"Možná odehraju jen jedno nebo dvě střídání." Jágra trápí koleno, nechce, aby byli fanoušci naštvaní

Sport Sport
31. 1. 2018 14:13
Slavný hokejista popsal své plány po návratu do Kladna.
Jaromír Jágr
Jaromír Jágr | Foto: Lukáš Caha

Praha - Jaromír Jágr se poprvé vyjádřil ke svému zranění a dalších plánech po návratu do Kladna. Slavný hokejový útočník o tom informoval na svém Facebooku.

"Strhnul se tady blázinec, který jsem ani nečekal. Každopádně všem lidem děkuju za zájem. Ale chci, aby ti, co už si lístek koupili nebo o tom uvažují, věděli, jak to se mnou vypadá,"  napsal Jágr, jenž se dnes vrátil z Calgary a podepsal smlouvu s Kladnem.

"Dnes odpoledne zajedu za profesorem Kolářem, protože pro mě je teď nejdůležitější, abych zjistil, jak na tom jsem. Jakým způsobem se budu léčit a jak dlouho to potrvá. Podle toho se rozhodnu," uvedl český útočník.

Potíž je podle něho v tom, že mu před více než dvěma měsíci začalo otékat koleno. "Nechtěl jsem jenom čekat, co se stane, takže jsem hrál dál, nechal jsem si z toho jenom vytahovat vodu. Ale možná se to tím hraním bohužel zhoršilo," posteskl si Jágr. "Problém je i v tom, že se mi noha pod určitým úhlem vždycky podlomí, vypne se mi sval. Což je blbý zvlášť pro mě,když jsem měl hru založenou na osobních soubojích."

Nejproduktivnější Evropan v historii NHL stále věří, že se dá dohromady, než se ve WSM lize začne hrát play off. "Pro mě je teď trošku nepříjemný, že vzhledem k pravidlům musím odehrát patnáct zápasů. Proto teď píšu vám, mým fanouškům. Nikde není přesně napsáno, kolik minut musím odehrát, takže chci, abyste věděli, že se může stát, když nebudu moct hrát víc, že nastoupím ze začátku třeba jenom na jedno dvě střídání," vysvětlil Jágr.

"Protože jsem nebyl měsíc na ledě, byl jsem se jenom jednou sklouznout. Dopředu tedy nemůžu říct, jak na tom budu. A nechci, aby potom lidi byli naštvaní, že si koupí lístek na starýho dědu a uvidí, jak tam bude belhat… Protože hlavní důvod, proč musím naskočit, je ten, abych měl odehraný zápas… Proto vám to sem píšu. Abyste věděli, jaký mám plán. Ale vše se samozřejmě může měnit ze dne na den," podotkl Jágr.

Termín startu v sobotu proti Benátkám nad Jizerou je pro Jágra a Kladno důležitý kvůli dalšímu možnému vývoji v sezoně. Olympijský vítěz z Nagana, dvojnásobný mistr světa a majitel dvou prstenů za vítězství ve Stanleyově poháru potřebuje odehrát 15 zápasů, aby případně mohl nastupovat i v baráži o extraligu. Aby Rytíři nemuseli spoléhat na delší než čtyřzápasové série ve čtvrtfinále a semifinále play off první ligy, musí Jágr naskočit nejpozději právě v sobotu.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Podnikatel Zadeh vysoudil na státu deset tisíc za přísný režim vazby. Původně chtěl statisíce

Stát musí odškodnit odsouzeného podnikatele Shahrama Abdullaha Zadeha za to, že ho 41 dní nezákonně ponechal v přísnějším režimu vazby. Ve čtvrtek o tom pravomocně rozhodl pražský městský soud, který muži přiznal 10.250 korun s úroky. Zadeh se neúspěšně domáhal celkem 410 000 korun a také veřejné omluvy od ministerstva spravedlnosti. Stát mu nicméně bude muset zaplatit také náklady soudního řízení v řádu několika desetitisíců korun.

Íránský podnikatel s českým občanstvím byl ve vazbě nejprve od března 2014 do února 2016 kvůli podezření z miliardových daňových úniků při dovozu pohonných hmot. Na svobodu se dostal díky rekordní kauci 150 milionů korun. V prosinci téhož roku však putoval do vazební cely znovu, tentokrát kvůli ovlivňování svědků.

Zdroj: ČTK
Další zprávy