zh, Reuters
22. 10. 2007 7:17
Minnesota - Colorado 3:2, Columbus - Vancouver 1:4
David Výborný z Columbusu bojuje o puk s obráncem Vancouveru Williem Mitchellem. | Foto: Reuters

St. Paul -  Minnesota Wild stále zůstává jediným týmem NHL, jenž v normální hrací době  v novém ročníku neprohrál. "Divochy" s Martinem Škoulou v sestavě nedokázaly zastavit ani Laviny z Colorada  a podlehly na ledě soupeře 2:3.

Minnesota drží jedinečnou bilanci sedmi výher a jedné prohry v prodloužení a vede Západní konferenci.

Góly začaly padat až ve druhé třetině, dvakrát se nejprve trefila Minnesota, poté dvakrát Colorado. Tři minuty před koncem třetí třetiny rozhodl o pokračování neporazitelnosti Mikko Koivu.

Vancouver zachránil brankář

Mužstvo Vancouveru Canucks po dvou prohrách v řadě v neděli v NHL vyhrálo. K vítězství 4:1 na ledě Columbusu Blue Jackets pomohl Ryan Kesler dvěma góly. V 6. minutě skóre načal a v 59. ho ukončil gólem v oslabení do prázdné brány.

Největší zásluhu na výhře Vancouveru však má brankář  Curtis Sanford.  Ve svém prvním zápase v sezoně si prožil krušný start. Připsal si 35 zásahů, ve druhé třetině bylo dokonce jeho mužstvo přestříleno 14:0.  Celkem 22 minut musel navíc chytat v oslabení. Tým Canucks si připsala pouze 19 střel, ty přesto stačily na poměrně jasnou výhru.

"Považuji toto utkání za jedno z nejdůležitějších v mé kariéře," svěřil se Sanford novinářům.

Za svůj výkon si vysloužil i velkou pochvalu od trenéra Alaina Vigneaulta. "Myslím, že Curtis  zahrál opravdu skvěle od začátku do konce. Uvedl se několika skvělými zákroky a od té chvíle dělal přesně to, co měl."

Na druhou branku Canucks přihrával Lukáš Krajíček. U jediné trefy Columbusu je podepsán pod první asistencí David Výborný.

Columbus - Vancouver 1:4 (0:2, 1:0, 0:2)
Branky: 23. Nash (Výborný) - 6. a 59. Kesler, 14. Bieksa (Krajíček), 49. Näslund

Minnesota - Colorado 3:2 (0:0, 2:2, 1:0)
Branky: 26. Parrish, 28. Rolston, 57. M. Koivu - 32. Arnason, 34. Brunette