"Možná odehraju jen jedno nebo dvě střídání." Jágra trápí koleno, nechce, aby byli fanoušci naštvaní

Sport Sport
31. 1. 2018 14:13
Slavný hokejista popsal své plány po návratu do Kladna.
Jaromír Jágr
Jaromír Jágr | Foto: Lukáš Caha

Praha - Jaromír Jágr se poprvé vyjádřil ke svému zranění a dalších plánech po návratu do Kladna. Slavný hokejový útočník o tom informoval na svém Facebooku.

"Strhnul se tady blázinec, který jsem ani nečekal. Každopádně všem lidem děkuju za zájem. Ale chci, aby ti, co už si lístek koupili nebo o tom uvažují, věděli, jak to se mnou vypadá,"  napsal Jágr, jenž se dnes vrátil z Calgary a podepsal smlouvu s Kladnem.

"Dnes odpoledne zajedu za profesorem Kolářem, protože pro mě je teď nejdůležitější, abych zjistil, jak na tom jsem. Jakým způsobem se budu léčit a jak dlouho to potrvá. Podle toho se rozhodnu," uvedl český útočník.

Potíž je podle něho v tom, že mu před více než dvěma měsíci začalo otékat koleno. "Nechtěl jsem jenom čekat, co se stane, takže jsem hrál dál, nechal jsem si z toho jenom vytahovat vodu. Ale možná se to tím hraním bohužel zhoršilo," posteskl si Jágr. "Problém je i v tom, že se mi noha pod určitým úhlem vždycky podlomí, vypne se mi sval. Což je blbý zvlášť pro mě,když jsem měl hru založenou na osobních soubojích."

Nejproduktivnější Evropan v historii NHL stále věří, že se dá dohromady, než se ve WSM lize začne hrát play off. "Pro mě je teď trošku nepříjemný, že vzhledem k pravidlům musím odehrát patnáct zápasů. Proto teď píšu vám, mým fanouškům. Nikde není přesně napsáno, kolik minut musím odehrát, takže chci, abyste věděli, že se může stát, když nebudu moct hrát víc, že nastoupím ze začátku třeba jenom na jedno dvě střídání," vysvětlil Jágr.

"Protože jsem nebyl měsíc na ledě, byl jsem se jenom jednou sklouznout. Dopředu tedy nemůžu říct, jak na tom budu. A nechci, aby potom lidi byli naštvaní, že si koupí lístek na starýho dědu a uvidí, jak tam bude belhat… Protože hlavní důvod, proč musím naskočit, je ten, abych měl odehraný zápas… Proto vám to sem píšu. Abyste věděli, jaký mám plán. Ale vše se samozřejmě může měnit ze dne na den," podotkl Jágr.

Termín startu v sobotu proti Benátkám nad Jizerou je pro Jágra a Kladno důležitý kvůli dalšímu možnému vývoji v sezoně. Olympijský vítěz z Nagana, dvojnásobný mistr světa a majitel dvou prstenů za vítězství ve Stanleyově poháru potřebuje odehrát 15 zápasů, aby případně mohl nastupovat i v baráži o extraligu. Aby Rytíři nemuseli spoléhat na delší než čtyřzápasové série ve čtvrtfinále a semifinále play off první ligy, musí Jágr naskočit nejpozději právě v sobotu.

 

Právě se děje

před 44 minutami

Po nárazu auta do stromu na Litoměřicku jsou řidička a dvě děti v kritickém stavu

Velmi těžká zranění utrpěly řidička a dvě děti při nárazu Škody Fabia do stromu. Vážná dopravní nehoda se stala dnes odpoledne u Budyně nad Ohří na Litoměřicku. ČTK to řekla ústecká mluvčí policie Veronika Hyšplerová.

Řidička narozená v roce 1972 havarovala před 15:00 na silnici 246 mezi Budyni nad Ohří a vesnici Nížebohy. "Z dosud nezjištěných příčin vyjela mimo komunikaci a narazila do stromu. Ve vozidle s touto řidičkou cestovaly dvě děti," uvedla Hyšplerová.

Žena i obě děti utrpěly podle krajského mluvčího záchranné služby Prokopa Voleníka velmi vážná zranění. "Ženu jsme převezli pozemní posádkou do ústeckého traumacentra. Pro děti vzlétl vrtulník letecké záchranné služby Ústí nad Labem a pražský vrtulník. Obě děti byly transportovány do jednoho z pražských traumacenter," dodal Voleník.

Další zprávy