Drama v EBEL. Mladého Čecha sestřelil forvard z NHL, probral se až v sanitce

Lukáš Caha Lukáš Caha
17. 10. 2017 11:09
Naprosté ticho zavládlo ve vyprodané hale rakouského Lince poté, co domácí útočník Jake Dowell zasáhl ramenem do hlavy znojemského Petra Mrázka. Ten se okamžitě skácel k zemi a přispěchalo k němu šest zdravotníků. Za záchranu vděčí i svému spoluhráči, který mu pohotově vytáhl zapadlý jazyk z krku.
Od disciplinární komise dostal Dowell stop na pět zápasů | Video: erstebankliga.at

Znojmo - Na nedělní utkání v Linci jen tak nezapomene znojemský útočník Petr Mrázek. Na začátku třetí třetiny jej totiž nebezpečně poslal k zemi domácí forvard Jake Dowell, který během své kariéry nastoupil k téměř sto šedesáti zápasům v NHL.

Mrázek zůstal po střetu bezvládně ležet na ledě. Pohotově zareagoval jeho spoluhráč Antonín Bořuta, který mu vytáhl jazyk z krku. "Ve chvíli, kdy mi to řekli, tak jsem mu ihned poslal zprávu, že mu děkuji. Všichni mí spoluhráči o mě měli starost," popsal třiadvacetiletý hráč, jenž působil i v barvách brněnské Komety.

O vážnosti situace vypověděl i fakt, že k Mrázkovi ihned přispěchalo šest zdravotníků s nosítky. Podali mu první pomoc a následně transportovali do nemocnice, kde znojemský útočník zůstal do druhého dne na pozorování.

Dowell si nezahraje pět zápasů

"Mám výpadky paměti. Na tu situaci si vůbec nevzpomínám. Probudil jsem se až v sanitce," přiznává. V úterý již přišel pozdravit spoluhráče do kabiny. Delší klidový režim si nepřipouští: "Už jsem v pohodě. Mám na hlavě akorát bouli a pár stehů na nose."

Orli hrají další zápas v pátek a je tedy pravděpodobné, že trenéři zařadí Mrázka znovu do sestavy. "Chci do toho vletět. Pokud by to nešlo, tak to teprve začnu řešit. Teď nad tím ale nechci přemýšlet. Prostě se to stalo," říká rodák z Brna.

Omluvy od Kanaďana Dowella se zatím nedočkal. Ten vyfasoval od rozhodčích trest ve hře za zásah do oblasti hlavy a krku. Faulem se zabývala v pondělí i disciplinární komise a bývalého hráče Chicaga či Dallasu potrestala pětizápasovou stopkou.  

Znojmo nakonec prohrálo zápas v Linci 3:8, předtím však vychytal brankář Marek Schwarz dvě čistá konta v řadě, a i díky jeho výkonům se mohou svěřenci trenéra Romana Šimíčka pyšnit třetím místem v tabulce.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 minutami

Čtyřicetiletá série Dukly skončila. Primátorky vyhrála osma Slavie Praha

Vítězem 108. ročníku Primátorek jsou veslaři Slavie Praha. Druhá skončila na Vltavě se ztrátou tří sekund osma společenství Slavie s Přerovem a třetí dojela posádka pražského ČVK s Mělníkem, jež měla manko dalších tří vteřin.

Po změně pravidel se dnes konal první ročník po omezení startu veslařů takzvaných resortních sportovních center včetně Dukly. V hlavním závodě tak formálně skončila více než čtyřicetiletá vítězná série Dukly, v nejrychlejší posádce však sedělo hned šest veslařů, kteří jsou v současnosti členy armádního klubu.

Zdroj: ČTK
před 30 minutami

Schodek letošního státního rozpočtu bude kolem 400 miliard Kč, řekla Schillerová

Schodek státního rozpočtu za celý letošní rok bude zřejmě kolem 400 miliard Kč, řekla v neděli v pořadu České televize Otázky Václava Moravce ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Deficit by tak byl vyšší než vloni, ale menší proti plánu. Původně plánovaný letošní schodek činil 500 miliard Kč. Na příští rok ministerstvo financí (MF) navrhuje schodek 376,6 miliardy Kč.

Podle Schillerové od května postupně tempo růstu schodku klesá, podle jejího odhadu by tak konečný deficit měl být kolem 400 miliard Kč. "Roli ale ještě sehrají především investice," dodala ministryně.

Deficit státního rozpočtu tak bude zřejmě vyšší než vloni. Tehdy stát hospodařil podle nedávno schváleného závěrečného účtu se schodkem 367,4 miliardy korun. Sněmovna původně schválila schodek 40 miliard, ale postupně ho kvůli dopadům pandemie zvýšila až na 500 miliard korun.

Letošní schodek rozpočtu by se podle předpokladů ministryně měl ve zbývající části roku zvýšit asi o 100 miliard Kč, ke konci srpna podle údajů MF činil 298,1 miliardy korun. Šlo o nejhorší srpnový výsledek od vzniku ČR. Loni ke konci srpna byl schodek 230,3 miliardy korun miliardy Kč.

Zdroj: ČTK
Další zprávy