24. 12. 2009 8:22
Domácí duel rozhodli v rozmezí deseti minut druhé třetiny
Česko - Kanada
Česko - Kanada | Foto: Reuters

Regina - Česká hokejová reprezentace do dvaceti let prohrála v generálce na světový šampionát s týmem Kanady 2:3.

Svěřenci trenéra Jaromíra Šindela odehráli s hlavním favoritem turnaje a obhájcem zlatých medailí z předešlých pěti mistrovství vyrovnaný zápas. Domácí duel rozhodli v rozmezí deseti minut druhé třetiny, kdy vstřelili všechny své branky.

Český tým se po bezbrankové první třetině dostal ve 30. minutě do vedení, když skóre zápasu otevřel Tomáš Vincour. Kanaďané však o 40 vteřin později vyrovnali a následně zápas otočili.

Brankáře Pavla Francouze, který tentokráte dostal přednost před jedničkou Jakubem Sedláčkem, překonali nejprve v oslabení a poté v přesilové hře. Vítězný gól vstřelil Jordan Eberle 26 vteřin před koncem druhé třetiny.

Šindelovi svěřenci, jež v úterý porazili v první přípravě tým USA po samostatných nájezdech, ve třetí části zásluhou Jana Káni snížili, vyrovnat se jim ale už nepodařilo.

První zápas na juniorském MS čeká české hokejisty v sobotu, kdy se od 20:00 utkají se Švédskem.

Kanada - Česká republika 3:2 (0:0, 3:1, 0:1)

Branky: 31. Hall (Pietrangelo), 36. Bourque, 40. Eberle (Ellis, Kadri) - 30. Vincour (Jordán, Káňa), 52. Káňa (Knotek).