Mohykán Lang se předvedl. Byl u tří gólů Montrealu

Sport Sport, Red Spo
10. 12. 2008 7:40
V 38 letech je v NHL na další štrece a daří se mu
Robert Lang slaví svůj gól s montrealskými spoluhráči Alexem Tanguayem (vlevo) a Alexem Kovaljovem (vpravo). | Foto: Reuters

Montreal - Českému útočníkovi Robertu Langovi bude za pár dnů 38 let. S ligou dospělých začínal již v ročníku 1988/1989 v Litvínově, v reprezentaci se objevil na olympiádě v Albertville 1992.

Mnozí jeho dávní kamarádi-vrstevníci se vrátili do české extraligy, popřípadě ukončili kariéru.

On se nechce vrátit ani do české extraligy, ani do Česka - a ani nechce končit.

Čtěte více: Hokej pod širým nebem. Staronová móda v NHL i KHL

Místo toho se v NHL vydal před letošní sezonou na další štreku. Po působení v Los Angeles, Bostonu, Pittsburghu, Washingtonu, Detroitu a Chicagu válčí nyní tento český mohykán za Montreal.

V úterý předvedl asi nejlepší výkon v dresu Canadiens, když před domácím publikem výrazně přispěl k porážce Calgary Flames 4:1. Byl totiž u tří gólů.

V čase 3:41 otevíral skóre, ve 36. minutě zvyšoval na 3:1 a v 52. minutě asistoval u gólu na 4:1.

Na otázku, zda mu prospěla spolupráce s Alexandrem Kovajlovem, s nímž hrával v Pittsburghu, podle agentury AP odpověděl stručně:

"Nevím, ale výsledek se dostavil."

V montrealském dresu se zaskvěl i nováček Matt D'Agostini, téměř o 16 let mladší než Robert Lang. Skóroval totiž již ve čtvrtém utkání za sebou.

Výborně si vedl i slovenský brankář Jaroslav Halák, náhradník "Habs", jenž pochytal 32 střel.

Montreal - Calgary 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Branky: 4. a 36. Lang, 25. D'Agostini, 52. Markov (Lang) - 27. Boyd

Philadelphia - NY Islanders 4:3 (1:2, 2:0, 1:1)
Branky: 12. Asham, 29. Powe, 37. Carter, 52. Gagne - 10. Hilbert, 11. Weight, 43. Comeau

Nashville - Vancouver 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)
Branky: 12. Bonk (Erat) - 9. Demitra, 41. Edler, 60. Burrows

Colorado - Los Angeles 6:1 (3:0, 3:1, 0:0)
Branky: 12. a 25. McLeod, 4. Svatoš, 4. Hejduk, 23. Smyth, 32. Stewart - 33. Moller