15. 10. 2008 7:45
San Jose - Columbus 5:2
Milan Michálek
Milan Michálek | Foto: Reuters

San Jose - Úterní NHL viděla mimo jiné jeden velký obrat.  Hokejisté San Jose v domácím zápase s Columbusem prohrávali 1:2, pak ale ve 29. minutě vyrovnal český útočník Milan Michálek a navnadil tým k dalším ofenzivním výpadům.

Hned o minutu a čtvrt později obrátil vývoj utkání Patrick Marleau. Ten pak přidal v 46. minutě další trefu a dílo dokonal jednadvacetiletý mladík Marc-Edouard Vlasic. Žraloci nakonec zvítězili ve velkém stylu 5:2.

Velké drama zažili diváci v Pittsburghu, kam zavítala Philadelphia.  Branky padaly jen ve druhé třetině, ta skončila 2:2. Rozhodnutí přinesla až 5. minuta prodloužení, v níž se trefil domácí Pascal Dupuis a stanovil výsledek na 3:2.

Atlanta - Minnesota 2:4 (0:1, 1:0, 1:3)
Branky: 28. Kovalčuk, 56. Little - 50. a 58. Miettinen, 16. Brunette, 43. Gáborík

San Jose - Columbus 5:2 (0:1, 3:1, 2:0)
Branky: 30. a 46. Marleau, 25. Cheechoo, 29. Milan Michálek, 49. Vlasic - 10. Huselius, 26. Bäckman

Pittsburgh - Philadelphia 3:2 PP (0:0, 2:2, 0:0 - 1:0)
Branky: 35. Orpik, 35. Zigomanis, 65. Dupuis - 40.Carter, 40. Gagne

Calgary - Colorado 5:4 (3:2, 0:1, 2:1)
Branky: 5. a 51. Bertuzzi, 4. Boyd, 17. Conroy, 48. Iginla - 12. McLeod, 20. Liles, 29. Smyth, 52. Guite

Los Angeles - Anaheim 6:3 (1:2, 2:0, 3:1)
Branky: 8. Simmonds, 35. O'Sullivan, 40. Stoll, 41. Moulson, 51. Preissing, 59. Frolov - 2. Sutherby, 8. Marchant, 56. Selänne