Messierovo loučení s Rangers uzavřou Jágr a spol.

SportPlus, mrt
12. 1. 2006 16:02
NEW YORK - Ve čtvrtek večer bude newyorská Madison Square Garden opět patřit legendárnímu Marku Messierovi. Dlouholetý kapitán hokejových Jezdců se během "Pocty kapitánovi" definitivně rozloučí s týmem, který v roce 1994 dovedl po dlouhých čtyřiapadesáti

Messiera v New Yorku milují. Když se před několika měsíci objevila jeho tvář na velké obrazovce nad ledem, publikum vstalo a odměnilo ho bouřlivým aplausem a skandováním. Byl to silný okamžik, velmi dojemný. Nyní mu fanoušci řeknou své díky při oficiální slavnosti a on po pětadvaceti sezónách uzavře další kapitolu svého života.

Bude stát na podiu, proti němu rodina, přátelé, někdejší spoluhráči z týmu, který získal Stanleyův pohár. Podívá se na sestřih momentů své hokejové kariéry, vyslechne si vřelá slova a nakonec se podívá, jak jeho dres s jedenáctkou na zádech vystoupá ke stropu haly. Bude to teprve čtvrtý dres, který Rangers vyřadí. Jedenáctku již žádný Jezdec neoblékne.

Na slavnosti promluví komisionář NHL Gary Bettman, podle něhož se Messier již stal "jednou ze skutečných legend této hry a jedním z největších vůdců ve sportu vůbec". A ataky na Messierovy city, které se začaly drolit již během včerejší tiskové konference, kdy marně bojoval se slzami, budou pokračovat. Přijde Glen Sather, k němuž tvrďáka Messiera váže silné pouto. A nakonec i dlouholetý spoluhráč Kevin Lowe.

Chlapík, s nímž přišel Messier do Oilers. Muž, který pamatuje budování edmontonské vítězné dynastie. Oba byli vybráni ve vstupním draftu 1979, společně odehráli první sezónu jako Olejáři. Lowe odehrál v NHL přes tisíc utkání právě po boku Messiera, jemuž přihrál na 43 z jeho 694 branek.

"Měl jsem v kariéře štěstí. Vyhrál jsem Stanley Cup a hrál v zápasech hvězd. Pomáhal jsem Waynu Gretzkymu sestavit olympijský tým Kanady. Ale nikdy jsem nezažil takové vzrušení jako tehdy, když mě oslovili, abych byl při tom, až se bude loučit Mark Messier," prohlásil Lowe.

Pak se Messierova jedenáctka u stropu haly připojí k jedničce Eddie Giacomina, sedmičce, kterou nosil Rod Gilbert a pětatřicítce, s níž vyjížděl na led Mike Richter. A dále? Následovat bude současnost. Rangers, již bez svého vůdce, ale se sedmi Čechy v sestavě v čele s Jaromírem Jágrem, se po letech možná protlačí do vyřazovacích bojů. Čtvrteční večer tak bude nejen oslavou minulosti, ale možná i budoucnosti. Jezdci se s Edmontonem poperou o další důležité body.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 hodinami

Policie pátrá na Nymbursku po seniorovi, který odjel do Kerska na houby. Může být v ohrožení života

Středočeská policie pátrá po osmdesátiletém muži, který dnes po poledni odjel na motokole ze Sadské na Nymbursku na houby směrem na Kersko a nevrátil se. Muž je po několika operacích srdce, trpí výpadky paměti, proto může být v ohrožení života. Policie to uvedla dnes večer na Twitteru, zveřejnila také fotografii hledaného. Lidé se s informacemi k pátrání mají obracet na linku 158.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

V Namibii objevili nový kmen kulhavky a slintavky. Vyvezené maso může být zasažené, varoval ministr

V Namibii odhalili nový kmen slintavky a kulhavky. S odvoláním na namibijské ministerstvo zemědělství to dnes uvedla agentura Reuters. Virové onemocnění, které se obvykle nepřenáší na člověka, se v zemi poprvé potvrdilo v květnu. Od té doby se nakazily tisíce kusů dobytka.

„Je důležité zdůraznit, že nový sérotyp FMD O také způsobuje klinické případy u koz a ovcí, které mohou onemocnění rozšířit na další citlivá zvířata,“ uvedl v prohlášení ministr zemědělství Carl Schlettwein.

První případy onemocnění se prokázaly v květnu v oblasti Zambezi, která sousedí ze Zambií. Nemoc se mezi dobytkem šíří navzdory vysoké proočkovanosti zasažených stád, což vedlo úředníky k hlubšímu prozkoumání problému.

Schlettwein uvedl, že nová mutace byla poprvé objevena v srpnu na jihu země. Vyšetřování podle něj ukázalo, že kmen se do země dostal ze Zambie kvůli nelegálnímu převozu zvířat přes hranice. Maso vyvezené z Namibie, která ho exportuje do Číny, Evropské unie a Spojených států, může být zasažené, varoval ministr. Nákaza podle něj také negativně ovlivní nedávné dohody o vývozu, které země podepsala například s Ghanou.

Slintavka a kulhavka je vysoce infekční virové onemocnění sudokopytníků, které se na člověka většinou nepřenáší. Nákaza se může přenášet větrem nebo na automobilech či šatech lidí, kteří přijdou do styku s nakaženými zvířaty. Na území České republiky se nemoc vyskytla naposledy v roce 1975.

Zdroj: ČTK
Další zprávy