Milan Michálek: Brácha přijede, malá se mu už narodila

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
1. 5. 2012 20:54
Obránce Pittsburghu posílí český výběr
Milan Michálek by se stejně jako na loňském MS mohl potkat v jednom týmu se svým bratrem Zbyňkem
Milan Michálek by se stejně jako na loňském MS mohl potkat v jednom týmu se svým bratrem Zbyňkem | Foto:

Praha - Na úterní trénink české hokejové reprezentace přijel bez výstroje i osobních věcí, přesto zůstala sedmadvacetiletému útočníkovi Ottawy Milanu Michálkovi dobrá nálada.

Jeho bratru Zbyňkovi se v pondělí narodila dcera, podle mladšího z bratrů je navíc velká šance, že o dva roky starší obránce Pittsburghu národní tým na mistrovství světa ve Finsku a Švédsku, které začíná v pátek, přece jen posílí.

"Naděje, že brácha přijede, je docela velká. Uvidíme, jak to bude vypadat, protože včera se mu narodilo dítě. Musí se domluvit doma, jestli ho pustěj. Švagrovou i bráchu jsem přemlouval dlouho. Ještě je budu přemlouvat dneska a zejtra, tak uvidíme," smál se Milan Michálek, který hrál se svým bratrem na šampionátu loni v Bratislavě.

Milane, jak velká je tady šance, že si Zbyněk na šampionátu zahraje?
Ta malá se narodila dřív, asi o dva nebo tři tejdny před termínem. Možná kvůli šampionátu. Takže to Zbyňkovi docela ulehčilo rozhodování, je nalomenej. Bejt s bráchou v jednom týmu je vždycky dobrý. Jak už jsem říkal, hlavní slovo bude mít určitě jeho manželka.

Vy jste takové problémy řešit nemusel. Jak dlouho jste se rozmýšlel, že na MS pojedete?
Vždycky jsem věděl, že když budu volnej a budu zdravej, na mistrovství přijedu. Reprezentovat je pro mě čest a jsem rád, že jsem tady.

Za jak dlouho si člověk zvykne na širší kluziště? Oproti loňsku tentokrát neabsolvujete žádný přípravný zápas...
Určitě pár dní budu potřebovat, abych si na to široký hřiště zvyknul, o to větší je škoda, že tu nemám svou výstroj. Dobrý ale je, že už dneska můžu jít na led a že budu mít víc času si na kluky zvyknout.

Měl jste vůbec nějaký čas na aklimatizaci?
Přijel jsem rovnou z letiště, bohužel jsem si s sebou nemohl vzít věci, protože jak výstroj, tak osobní věci se mnou nedojely. Večer jim tam budu muset zavolat, jak to se mnou vůbec bude. Teď se právě v kabině teprve domlouvá, v jaký výstroji budu dneska hrát.

Oproti loňsku úplně nový tým

Už se k Vám dostala zpráva, že trenér Hadamczik Vás plánuje postavit do útoku s Alešem Hemským a Davidem Krejčím?
Ti kluci jsou oba strašně šikovní, uměj vynikající věci s hokejkou. Na mně asi bude, abych stál před brankou a snažil jsem se tam dorážet, clonit brankářovi a dělat místo pro ně.

Dá se vůbec tento tým srovnat s tím, co hrál loni v Bratislavě?
Ten tým s tim loňským moc srovnávat nejde, jsou tu jiní kluci, je úplně jedno, že jsem hrál loni v Bratislavě, teď je tady úplně novej tým.

Jak jste na tom vůbec po náročném play off fyzicky?
Jsem v pohodě, jsem rozehranej, žádný zranění nemám. Bylo důležitý, že jsem vlastně ještě teď hrál, takže jsem v pohodě. Po tom otřesu mozku bylo hodně zápasů, kdy jsem se do toho nemohl dostat, ale na konci základní části a v play off už to bylo v pohodě.

Co se týče play off, Vaše Ottawa byla velmi blízko, aby vyřadila nejlepší tým Východní konference New York Rangers...
Celý play off byl velkej boj. Nic se od nás letos nečekalo, ale měli jsme výbornou základní část i v play off jsme hráli dobře. Ten poslední zápas byl ale o štěstí a bohužel jsme prohráli, i tak si myslim, že jsme celkově měli dobrou sezonu.

Mrzí Vás, že jste v šestém zápase neproměnili postupový mečbol, navíc na domácím ledě?
Vyhrávali jsme jedna nula, pak jsme ale dostali pár zbytečnejch gólů a tam se to lámalo. U nich v tom sedmym zápase už to bylo o štěstí, šance byly na obou stranách, ale jim to tam padl o jeden gól víc, zatímco nám ne.

Bavili jste se se spoluhráči z týmu, kdo další na šampionát přijede?
V kabině jsme se samozřejmě po tom sedmym zápase spolu bavili, kdo pojede. Za Švédy pojede (Daniel) Alfredsson a (Erik) Karlsson, za Lotyše (Kaspars) Daugavinš. Vím, že spolu budeme všichni hrát v jedný skupině, takže už mezi náma něco proběhlo a ve Švédsku ještě proběhne.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 31 minutami

Rusko zmrazilo účty rádiu Svobodná Evropa, udělilo mu několik pokut

Moskva zmrazila ruské účty americké rozhlasové stanice Rádio Svobodná Evropa/Rádio Svoboda (RFE/RL). Oznámila to stanice, kterou už dříve ruské úřady označily za "zahraničního agenta" a udělily jí několik pokut za to, že ve svém zpravodajství tuto informaci neuvádí. V moskevských kancelářích RFE/RL dnes zasahovali exekutoři, což podle stanice znamená, že se Rusko nezaplacené pokuty rozhodlo vymáhat.

Ruské úřady letos stanici vyměřily pokuty v celkové výši zhruba jednoho milionu dolarů (asi 21,7 milionu Kč). RFE/RL je odmítla zaplatit a obrátila se na Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku. "Pracovníci ruského exekutorského úřadu zahájili řízení proti ruské pobočce RFE/RL kvůli nezaplaceným pokutám uděleným za porušení kontroverzního zákona o zahraničních agentech," uvedla stanice na svých internetových stránkách. Exekutoři v kancelářích strávili zhruba dvě hodiny sepisováním majetku a vybavení, práci novinářů nenarušili.

Ruský zákon o "zahraničních agentech", který se vztahuje na nevládní politické organizace a média přijímající finanční příspěvky ze zahraničí, je široce kritizován jako pokus zdiskreditovat kritické zpravodajství. Ruský cenzurní úřad Roskomnadzor loni nařídil médiím, kterých se zákon týká, aby ke zprávám ve vysílání, příspěvkům na sociálních sítích a audiovizuálním materiálům přidávaly dlouhé prohlášení objasňující, že obsah vytvořilo médium "plnící funkci zahraničního agenta".

RFE/RL se nařízení odmítla podřídit a za porušování zákona kvůli tomu dostala několik pokut. Podle ní jsou finanční postihy součástí kampaně, která má stanici přimět k odchodu z Ruska.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Pražská burza dosáhla nového rekordu, je nejsilnější od ledna 2020

Pražská burza dosáhla nejsilnější úrovně od konce loňského ledna. Index PX dnes stoupl o 1,48 procenta na 1121,81 bodu. Posílily téměř všechny hlavní emise. Vyplývá to z výsledků obchodování na webu burzy.

Vývoj indexu pražské burzy je od loňského března, kdy se v Česku objevily první případy nemoci covid-19, silně ovlivňován vývojem epidemické situace. V lednu a únoru 2020 se index PX pohyboval až nad 1100 body. V březnu po potvrzení prvních nákaz a souvisejícím omezení obchodu, služeb, kultury, sportu či cestování se index propadl až na 690 bodů.

V létě posílil skoro na 1000 bodů, ale při podzimní druhé vlně epidemie se propadl zhruba na 840 bodů. Letos v lednu burza posílila nad 1070 bodů, po následném zesílení epidemie však index opět kolísal. Od začátku března epidemie zase zpomaluje a index postupně roste.

Zdroj: ČTK
Další zprávy