Messierovo loučení s Rangers uzavřou Jágr a spol.

SportPlus, mrt
12. 1. 2006 16:02
NEW YORK - Ve čtvrtek večer bude newyorská Madison Square Garden opět patřit legendárnímu Marku Messierovi. Dlouholetý kapitán hokejových Jezdců se během "Pocty kapitánovi" definitivně rozloučí s týmem, který v roce 1994 dovedl po dlouhých čtyřiapadesáti

Messiera v New Yorku milují. Když se před několika měsíci objevila jeho tvář na velké obrazovce nad ledem, publikum vstalo a odměnilo ho bouřlivým aplausem a skandováním. Byl to silný okamžik, velmi dojemný. Nyní mu fanoušci řeknou své díky při oficiální slavnosti a on po pětadvaceti sezónách uzavře další kapitolu svého života.

Bude stát na podiu, proti němu rodina, přátelé, někdejší spoluhráči z týmu, který získal Stanleyův pohár. Podívá se na sestřih momentů své hokejové kariéry, vyslechne si vřelá slova a nakonec se podívá, jak jeho dres s jedenáctkou na zádech vystoupá ke stropu haly. Bude to teprve čtvrtý dres, který Rangers vyřadí. Jedenáctku již žádný Jezdec neoblékne.

Na slavnosti promluví komisionář NHL Gary Bettman, podle něhož se Messier již stal "jednou ze skutečných legend této hry a jedním z největších vůdců ve sportu vůbec". A ataky na Messierovy city, které se začaly drolit již během včerejší tiskové konference, kdy marně bojoval se slzami, budou pokračovat. Přijde Glen Sather, k němuž tvrďáka Messiera váže silné pouto. A nakonec i dlouholetý spoluhráč Kevin Lowe.

Chlapík, s nímž přišel Messier do Oilers. Muž, který pamatuje budování edmontonské vítězné dynastie. Oba byli vybráni ve vstupním draftu 1979, společně odehráli první sezónu jako Olejáři. Lowe odehrál v NHL přes tisíc utkání právě po boku Messiera, jemuž přihrál na 43 z jeho 694 branek.

"Měl jsem v kariéře štěstí. Vyhrál jsem Stanley Cup a hrál v zápasech hvězd. Pomáhal jsem Waynu Gretzkymu sestavit olympijský tým Kanady. Ale nikdy jsem nezažil takové vzrušení jako tehdy, když mě oslovili, abych byl při tom, až se bude loučit Mark Messier," prohlásil Lowe.

Pak se Messierova jedenáctka u stropu haly připojí k jedničce Eddie Giacomina, sedmičce, kterou nosil Rod Gilbert a pětatřicítce, s níž vyjížděl na led Mike Richter. A dále? Následovat bude současnost. Rangers, již bez svého vůdce, ale se sedmi Čechy v sestavě v čele s Jaromírem Jágrem, se po letech možná protlačí do vyřazovacích bojů. Čtvrteční večer tak bude nejen oslavou minulosti, ale možná i budoucnosti. Jezdci se s Edmontonem poperou o další důležité body.

 

Právě se děje

Další zprávy