Mozík a Hanzl rozhodli o vítězství svých týmů v KHL

21. 1. 2018 18:32
V neděli pokračovala hokejová KHL. Vojtěch Mozík a Robin Hanzl zajistili svým týmům výhru.
Vojtěch Mozík
Vojtěch Mozík | Foto: Milan Kammermayer

Moskva - Obránce Vojtěch Mozík zařídil svým osmým gólem v sezoně Kontinentální hokejové ligy výhru Podolsku na ledě favorizované Kazaně. Člen českého olympijského výběru pro hry v Pchjongčchangu dal vítěznou branku půl minuty před koncem druhé třetiny v přesilovce pět na tři. Na konečných 2:0 zvýšil v čase 40:06 v pokračující početní výhodě Alexej Makejev.

Mozík, který se jako jediný český hokejista představil v nedávném Utkání hvězd KHL, je s bilancí osmi gólů a 21 asistencí pátým nejproduktivnějším obráncem soutěže. Jeho tým je třetí nejhorší v Západní konferenci bez naděje na play off. Z posledních sedmi zápasů vyhrál Podolsk podruhé.

Vítězný gól vstřelil také útočník Robin Hanzl, který v 52. minutě utkání Nižněkamsku s Jokeritem Helsinky zlomil nerozhodný stav 2:2 ve prospěch domácích. Finský tým odjel bez bodu, i když v sedmé minutě vedl 2:0. Hanzl dal šestou branku v sezoně, čekal na ni od 27. října.

Kontinentální hokejová liga:

Novosibirsk - Jekatěrinburg 3:0, Barys Astana - Lada Togliatti 4:3, Ufa - Slovan Bratislava 5:3, HK Soči - CSKA Moskva 1:3, Kazaň - Viťaz Podolsk 0:2 (Mozík 1+0), Nižněkamsk - Jokerit Helsinky 3:2 (za domácí Hanzl 1+0).