Mistrovský Zlín opouští i Zámorský, přicházejí Žižka a Vlach

ČTK ČTK
5. 5. 2014 15:40
Reprezentační obránce Petr Zámorský opouští extraligový Zlín a stejně jako jeho dosavadní spoluhráč Antonín Honejsek bude nově hrát za finské Espoo.
Petr Zámorský.
Petr Zámorský. | Foto: ČTK

Zlín - Reprezentační obránce Petr Zámorský opouští extraligový Zlín a stejně jako jeho dosavadní spoluhráč Antonín Honejsek bude nově hrát za finské Espoo. Do týmu hokejového mistra se vrací bek Tomáš Žižka a útočník Roman Vlach.

"Počítali jsme s tím, že Petr odejde," řekl jednatel Patrik Kamas na dnešní tiskové konferenci, na které zástupci PSG zveřejnili letní změny v kádru. Zámorský měl ve smlouvě klauzuli o podmínkách, za jakých může tým opustit. Honejsek odchod oznámil již v minulých dnech.

Dalším hráčem, který nebude ve Zlíně pokračovat, je útočník Marek Melenovský, kterému skončila smlouva a novou mu klub nenabídl. "Chceme do týmu zapracovat mladé hráče," vysvětlil Kamas a zároveň přiznal, že není jisté, zda bude pokračovat obránce Radim Tesařík.

Pokračují i Balaštík s Okálem

Zbytek kádru by měl zůstat pohromadě. Pod smlouvou jsou všichni tři brankáři, kteří zasáhli do zápasů play off - Libor Kašík, Tomáš Štůrala i Luboš Horčička. "Najdeme způsob, aby byly v permanenci všichni tři. V poslední sezoně se nám tento postup osvědčil," řekl Kamas.

Ze zadáků podepsali nové smlouvy Martin Matějíček, Oldrich Kotvan a Jiří Marušák, v útoku budou pokračovat Jaroslav Balaštík, Zdeněk Okál, Jiří Ondráček, Pavel Kubiš a Tomáš Fořt.

Jisté příchody jsou zatím dva. Z Komety Brno přichází bek Žižka, z Karlových Varů útočník Vlach. Oba jsou zlínskými odchovanci. "Máme ještě vyhlédnutého jednoho hráče v záloze, jenž by mohl nahradit křídelníka Antonína Honejska. Soupiska je široká, abychom zvládli náročný program v nové sezoně," uvedl trenér Rostislav Vlach.

Zlínský klub se zúčastní nově obnovené hokejové Ligy mistrů, i když po skončení finále jeho zástupci připouštěli možnost, že by se do soutěže nepřihlásili. "Nebylo to jednoduché rozhodování a považuji za legitimní, že jsme o tom jednali. Ze sportovního pohledu je to pro nás náročné, neboť dvě poslední sezony jsem končili jako poslední. Z organizačních důvodů proto, že nemáme letiště, a je to pro nás zátěž i z ekonomických důvodů," uvedl Kamas.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 hodinami

Sir András Schiff v Rudolfinu převzal Cenu Antonína Dvořáka 2021

Britský klavírista a dirigent maďarského původu András Schiff na koncertu v Rudolfinu převzal Cenu Antonína Dvořáka 2021. Na závěr koncertu s Panochovým kvartetem na festivalu Dvořákova Praha mu ocenění za aplausu zaplněného sálu předali dirigent Jakub Hrůša, laureát ceny z posledních let, a ředitel Dvořákovy Prahy Jan Simon.

"Získání Ceny Antonína Dvořáka si nesmírně vážím, bude pro mne čest převzít ji během festivalu Dvořákova Praha. Hudba Antonína Dvořáka a česká hudba je velmi blízká mému srdci," uvedl Schiff.

Jeden z nejrespektovanějších světových klavíristů je zároveň rezidenčním umělcem letošního festivalu Dvořákova Praha. Při sólovém recitálu 17. září přednesl skladby Leoše Janáčka a Roberta Schumanna. Dnes spolu se členy Panochova kvarteta a violoncellistou Petrem Hejným představil oba Dvořákovy Klavírní kvintety a Maličkosti pro dvoje housle, violoncello a harmonium. Na závěrečném koncertu 24. září se pak ujme taktovky v čele orchestru České filharmonie i sólového partu Mozartova Klavírního koncertu d moll.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Útok z dronu v severozápadní Sýrii zabil dva džihádisty, uvedl syrský exil

Americký útok dronem na severozápadě Sýrie usmrtil dva radikály, kteří měli blízko k teroristické skupině Al-Káida. Uvedla dnes podle agentury AFP exilová Syrská organizace pro lidská práva (SOHR).

Americká armáda potvrdila zabití představitele Al-Káidy krátce poté, co Spojenými státy vedená protidžihádistická koalice uvedla, že dnešní nálety v provincii Idlib nebyly její práce, píše AFP.

"Americké síly dnes provedly protiteroristický zásah v Idlibu v Sýrii a jeho cílem byl vysoce postavený představitel Al-Káidy," uvedla mluvčí velitelství ozbrojených sil USA pro Blízký východ, Perský záliv a severní Afriku (CENTCOM). "Podle našich prvních odhadů, jsme zasáhli osobu, na kterou jsme mířili, a nejsou zde žádné náznaky toho, že by došlo k civilním obětem," pokračovalo prohlášení.

Cílem zásahu podle SOHR byl vůz na silnici vedoucí z města Idlib na severovýchod. Část stejnojmenné provincie přitom ovládají džihádisté. Jeden ze zabitých velitelů radikálů byl podle SOHR z Tuniska, druhý z Jemenu nebo Saúdské Arábie. K jaké skupině muži patřili, SOHR neupřesnila.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 6 hodinami

Policie v doplněném spisu ke kauze Čapí hnízdo opět navrhla podání obžaloby. Uvedl to mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze

Obhájci premiéra Andreje Babiše (ANO) a jeho někdejší poradkyně Jany Mayerové (nyní Nagyové) se v pondělí seznámili s doplněným trestním spisem v dotační kauze Čapí hnízdo. Uvedl to Deník N. Policie předala doplněný spis  Městskému státnímu zastupitelství v Praze, konkrétně státnímu zástupci Jaroslavu Šarochovi k rozhodnutí o dalším postupu. Opět navrhla podání obžaloby. 

Babiš i Mayerová jsou v souvislosti s udělením padesátimilionové dotace na stavbu farmy Čapí hnízdo obviněni z poškození finančních zájmů Evropské unie a z dotačního podvodu. Vinu dlouhodobě odmítají.

"Už jsme se dnes seznámili se spisem Čapí hnízdo. Pro nás se nic nezměnilo a nic nového jsme se nedozvěděli. Seznamovali jsme se s tím zhruba hodinu," řekl Deníku N Babišův advokát Josef Bartončík, který spolu se svým bratrem Michaelem hájí oba obviněné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy