Měřit hokej stopkami, to je vrchol. Šampionát skřípe

Jakub Šafránek Jakub Šafránek
10. 5. 2012 6:00
Trenér české reprezentace se podivuje nad organizací MS
Trenér Alois Hadamczik s organizací letošního šampionátu není příliš spokojen.
Trenér Alois Hadamczik s organizací letošního šampionátu není příliš spokojen. | Foto: Reuters

Stockholm - Pramalou radost ze současného formátu mistrovství světa i jeho organizace má trenér české hokejové reprezentace Alois Hadamczik.

Šampionát, který poprvé v historii hostí dvě země, tedy Finsko a Švédsko, podle českého lodivoda nedokáže přitáhnout zájem diváků tolik, jako když mistrovství pořádal jeden stát.  

"Nemyslím si, že je to dobré řešení," prohlásil Hadamczik v rozhovoru pro Aktuálně.cz. "Myslím si, že ten současný model neprospívá hokeji. Když to bylo v jedné zemi, tak se na to všichni těšili, ta dvě města byla zblázněná do hokeje a byl o to zájem. Ale takhle?"

Čtěte také:

Lotyšům bude čelit Kovář. Bojuje i o post jedničky
Jágr na MS nepřijede, český tým ale posílí Erat

Na rozdíl od předchozího mistrovství světa ve slovenské Bratislavě a Košicích se navíc především ve Stockholmu projevují i organizační a technické potíže.

"S loňským šampionátem v Bratislavě se to vůbec nedá srovnávat," nabízí český kouč okamžitě příklad dobře zvládnutého pořadatelství mistrovství světa. "Tam chodili diváci a i zázemí bylo naprosto perfektní."

Na tiskovku v golfovém vozíku

S obojím, tedy diváky i zázemím, přitom pořadatelé v Helsinkách a Stockholmu mají v prvních dnech šampionátu velké problémy.

Záběr z haly Globen ve Stockholmu.
Záběr z haly Globen ve Stockholmu. | Foto: Radek Pecák

Běžné lístky na zápasy v základní skupině stojí sto padesát až dvě sta eur (přibližně 3750 - 5000 korun), což je i na severské diváky až příliš. Před rokem v Bratislavě přitom byly ceny lístků v základní fázi turnaje čtvrtinové. Pořadatelé se proto snaží nyní ceny upravit, nicméně je otázkou, zdali se jim to podaří.

Pokulhává také organizační stránka celého šampionátu, která se týká i samotných hráčů a týmů. "Tady nejen nechodí diváci, ale ani ta organizace není dobrá. Třeba na tiskovou konferenci se přesouváme přes celou halu v golfovém vozíku - a když to nestihneme, tak je z toho hned pokuta," kroutí hlavou český lodivod.

Potíže domácích pořadatelů ilustrovaly i úterní technické potíže v utkání mezi Kazachstánem a Běloruskem, kdy dokonce museli časoměřiči měřit odehraný čas stopkami.

V předchozích zápasech zase trápil pořadatele zaseklý klakson či rozbitá počítadla na obří informační kostce nad ledem ve Stockholmu. Ve hale Globen se navíc pootevírají při tvrdých nárazech mantinelová vrata pro rolbu.

"Není to prostě to pravé," uzavírá Hadamczik.

 

Právě se děje

Další zprávy