 20 let - skupina B (Edmonton):

Česká republika - Dánsko 7:0 (1:0, 2:0, 4:0)
Branky a nahrávky: 6. T. Hertl (Hrbas, Culek), 23. T. Hertl (Culek, Zámorský), 32. Faksa (Říha, Hyka), 42. Holík (Sekáč, Zámorský), 43. Filippi, 56. Jaškin (Krejčí, Hyka), 57. Říha (Culek, Mozík). Rozhodčí: Klein (Kan.), Reiber - Fluri (oba Švýc.), Sivov (Rus.). Vyloučení: 4:4. Využití: 3:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 12.967.

Sestava ČR: Mrázek - D. Musil, Krejčí, Mozík, Jank, Zámorský, Říha, Hrbas - Sekáč, Holík, Jaškin - Uher, Filippi, Nosek - Culek, Straka, T. Hertl - Hyka, Sedlák, Faksa. Trenéři: Miroslav Přerost, Jiří Juřík a Jiří Fischer.

1. USA 1 1 0 0 0 11:3 3
2. Kanada 1 1 0 0 0 8:1 3
3. ČR 1 1 0 0 0 7:0 3
4. Finsko 1 0 0 0 1 1:8 0
5. Dánsko 2 0 0 0 2 3:18 0

Skupina A (Calgary):

Slovensko - Lotyšsko 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 36. Jurčo (Marinčin, Gernát), 43. Tvrdoň (Bubela, Toman), 60. Toman (Mráz) - 27. Zieminš (Kuzmenkovs). Rozhodčí: Croft (USA), Šindler (ČR) - Schrader (Něm.), Sormunen (Fin.). Vyloučení: 6:4. Využití: 1:0. Diváci: 19.289.

1. Švédsko 1 1 0 0 0 9:4 3
2. Rusko 1 1 0 0 0 3:0 3
3. Slovensko 1 1 0 0 0 3:1 3
4. Švýcarsko 1 0 0 0 1 0:3 0
5. Lotyšsko 2 0 0 0 2 5:12 0