Možná pomůže, když nám sáhnou na plat, soptí slávista Vlasák

ČTK ČTK
24. 11. 2014 10:16
Hokejisté Slavie podruhé za sebou dostali šest gólů, s Mladou Boleslaví prohráli 2:6, v Hradci Králové dokonce 0:6.
Slavia má za sebou dva debakly a nebezpečně se přibližuje suterénu tabulky
Slavia má za sebou dva debakly a nebezpečně se přibližuje suterénu tabulky | Foto: Milan Kammermayer

Hradec Králové - Hokejisté Slavie v extralize podruhé za sebou odehráli hodně nevydařené utkání. Po páteční vysoké domácí prohře s Mladou Boleslaví propadli v Hradci Králové, kde ve 23. kole extraligy podlehli 0:6.

Zatímco v pátek soptil po zápase kapitán Jaroslav Bednář, tentokrát volil ostrá slova další matador Tomáš Vlasák.

"Je to katastrofa, po třetím gólu propadneme bezmoci a takhle to odevzdáme," kroutil hlavou Vlasák. "Momentálně jsme zoufalí. Nemá to s hokejem nic společného. Musíme si sednout na zadek a začít hrát jeden pro druhého," doplnil devětatřicetiletý trojnásobný mistr světa.

Přitom začátek duelu nebyl pro Pražany nijak varující. Měli několik šancí a přesilovek. Ani jednu však neproměnili. "Nejsme v nich schopni dát gól. Není tam nic, čeho bychom se chytili. Jediný, kdo nezklamal, byl Adam Svoboda," řekl Vlasák na adresu zkušeného gólmana, který sice inkasoval šest branek, ale přesto byl vyhlášen nejlepším hráčem mužstva.

Slavia se drží na hraně postupu do play off, přesto nálada v týmu není dobrá. "Možná pomůže, až přijde ten seshora a sebere nám třicet procent z platu. Nechtěli bychom to, samozřejmě, ale nemohli bychom se divit," uvedl Vlasák.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 21 minutami

Brazilská policie chce stíhat Bolsonara kvůli výrokům o spojitosti mezi očkováním proti covidu-19 a AIDS

Brazilská policie chce stíhat prezidenta Jaira Bolsonara kvůli některým jeho výrokům o covidu-19. Požádala už o povolení nejvyšší soud, informovala agentura EuropaPress. Vyšetřovatelé se zabývají mimo jiné prezidentovým tvrzením, že u lidí naočkovaných proti covidu-19 je větší pravděpodobnost, že se u nich rozvine AIDS.

Sporné výroky Bolsonaro zveřejňoval na sociálních sítích na podzim loňského roku. Tvrdil, že výzkum britských úřadů ukázal, že lidé naočkovaní proti covidu-19 častěji trpí syndromem získaného selhání imunity (AIDS), který má u nich navíc rychlejší průběh. Prezidentská kancléř následně Bolsonarovy výroky korigovala. Vedoucí kanceláře Mauro Cid tvrdil, že prezident čerpal ze studie publikované časopisem The Lancet, která byla údajně později stažena.

Brazilská policie ale nenalezla žádnou vědeckou studii, která by obsahovala zmínku o souvislosti mezi očkováním proti covidu-19 a AIDS. Podle policie se prezident tím, že mluvil o neexistujícím riziku, mohl dopustit šíření poplašné zprávy.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Smutný osud Romů zůstává zastřenou kapitolou dějin, připomenul Fiala přesun do Osvětimi

V Památníku holokaustu Romů a Sintů na Moravě v Hodoníně u Kunštátu na Blanensku si lidé připomněli 79. výročí hromadného odsunu 749 Romů do koncentračního tábora do Osvětimi. Mezi odvezenými za druhé světové války byli muži, ženy i děti, nejmladší dívce byly čtyři měsíce. Premiér Petr Fiala (ODS) při této příležitosti uvedl, že smutný osud českých a moravských Romů zůstává nejen tragickou, ale do značné míry i zastřenou kapitolou našich dějin. 

Premiér Fiala řekl, že v holokaustu se zhmotnila nenávist ve vražedný systém, který nabyl hrůzných rozměrů. Připomněl, že v Česku existovaly dva koncentrační tábory pro Romy, a to v Hodoníně u Kunštátu a v Letech u Písku. "Nuceně v nich přebývaly celé rodiny. Muži, ženy i děti žili v nelidských podmínkách, trápil je hlad, nemoci a otrocká práce. Velká část tu zahynula, další čekalo utrpení v podobě cesty za prací do táborů v Německu nebo transport do Osvětimi," řekl Fiala.

Podle něj státu trvalo dlouhou vypořádání se s věcí s ohledem na výkup pozemků a podobně. "Za tu dobu pamětníci, pro které by byl památník zadostiučiněním, postupně odcházeli. Pokud nás má historie něco naučit, je nutné, abychom tragické události neviděli jen jako věty v učebnicích, ale abychom je dokázali spojit s konkrétními místy a osudy," dodal Fiala.

Zdroj: ČTK
Další zprávy