Simpsonovi, Hlinkova hláška i přítelkyně v psích očích. Extraligové masky baví

Pojďte s námi odhalit tajemství extraligových masek...
Jaroslav Janus si dal na své masce opravdu záležet. Jedenáct jmen litvínovských legend symbolizuje jedenáct let od tragického úmrtí trenéra Ivana Hlinky...
... od legendárního kouče pochází i citát v zadní části "Hlavně se z toho nepo...". Zajímavostí je i to, že přilba díky fosforeskujícímu písmu ve tmě svítí.
Modrobílá maska Marka Čiliaka vzešla z návrhu fanoušků. Na jedné straně se nachází starobrněnský drak, na druhé logo Komety.
Na zadní stranu si brněnský brankář nechal zvěčnit jméno i datum narození své dcery.
Foto: Milan Kammermayer
Lukáš Caha Lukáš Caha
30. 12. 2015 10:53
Masky českých gólmanů jsou často nápadité. Většinou se neobejdou bez loga a barev klubu, ale mnohdy se snaží říct i něco více.

Brno - Věděli jste, že maska litvínovského gólmana Jaroslava Januse ve tmě svítí? Že jedenáct jmen legend na ní symbolizuje jedenáct let od tragického úmrtí trenéra Ivana Hlinky? Že přilba pardubického Brandona Maxwella ukrývá hologramy?

Masky extraligových gólmanů jsou často nápadité, některých detailů si diváci nemají ani možnost všimnout. Mnohdy je zdobí jména, data narození, citáty... ale zaujme především grafické provedení.

Pojďte si s námi projít galerii masek čtrnácti extraligových brankářů.   

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Papež František je v nemocnici kvůli zánětu dýchacích cest, sdělil Vatikán

Papež František je na několik dní hospitalizovaný kvůli onemocnění dýchacích cest. Informoval o tom ve středu. podle agentury AP vatikánský mluvčí Matteo Bruni. Šestaosmdesátiletá hlava katolické církve podle něj nemá koronavirus. Bruni dříve uvedl, že papež do nemocnice v Římě zamířil kvůli plánované zdravotní prohlídce, což později zpochybnila italská média.

Agentura Reuters poukázala na fakt, že se papež ve středu zúčastnil pravidelné generální audience, na které podle ní vypadal, že se těší dobrému zdraví.

František od května loňského roku používá invalidní vozík kvůli chronickým bolestem kolena a v červenci 2021 podstoupil v nemocnici Gemelli operaci tlustého střeva.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Nejtvrdší trest od zrušení poprav. Polku, která zavraždila svou dceru, čeká nejméně půlstoletí ve vězení

Soud v Poznani ve středu poslal na doživotí do vězení ženu, která v roce 2021 zavraždila svoji tříletou dcerku. O podmínečné propuštění bude moci požádat teprve po 50 letech. Portál gazeta.pl píše, že jde o nejtvrdší rozsudek, jaký soud vynesl od zrušení trestu smrti v roce 1998.

Proces s Magdalenou C. týkající se vraždy s mimořádnou krutostí trval skoro rok. Podle soudce Michala Ziemniewského si žena svůj čin předem naplánovala, promyslela a připravila. Holčička Zuzia zemřela při operaci v nemocnici, když se jí lékaři snažili zachránit život. Magdalena C. se k vraždě nepřiznala a vyšetřovatelům říkala, že chtěla spáchat sebevraždu. Nicméně tvrdila, že když svoji dcerku těžce zranila, už jí na to nestačila odvaha.

Soud kromě doživotního trestu odebral Magdaleně C. na deset let volební právo. Dnešní rozsudek není pravomocný, žena se proti němu může odvolat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy