Simpsonovi, Hlinkova hláška i přítelkyně v psích očích. Extraligové masky baví

Pojďte s námi odhalit tajemství extraligových masek...
Jaroslav Janus si dal na své masce opravdu záležet. Jedenáct jmen litvínovských legend symbolizuje jedenáct let od tragického úmrtí trenéra Ivana Hlinky...
... od legendárního kouče pochází i citát v zadní části "Hlavně se z toho nepo...". Zajímavostí je i to, že přilba díky fosforeskujícímu písmu ve tmě svítí.
Modrobílá maska Marka Čiliaka vzešla z návrhu fanoušků. Na jedné straně se nachází starobrněnský drak, na druhé logo Komety.
Na zadní stranu si brněnský brankář nechal zvěčnit jméno i datum narození své dcery.
Foto: Milan Kammermayer
Lukáš Caha Lukáš Caha
30. 12. 2015 10:53
Masky českých gólmanů jsou často nápadité. Většinou se neobejdou bez loga a barev klubu, ale mnohdy se snaží říct i něco více.

Brno - Věděli jste, že maska litvínovského gólmana Jaroslava Januse ve tmě svítí? Že jedenáct jmen legend na ní symbolizuje jedenáct let od tragického úmrtí trenéra Ivana Hlinky? Že přilba pardubického Brandona Maxwella ukrývá hologramy?

Masky extraligových gólmanů jsou často nápadité, některých detailů si diváci nemají ani možnost všimnout. Mnohdy je zdobí jména, data narození, citáty... ale zaujme především grafické provedení.

Pojďte si s námi projít galerii masek čtrnácti extraligových brankářů.   

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Tálibán přerušil jednání s afghánskou vládou o výměně zajatců

Radikální islámské hnutí Tálibán podle agentury Reuters oznámilo, že přerušuje jednání s afghánskou vládou o výměně zajatců. Kábul naopak tvrdí, že výměnu nadále připravuje.

Vzájemné předání vězňů představovalo jeden z hlavních bodů mírových rozhovorů v Afghánistánu. Afghánská vláda se na něm s Tálibánem domluvila minulý týden při prvním přímém vyjednávání mezi těmito dvěma stranami po 18 letech.

Mluvčí Tálibánu Suhajl Šahín sdělil na twitteru, že vyjednávací tým hnutí se již nebude účastnit "neplodných rozhovorů" a že propuštění tálibánských zajatců bylo vládou "zdržováno pod neustálými záminkami".

Zdroj: ČTK
Další zprávy