Mrázek předčil Vokouna. V přípravě na NHL chytal i Mazanec

17. 9. 2013 7:44
Detroit porazil Pittsburgh 4:1, Petr Mrázek chytal dvacet minut a ani jednou neinkasoval.
Petr Mrázek.
Petr Mrázek. | Foto: Twitterový účet Detroit Red Wings

Praha - Vzájemný zápas českých gólmanů, který byl zároveň soubojem generací, skončil v přípravě na zámořskou NHL úspěchem mladého Petra Mrázka.

Detroit porazil Pittsburgh 4:1 a zatímco Tomáš Vokoun inkasoval čtyři branky z patnácti střel během čtyřiceti odchytaných minut, jeho mladý kolega za dvacet minut neinkasoval ani jednou a připsal si deset zákroků.

V brance Nashvillu dostal poprvé šanci Marek Mazanec. Během dvou třetin ale inkasoval tři branky z jednadvaceti ran a nezabránil porážce Predátorů na ledě Floridy 3:6.

Chytal i Michal Neuvirth za Washington, který vyhrál na ledě Philadelphie 4:3 po samostatných nájezdech. Český gólman dostal příležitost na třicet minut a chytil všech šestnáct střel, které na něj Letci vyslali.

Dařilo se i českým útočníkům. Jakub Voráček zaznamenal v dresu Flyers gól a asistenci. Trefil se také David Krejčí a přispěl tak k výhře Bostonu 6:3 nad Montrealem. Za Floridu se zase střelecky prosadil Tomáš Fleischmann.

Žralok Tomáš Hertl přispěl jednou asistencí k výhře San José nad Vancouverem.

Přípravné zápasy na nový ročník hokejové NHL:

Florida - Nashville 6:3 (1:3, 2:0, 3:0)

Branky: 7. a 54. Upshall, 35. a 39. Gudbranson, 53. Boyes, 56. Howden - 1. Henderson, 8. Forsberg, 20. Weber. Marek Mazanec (Nashville) odchytal 39:57 minuty, inkasoval z 21 střel tři branky a měl úspěšnost zákroků 85,7 procenta.

Florida - Nashville 3:2 v prodl. (1:1, 0:1, 1:0 - 1:0)

Branky: 14. Gomes, 51. Kopecký, 65. Fleischmann - 13. Smith, 32. Bourque.

Montreal - Boston 3:6 (1:2, 2:1, 0:3)

Branky: 13. Moen, 22. Subban, 30. Pacioretty - 9. a 50. Iginla, 15. a 27. Johnson, 53. Krejčí, 54. Trotman.

New Jersey - New York Rangers 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Branky: 11. Tedenby (Olesz), 41. Gelinas - 45. Moore.

Toronto - Philadelphia 2:3 po sam. nájezdech (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0)

Branky: 13. Van Riemsdyk, 37. Devane - 20. L. Schenn, 47. Gervais, rozhodující sam. nájezd Laughton.

Philadelphia - Washington 3:4 po sam. nájezdech (0:0, 1:2, 2:1 - 0:0). Michal Neuvirth (Washington) odchytal 30:26 minuty, z 16 střel neinkasoval a měl úspěšnost zákroků 100 procent.

Branky: 40. Voráček, 42. Lecavalier, 47. Akeson (Voráček) - 24. Carlson, 37. Ward, 60. Stoa, rozhodující sam. nájezd Rechlicz.

Pittsburgh - Detroit 1:4 (0:1, 1:3, 0:0)

Branky: 22. Sutter - 27. a 32. Almquist, 13. Tatar, 38. Dacjuk. Tomáš Vokoun (Pittsburgh) odchytal 39:45 minuty, z 15 střel inkasoval čtyři brańky a měl úspěšnost 73,3 procenta, Petr Mrázek (Detroit) odchytal 20 minut, z 10 střel neinkasoval a měl úspěšnost 100 procent.

Ottawa - Calgary 4:2 (1:0, 1:0, 2:2)

Branky: 17. Robinson, 39. Conacher, 48. Borowiecki, 54. MacArthur - 49. Jones, 55. Knight. Hráno v Saskatoonu.

Anaheim - Phoenix 6:2 (4:0, 2:1, 0:1)

Branky: 1. Selänne, 2. Vatanen, 3. Yonkman, 17. Winnik, 32. Lindholm, 39. Etem - 26. Latendresse, 57. Brown.

Vancouver - San Jose 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)

Branky: 18. Gaunce, 42. Shinkaruk - 11. Pavelski (Hertl), 38. McCarthy, 59. Wingels.