Milan Michálek: Brácha přijede, malá se mu už narodila

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
1. 5. 2012 20:54
Obránce Pittsburghu posílí český výběr
Milan Michálek by se stejně jako na loňském MS mohl potkat v jednom týmu se svým bratrem Zbyňkem
Milan Michálek by se stejně jako na loňském MS mohl potkat v jednom týmu se svým bratrem Zbyňkem | Foto:

Praha - Na úterní trénink české hokejové reprezentace přijel bez výstroje i osobních věcí, přesto zůstala sedmadvacetiletému útočníkovi Ottawy Milanu Michálkovi dobrá nálada.

Jeho bratru Zbyňkovi se v pondělí narodila dcera, podle mladšího z bratrů je navíc velká šance, že o dva roky starší obránce Pittsburghu národní tým na mistrovství světa ve Finsku a Švédsku, které začíná v pátek, přece jen posílí.

"Naděje, že brácha přijede, je docela velká. Uvidíme, jak to bude vypadat, protože včera se mu narodilo dítě. Musí se domluvit doma, jestli ho pustěj. Švagrovou i bráchu jsem přemlouval dlouho. Ještě je budu přemlouvat dneska a zejtra, tak uvidíme," smál se Milan Michálek, který hrál se svým bratrem na šampionátu loni v Bratislavě.

Milane, jak velká je tady šance, že si Zbyněk na šampionátu zahraje?
Ta malá se narodila dřív, asi o dva nebo tři tejdny před termínem. Možná kvůli šampionátu. Takže to Zbyňkovi docela ulehčilo rozhodování, je nalomenej. Bejt s bráchou v jednom týmu je vždycky dobrý. Jak už jsem říkal, hlavní slovo bude mít určitě jeho manželka.

Vy jste takové problémy řešit nemusel. Jak dlouho jste se rozmýšlel, že na MS pojedete?
Vždycky jsem věděl, že když budu volnej a budu zdravej, na mistrovství přijedu. Reprezentovat je pro mě čest a jsem rád, že jsem tady.

Za jak dlouho si člověk zvykne na širší kluziště? Oproti loňsku tentokrát neabsolvujete žádný přípravný zápas...
Určitě pár dní budu potřebovat, abych si na to široký hřiště zvyknul, o to větší je škoda, že tu nemám svou výstroj. Dobrý ale je, že už dneska můžu jít na led a že budu mít víc času si na kluky zvyknout.

Měl jste vůbec nějaký čas na aklimatizaci?
Přijel jsem rovnou z letiště, bohužel jsem si s sebou nemohl vzít věci, protože jak výstroj, tak osobní věci se mnou nedojely. Večer jim tam budu muset zavolat, jak to se mnou vůbec bude. Teď se právě v kabině teprve domlouvá, v jaký výstroji budu dneska hrát.

Oproti loňsku úplně nový tým

Už se k Vám dostala zpráva, že trenér Hadamczik Vás plánuje postavit do útoku s Alešem Hemským a Davidem Krejčím?
Ti kluci jsou oba strašně šikovní, uměj vynikající věci s hokejkou. Na mně asi bude, abych stál před brankou a snažil jsem se tam dorážet, clonit brankářovi a dělat místo pro ně.

Dá se vůbec tento tým srovnat s tím, co hrál loni v Bratislavě?
Ten tým s tim loňským moc srovnávat nejde, jsou tu jiní kluci, je úplně jedno, že jsem hrál loni v Bratislavě, teď je tady úplně novej tým.

Jak jste na tom vůbec po náročném play off fyzicky?
Jsem v pohodě, jsem rozehranej, žádný zranění nemám. Bylo důležitý, že jsem vlastně ještě teď hrál, takže jsem v pohodě. Po tom otřesu mozku bylo hodně zápasů, kdy jsem se do toho nemohl dostat, ale na konci základní části a v play off už to bylo v pohodě.

Co se týče play off, Vaše Ottawa byla velmi blízko, aby vyřadila nejlepší tým Východní konference New York Rangers...
Celý play off byl velkej boj. Nic se od nás letos nečekalo, ale měli jsme výbornou základní část i v play off jsme hráli dobře. Ten poslední zápas byl ale o štěstí a bohužel jsme prohráli, i tak si myslim, že jsme celkově měli dobrou sezonu.

Mrzí Vás, že jste v šestém zápase neproměnili postupový mečbol, navíc na domácím ledě?
Vyhrávali jsme jedna nula, pak jsme ale dostali pár zbytečnejch gólů a tam se to lámalo. U nich v tom sedmym zápase už to bylo o štěstí, šance byly na obou stranách, ale jim to tam padl o jeden gól víc, zatímco nám ne.

Bavili jste se se spoluhráči z týmu, kdo další na šampionát přijede?
V kabině jsme se samozřejmě po tom sedmym zápase spolu bavili, kdo pojede. Za Švédy pojede (Daniel) Alfredsson a (Erik) Karlsson, za Lotyše (Kaspars) Daugavinš. Vím, že spolu budeme všichni hrát v jedný skupině, takže už mezi náma něco proběhlo a ve Švédsku ještě proběhne.

 

Právě se děje

Další zprávy