Mrázek předčil Vokouna. V přípravě na NHL chytal i Mazanec

17. 9. 2013 7:44
Detroit porazil Pittsburgh 4:1, Petr Mrázek chytal dvacet minut a ani jednou neinkasoval.
Petr Mrázek.
Petr Mrázek. | Foto: Twitterový účet Detroit Red Wings

Praha - Vzájemný zápas českých gólmanů, který byl zároveň soubojem generací, skončil v přípravě na zámořskou NHL úspěchem mladého Petra Mrázka.

Detroit porazil Pittsburgh 4:1 a zatímco Tomáš Vokoun inkasoval čtyři branky z patnácti střel během čtyřiceti odchytaných minut, jeho mladý kolega za dvacet minut neinkasoval ani jednou a připsal si deset zákroků.

V brance Nashvillu dostal poprvé šanci Marek Mazanec. Během dvou třetin ale inkasoval tři branky z jednadvaceti ran a nezabránil porážce Predátorů na ledě Floridy 3:6.

Chytal i Michal Neuvirth za Washington, který vyhrál na ledě Philadelphie 4:3 po samostatných nájezdech. Český gólman dostal příležitost na třicet minut a chytil všech šestnáct střel, které na něj Letci vyslali.

Dařilo se i českým útočníkům. Jakub Voráček zaznamenal v dresu Flyers gól a asistenci. Trefil se také David Krejčí a přispěl tak k výhře Bostonu 6:3 nad Montrealem. Za Floridu se zase střelecky prosadil Tomáš Fleischmann.

Žralok Tomáš Hertl přispěl jednou asistencí k výhře San José nad Vancouverem.

Přípravné zápasy na nový ročník hokejové NHL:

Florida - Nashville 6:3 (1:3, 2:0, 3:0)

Branky: 7. a 54. Upshall, 35. a 39. Gudbranson, 53. Boyes, 56. Howden - 1. Henderson, 8. Forsberg, 20. Weber. Marek Mazanec (Nashville) odchytal 39:57 minuty, inkasoval z 21 střel tři branky a měl úspěšnost zákroků 85,7 procenta.

Florida - Nashville 3:2 v prodl. (1:1, 0:1, 1:0 - 1:0)

Branky: 14. Gomes, 51. Kopecký, 65. Fleischmann - 13. Smith, 32. Bourque.

Montreal - Boston 3:6 (1:2, 2:1, 0:3)

Branky: 13. Moen, 22. Subban, 30. Pacioretty - 9. a 50. Iginla, 15. a 27. Johnson, 53. Krejčí, 54. Trotman.

New Jersey - New York Rangers 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Branky: 11. Tedenby (Olesz), 41. Gelinas - 45. Moore.

Toronto - Philadelphia 2:3 po sam. nájezdech (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0)

Branky: 13. Van Riemsdyk, 37. Devane - 20. L. Schenn, 47. Gervais, rozhodující sam. nájezd Laughton.

Philadelphia - Washington 3:4 po sam. nájezdech (0:0, 1:2, 2:1 - 0:0). Michal Neuvirth (Washington) odchytal 30:26 minuty, z 16 střel neinkasoval a měl úspěšnost zákroků 100 procent.

Branky: 40. Voráček, 42. Lecavalier, 47. Akeson (Voráček) - 24. Carlson, 37. Ward, 60. Stoa, rozhodující sam. nájezd Rechlicz.

Pittsburgh - Detroit 1:4 (0:1, 1:3, 0:0)

Branky: 22. Sutter - 27. a 32. Almquist, 13. Tatar, 38. Dacjuk. Tomáš Vokoun (Pittsburgh) odchytal 39:45 minuty, z 15 střel inkasoval čtyři brańky a měl úspěšnost 73,3 procenta, Petr Mrázek (Detroit) odchytal 20 minut, z 10 střel neinkasoval a měl úspěšnost 100 procent.

Ottawa - Calgary 4:2 (1:0, 1:0, 2:2)

Branky: 17. Robinson, 39. Conacher, 48. Borowiecki, 54. MacArthur - 49. Jones, 55. Knight. Hráno v Saskatoonu.

Anaheim - Phoenix 6:2 (4:0, 2:1, 0:1)

Branky: 1. Selänne, 2. Vatanen, 3. Yonkman, 17. Winnik, 32. Lindholm, 39. Etem - 26. Latendresse, 57. Brown.

Vancouver - San Jose 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)

Branky: 18. Gaunce, 42. Shinkaruk - 11. Pavelski (Hertl), 38. McCarthy, 59. Wingels.

před 12 minutami

Tým Fakulty elektrotechnické ČVUT obsadil na „olympiádě robotů“ druhé místo ve virtuálním prostředí

Finálové kolo DARPA Subterranean Challenge pořádané agenturou amerického ministerstva obrany vyneslo českému týmu vystupujícímu pod hlavičkou CTU-CRAS-NORLAB pódiové umístění v souboji robotů ve virtuálním prostředí - v robotickém simulátoru. Mezi deseti nejlepšími robotickými týmy světa obsadil druhé místo, za což mu přísluší odměna 500 000 dolarů. Výsledky agentura DARPA vyhlásila v pátek 24. září při slavnostním ceremoniálu v Kentucky ve Spojených státech

Soutěž softwarových řešení probíhala v osmi podzemních virtuálních světech,
které reprezentují různá prostředí. V nich se s veškerou dynamikou a kinematikou pohybují trojdimenzionální modely robotů, kteří v simulovaném prostředí ve vzájemné spolupráci plní stejné úkoly záchranářů jako jejich reálné předobrazy.

„Soustředili jsme se především na hlavní soutěž s reálně existujícími roboty, proto je pro nás druhé místo ve virtuálním závodu příjemné překvapení. Výsledek totiž ukazuje možnosti technického řešení, do kterého jsme investovali zejména díky subvenci agentury DARPA. To, že naše řešení funguje takto dobře ve virtuálu, nám dává slibnou perspektivu i pro práci s reálným systémem,“ říká prof. Tomáš Svoboda, vedoucí týmu více než třiceti vědců a studentů z katedry kybernetiky a katedry počítačů Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze.

Zdroj: Domácí