Dynamo obhájilo Gagarinův pohár, radují se i tři Češi

17. 4. 2013 17:40
Dynamo Moskva obhájilo titul v KHL, když porazilo Traktor Čeljabinsk 4:2 na zápasy.
Dynamo Moskva obhájilo loňský triumf v KHL
Dynamo Moskva obhájilo loňský triumf v KHL | Foto: CPA - Eduard Erben

Praha - Hokejisté Dynama Moskva obhájili titul v Kontinentální lize, když v šestém zápase finálové série porazili Čeljabinsk 3:2 v prodloužení. Celkově vyhráli 4:2 na zápasy a podruhé získali Gagarinův pohár.

V dresu Dynama se radují také obránce Filip Novák a útočníci Jakub Petružálek a Marek Kvapil.

Novák s Kvapilem si zopakovali mistrovskou radost z loňska, jejich spoluhráč Petružálek ji zažil poprvé, protože přišel v průběhu sezony z Chabarovsku. Na straně poražených byl útočník Jan Bulis, jenž absolvoval už druhé prohrané finále, poté co před dvěma lety marně bojoval v dresu Atlantu Mytišči proti Ufě.

Dynamo muselo otáčet

Dynamo mohlo rozhodnout o zisku titulu už v pondělí v Moskvě, ale Traktor si dokázal vybojovat návrat na domácí led. Také dnes začal lépe a díky brance Maxima Jakuceni z první třetiny vedl, hosté však dvěma góly v druhé části skóre otočili. Na vyrovnání se podílel Kvapil, jenž našel zpětnou přihrávkou před brankou Sergeje Soina, do vedení 2:1 poté poslal Dynamo Dmitrij Pestunov.

O první prodloužení ve finálové sérii se zasloužil finský útočník Čeljabinsku Petri Kontiola, který v 50. minutě proměnil sólo po krásné přihrávce Andreje Kosticyna. V úvodu nastavení měl velkou šanci Bulis, ale trefil pouze beton gólmana Dynama Alexandra Jerjomenka, jenž byl po zápase vyhlášen druhý rok po sobě nejlepším hráčem finále.

Poté, co oba týmy přežily v úvodních minutách prodloužení hru v oslabení, ukončil pátý ročník Kontinentální hokejové ligy v čase 65:57 dorážkou Alexej Cvetkov.

Finále play off Kontinentální hokejové ligy - 6. zápas:

Traktor Čeljabinsk - Dynamo Moskva 2:3 v prodl. (za hosty Kvapil 0+1), konečný stav série 2:4.