Michálek s Kubou režírovali výhru Ottawy

kub
12. 2. 2010 8:05
M. Michálek 1+2, Kuba 0+3

Praha - České duo ve službách Ottawy Milan Michálek a Filip Kuba se velkou měrou podílelo na vítězství Senators nad Washingtonem 6:5.

Michálek jeden gól sám vsítil a na dva přihrál, Kuba asistoval u třech branek. Oba se společně podíleli na rozhodujícím gólu Kovaljova ve 48. minutě.

Washingtonu nepomohl ani gól Tomáše Fleischmanna z 18. minuty ani hattrick Sjomina.

Parádní, ale neúspěšná přestřelka znamenala pro Capitals druhou porážku v řadě po skvělé šňůře čtrnácti vítězství.

Milan Michálek se dvacátou trefou v sezoně dotáhl na čelo nejlépe střílejících Čechů, kde zatím trůnil Radim Vrbata z Phoenixu.

Podobně úchvatné představení předvedli hokejisté Tampy Bay a Bostonu. Zprvu jasně se vyvíjející střetnutí, které nemělo při vedení Bostonu 5:0 ve 25. minutě skončit jinak než jasným vítězstvím hostů, proměnili čtyřmi góly hráči Tampy ve velké drama. Vyrovnávací gól však už vstřelit nestačili.

Vancouverské dějiště olympiády si zatím příliš nenaklonilo českého reprezentačního brankáře Tomáš Vokouna, jehož Florida nestačila právě na tým Canucks. Vokoun pustil za svá záda tři z 35 střel.

Jeho kanadský reprezentační protějšek Roberto Luongo naopak vychytal čisté konto, avšak nutno podotknout, že s velkým štěstím. Hned šestkrát jej totiž zachránila branková konstrukce.

Výsledky NHL:

Carolina - Buffalo 4:3 v prodl. (2:2, 1:0, 0:1 - 1:0)
Branky: 17. Sutter, 20. Whitney, 30. Yelle, 62. Samsonov - 3. a 53. Roy, 15. Hecht

Ottawa - Washington 6:5 (3:1, 1:3, 2:1)
Branky: 7. Spezza (Kuba), 11. M. Michálek, 20. Alfredsson (M. Michálek), 39. Neil (Kuba), 43. Phillips, 48. Kovaljov (Kuba, M. Michálek) - 36., 36. a 54. Sjomin, 18. Fleischmann, 27. Schultz

Detroit - San Jose 2:3 po sam. náj. (1:2, 0:0, 1:0 - 0:0)
Branky: 13. Franzen, 53. Jason Williams - 13. Thornton, 20. Helminen, rozh. nájezd Marleau

Florida - Vancouver 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)
Branky: 22. Burrows, 39. Hansen, 56. Kesler. Tomáš Vokoun odchytal za Floridu celý zápas, z 35 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 91,4 procenta

Calgary - Dallas 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)