Michálek je nejlepším střelcem NHL, Ottawa ale prohrála

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
4. 12. 2011 8:30
Washington - Ottawa 3:2 PP (Michálek dal svůj 16. gól)
Milan Michálek je nejlepším střelcem NHL, Tomáš Fleischmann se dostal na 11. místo produktivity | Foto: Reuters

San Jose/Los Angeles - Tomáš Fleischmann zajistil gólem a dvěma asistencemi výhru hokejistů Floridy 5:3 na ledě San Jose a byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

Nejproduktivnější český hráč v NHL si nejen upevnil vedení mezi svými krajany, s 27 body mu za dvanáct gólů a patnáct asistencí patří 11. příčka v produktivitě celé soutěže.

Fleischmann nejprve v 8. minutě přihrál na vyrovnávací gól Weisse, ve 28. minutě pak poslal Floridu do vedení 3:2. V 59. minutě pak při power-play domácího týmu asistoval u gólu Kulikova, který zpečetil výhru Panterů.

Milan Michálek se šestnáctou trefou dotáhl na nejlepší střelce NHL Stevena Stamkose a Phila Kessela.

VIDEO Uzdravený Jágr nastartoval dvěma góly obrat Letců

Gólem v 57. minutě v utkání na ledě Washingtonu navíc přispěl Ottawě k bodovému zisku, když dorazil volný kotouč za záda svého krajana Michala Neuvirtha, který tentokrát dostal přednost před Tomášem Vokounem.

Z dvoubodového zisku se přesto radoval domácí tým, o jehož vítězství se v prodloužení postaral Laich.

Krejčímu se proti Torontu opět dařilo

Z výhry se radoval i brankář Ondřej Pavelec, jehož Winnipeg na domácím ledě porazil New Jersey 4:2. Ďáblům naopak nepomohl ani gól Patrika Eliáše.

David Krejčí
David Krejčí | Foto: Reuters

Gólem a asistencí se o výhru Bostonu 4:1 nad Torontem zasloužil David Krejčí, který byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu. Potvrdil tak, že se mu proti Torontu daří. Ve středu pomohl k výhře svého týmu třemi body, v prvním vzájemném duelu sezony si připsal dva body.

Ani premiérový gól sezony Tomáše Vincoura a asistence Radka Dvořáka nepomohly Dallasu k zisku alespoň bodu v zápase s New Yorkem Islanders.

V zápase totiž zazářil útočník Ostrovanů Matt Moulson, který se stal prvním hráčem sezony, jenž vstřelil čtyři góly v jednom utkání, a velkou měrou se tak přičinil o výhru svého týmu 5:4.

Flyers rozhodli zápas ve Phoenixu už v první třetině

Michael Frolík zpečetil gólem výhru Chicaga 5:2 na ledě St. Louis, díky čemuž se Jestřábi dotáhli v Západní konferenci na vedoucí Minnesotu.

Na obě branky domácího týmu přihrávali jeho krajané, na první Roman Polák, na druhou Vladimír Sobotka.

Jaromír Jágr se s hokejisty Philadelphie raduje z gólu
Jaromír Jágr se s hokejisty Philadelphie raduje z gólu | Foto: Reuters

Tomáš Plekanec se gólem přičinil o výhru Montrealu 2:1 v Los Angeles. Plekanec otevřel skóre v 19. minutě po přihrávce běloruského útočníka Andreje Kosticyna, který ve 31. minutě vstřelil vítězný gól zápasu.

Montreal tak vyhrál po čtyřech předchozích prohrách.

Asistencí na vítězný gól Claudea Girouxe se naopak zasloužil o výhru Philadelphie Jaromír Jágr. Flyers vedli ve Phoenixu po první třetině 4:0, domácí tým pak už stačil jen snížit na 2:4, když u prvního gólu Kojotů asistoval Radim Vrbata.

Gólovou přihrávku zaznamenal i Roman Horák, jehož Calgary vyhrálo 5:3 v Edmontonu. Naopak Oilers nepomohly ani asistence Aleše Hemského a Ladislava Šmída.

Výsledek:

Los Angeles - Montreal 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Branky: 34. Penner - 19. Plekanec, 31. A. Kosticyn. Střely na branku: 27:27. Diváci: 18.118.

Boston - Toronto 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)

Branky: 25. Krejčí, 34. Kelly, 44. Boychuk, 55. Horton (Krejčí) - 26. Grabovskij. Střely na branku: 30:22. Diváci: 17.565.

Washington - Ottawa 3:2 v prodl. (1:0, 0:1, 1:1 - 1:0)

Branky: 2. Bäckström, 46. Brouwer, 61. Laich - 21. Karlsson, 57. M. Michálek. Brankář Michal Neuvirth odchytal za Washington celé utkání, inkasoval dvě branky z 34 střel a úspěšnost zásahů měl 94,12 procenta. Střely na branku: 35:34. Diváci: 18.506.

Carolina - Pittsburgh 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)

Branky: 39. a 53. McBain - 29. Adams, 49. Asham, 50. Dupuis. Střely na branku: 32:40. Diváci: 17.696.

Winnipeg - New Jersey 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)

Branky: 2. a 60. E. Kane, 39. Burmistrov, 54. M. Stuart - 6. Henrique, 38. Eliáš. Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celé utkání, inkasoval dvě branky z 25 střel a úspěšnost zásahů měl 92 procent. Střely na branku: 20:25. Diváci: 15.004.

Tampa Bay - NY Rangers 2:4 (1:0, 1:1, 0:3)

Branky: 2. Downie, 38. Pyatt - 27. Fedotěnko, 47. Anisimov, 57. Stepan, 60. B. Richards. Střely na branku: 26:36. Diváci: 19.204.

St. Louis - Chicago 2:5 (1:0, 1:3, 0:2)

Branky: 7. Perron (Polák), 29. Ch. Stewart (Sobotka) - 33. a 42. Hossa, 21. Toews, 36. Sharp, 59. Frolík. Střely na branku: 25:36. Diváci: 19.150.

Nashville - Buffalo 2:3 (0:2, 0:0, 2:1)

Branky: 45. C. Smith, 59. Legwand - 10. Adam, 18. Kassian, 56. Ennis. Střely na branku: 34:14. Diváci: 17.113.

Phoenix - Philadelphia 2:4 (0:4, 1:0, 1:0)

Branky: 28. Ray Whitney (Vrbata), 60. Boedker - 5. Read, 7. Simmonds, 17. C. Giroux (Jágr), 19. Hartnell. Střely na branku: 38:30. Diváci: 14.913.

Dallas - NY Islanders 4:5 (0:2, 4:3, 0:0)

Branky: 24. Vincour, 25. Nyström, 26. Dowell, 37. Wandell (Dvořák) - 9., 11., 26. a 38. Moulson, 23. Reese. Střely na branku: 34:27. Diváci: 14.423.

Edmonton - Calgary 3:5 (2:2, 0:0, 1:3)

Branky: 3. Petrell, 3. Gagner (Hemský), 46. Nugent-Hopkins (Šmíd) - 4. a 60. O. Jokinen, 7. Bourque (Horák), 47. D. Smith, 51. Bäcklund. Střely na branku: 29:32. Diváci: 16.839.

San Jose - Florida 3:5 (2:1, 0:3, 1:1)

Branky: 2. a 54. Couture (na druhou Havlát), 12. McGinn - 8. Weiss (Fleischmann), 26. Sturm, 28. Fleischmann, 39. Skille, 59. Kulikov (Fleischmann). Střely na branku: 26:35. Diváci: 17.562.