Mladý Zdráhal čekal lepší hymnu, pak sebral Burgerovi dres

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
22. 8. 2014 6:00
Vítkovice porazily na úvod Ligy mistrů německý Ingolstadt 5:1.
Vítkovice můžou být se vstupem do Ligy mistrů spokojeny
Vítkovice můžou být se vstupem do Ligy mistrů spokojeny | Foto: CPA Eduard Erben

Ostrava - Debut jako hrom! Dvěma góly a jednou asistencí se blýskl v úvodním utkání Ligy mistrů proti německému Ingolstadtu vítkovický mladík Patrik Zdráhal.

Ale nebyly to jen premiérové Zdráhalovy trefy v Lize mistrů. Devatenáctiletý útočník, který v minulých sezonách působil v zámořských juniorských týmech, zároveň zaznamenal své vůbec první soutěžní body co se seniorského hokeje týče.

"Byl to dobrý zápas. Hlavně pro tým, protože jsme vyhráli. Nečekali jsme, že to bude tak vysoké vítězství, ale dali jsme dost gólů, a tak jsme spokojeni. Je důležité, že jsme do Ligy mistrů vstoupili dobře," zhodnotil v kostce Zdráhal utkání.

Spálené šance

Tak jednoznačná partie to však od počátku nebyla. Vítkovice sice měly převahu a mnoho velkých šancí, zvlášť ve dvojnásobných přesilovkách, ale útočníci v tutovkách trestuhodně selhávali.

"Poslední dobou se nám nedaří v koncovce. Trenéři nám během utkání říkali, že musíme být důraznější. Takové velké šance, co máme, musíme proměňovat víc. Už v první třetině jsme měli snad patnáct střel, z toho musíme dát minimálně tři góly," uvědomoval si Zdráhal. "Zaplať pánbůh, že jsme nějaké góly nakonec dali," oddechl si.

O dvě trefy se přímo přičinil sám. Nejprve v 8. minutě skóre duelu otevřel a pět minut před koncem zase uzavřel.

Burgerovi sebral dres a helmu

V příštím zápase si tak nasadí zvláštní pestrobarevnou přilbu a oblékne rozlišovací dres s velkým nápisem "Top scorer". V něm při úvodním střetnutí hrál vůdce Jiří Burger, ovšem gólovou radost mu nepřinesl.

"Kapitán si to vzal jako první. Ale hned po zápase mi to předával, chtěl se toho zbavit," smál se Zdráhal.

Kromě těchto doplňků, odlišných dresů, reklam soutěže a nevýrazné úvodní znělky však zase tak sváteční nálada v ČEZ aréně, kam přišly zhruba tři a půl tisíce fanoušků, nevládla. A to i přesto, že ostravský celek s Ingolstadtem díky dřívějšímu začátku celou Ligu mistrů zahajovali.

"Uvědomovali jsme si to. Čekali jsme sice nějakou lepší hymnu, ale to nevadí," dodal talentovaný útočník.

 

Právě se děje

před 54 minutami

Vláda Zemanovi navrhla, aby jmenoval druhou generálku české armády

Armáda by měla získat druhou generálku. Vláda dnes schválila návrh na jmenování rektorky Univerzity obrany plukovnice Zuzany Kročové do hodnosti brigádní generálky. Kabinet odsouhlasil také návrh na jmenování dalších deseti generálů. Pokud prezident Miloš Zeman vládní doporučení odsouhlasí, povýšeni budou k 8. květnu. Sdělil to v pondělí Jakub Fajnor z tiskového oddělení ministerstva obrany.

Návrh vládě předložil ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO). "Přestože je většina pozornosti věnována pomoci armády v opatřeních proti covidu-19, nebylo možné opomenout tradiční a významnou událost, jmenování nových generálů," uvedl. "Všichni nově jmenovaní i povýšení generálové si uznání zaslouží, protože dlouhodobě prokazují, že patří k nejlepším vojákům z povolání, které ozbrojené síly České republiky mají," dodal ministr.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 54 minutami

Německá vládní CDU chce Lascheta jako kandidáta na kancléře, CSU zase Södera

Německá vládní Křesťanskodemokratická unie (CDU) dosluhující kancléřky Angely Merkelové dnes podpořila kandidaturu svého předsedy a premiéra Severního Porýní-Vestfálska Armina Lascheta na kancléře v zářijových parlamentních volbách. Sesterská bavorská Křesťanskosociální unie (CSU) se následně jasně postavila za svého šéfa a bavorského premiéra Markuse Södera. Nyní je tak na Söderovi a Laschetovi, aby se dohodli, kdo z nich tedy konzervativní unii CDU/CSU do voleb povede.

Generální tajemník CDU Paul Ziemiak na dnešní tiskové konferenci po jednání předsednictva CDU prohlásil, že podpora Laschetovi není konečným rozhodnutím. Postoj CDU ho totiž pověřuje k tomu, aby se nyní dohodl se Söderem, kdo z této dvojice nakonec konzervativní unii CDU/CSU do voleb povede. Laschet prohlásil, že se Söderem bude hovořit ještě dnes. Söder k tomu uvedl, že s ním již jednal o záležitostech pandemie a že nevylučuje další telefonát. Dodal ale, že dnes nelze rozhodnutí o kandidatuře očekávat.

Další zprávy