Mistr světa Jan Hlaváč pomůže Kladnu v úvodu sezony

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
17. 7. 2011 14:00
Vrací se Hluchý, přichází i Slovák Lukáč
Jan Hlaváč
Jan Hlaváč | Foto: ČTK

Kladno - Úvod nové sezony začne střelec vítězného gólu z finále mistrovství světa v roce 1999 Jan Hlaváč v Kladně.

Dvojnásobný mistr světa by měl ve třináctém týmu uplynulého extraligového ročníku odehrát čtrnáct kol, pak zamíří na své stabilní angažmá ve švédském Linköpingu.

Čtyřiatřicetiletý útočník stejným způsobem začal sezonu předloni v Liberci i loni na Spartě. Ve Švédsku má totiž v sezoně kvůli tamním daňovým zákonům uzavřenou jen šestiměsíční smlouvu.

Čtěte také:
Jaroslav Hlinka bude hrát na začátku sezony za Plzeň
Pardubice posilují obranu. Přišli Sičák s Melicharem

Ve středu se do přípravy zapojí i útočníci Milan Hluchý a Slovák Michal Lukáč. Kladenský odchovanec Hluchý se vrací do klubu po čtyřech letech. Dříve působil v Karlových Varech, většinu uplynulé sezony ale odehrál za prvoligový Chomutov.

Lukáč v uplynulých dvou sezonách hrál druhou nejvyšší švédskou soutěž za Örebro.

O smlouvu se bude ucházet i brankář Chábera

Do přípravy se ve středu zapojí i další hráči, kteří budou bojovat o smlouvu.

Jan Chábera
Jan Chábera | Foto: HC Sparta

Jde o brankáře Jana Cháberu, který naposledy působil v Olimpiji Lublaň, obránce Davida Hájka a útočníky Jana Rudovského, Jana Bessera, Richarda Diviše, Marka Hovorku, Petra Kafku, Michala Dragouna a Tomáše Hornu.

Je pravděpodobné, že se do přípravy zapojí i další obránci, které si vytipoval nový většinový vlastník klubu Jaromír Jágr mladší.

"Bude to forma kempu, kde zjistíme, kteří hráči si zaslouží smlouvu a budou pro klub přínosem. Těm smlouvu nabídneme," uvedl na oficiálních stránkách klubu jeho ředitel Václav Bartoš.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března. Uvedla to dnes Česká televize. Výstava v paláci Kinských nazvaná Rembrandt: Portrét člověka začala 25. září a měla trvat do konce ledna. Kvůli nejpřísnějším opatřením proti koronaviru je od 27. prosince pro veřejnost uzavřená.

V paláci Kinských je vystaveno deset maleb a přes 50 prací slavného malíře. Výstava měla původně začít na jaře, její otevření bylo kvůli šíření nemoci covid-19 přesunuto na září. V prosinci byla mezi pěti výstavami, které měly výjimku ze zákazu otevření. Výjimku hygieniků s několika podmínkami dostaly výstavy s významnými zahraničními zápůjčkami. Ostatní galerie a muzea musela zavřít od 18. prosince.

Výstavu NGP připravila ve spolupráci s Wallraf-Richartz-Museum & Fondation Corboud v Kolíně nad Rýnem. Díla zapůjčily instituce jako Metropolitní muzeum v New Yorku, Londýnská Národní galerie, madridské Prado, Rijksmuseum v Amsterdamu či vídeňská Albertina. Výstava byla ústředním loňským projektem NGP. Bývalá ředitelka NGP Anne-Marie Nedoma ČTK před otevřením výstavy řekla, že tolik významných uměleckých děl Rembrandta i jeho souputníků lidé v Praze ještě neviděli.

Zdroj: ČTK
Další zprávy