Marha podepsal s Hradcem Králové smlouvu do konce sezony

ČTK Sport ČTK, Sport
Aktualizováno 30. 11. 2013 14:45
Josef Marha zamířil po rozvázání smlouvy s Pardubicemi podle očekávání do Hradce Králové. Mountfieldu se sedmatřicetiletý centr upsal do konce sezony.
Josef Marha nenaplnil v Pardubicích očekávání vedení klubu, a proto přestoupil do Hradce Králové, kde začínal s velkým hokejem.
Josef Marha nenaplnil v Pardubicích očekávání vedení klubu, a proto přestoupil do Hradce Králové, kde začínal s velkým hokejem. | Foto: hcpce.cz

Hradec Králové/Pardubice - Hokejový útočník Josef Marha zamířil po rozvázání smlouvy s Pardubicemi podle očekávání do Hradce Králové. Mountfieldu se sedmatřicetiletý centr upsal do konce sezony. Klub to uvedl v tiskové zprávě. 

Marha už v sobotu v Hradci Králové, kde s hokejem začínal, trénoval. "Zná zdejší prostředí a měl velký zájem o působení u nás, proto jsme se rozhodli jej angažovat. Věřím, že bude pro tým prospěšný a vhodně doplní kádr," prohlásil generální manažer klubu Aleš Kmoníček.

Trenéři chtěli centra od začátku sezony

Do Pardubic přišel Marha v létě po 12 letech strávených ve švýcarském Davosu, s kterým získal pět mistrovských titulů. Za Pardubice sehrál 23 utkání a připsal si šest bodů za dvě branky a čtyři asistence.

"Trenéři chtěli od začátku sezony přivést jednoho kvalitního a zkušeného centra, a když se Josef objevil na trhu, měli o něho velký zájem. Jsem tedy rád, že se nám podařilo hráče trenérům přivést," uvedl Kmoníček.

Marha opustil Hradec Králové v šestnácti letech a zamířil do Jihlavy. V Dukle si zahrál tři sezony v nejvyšší soutěži a v roce 1995 odešel do zámoří.

"Nikdy bych neřekl, že tu budu hrát"

Tam do roku 2001 sehrál v NHL za Colorado, Anaheim a Chicago 159 západů a připsal si 53 bodů za 21 branek a 32 asistencí. Pak odešel do Davosu, s kterým spojil největší část kariéry.

Na návrat do Hradce se těší. "V Hradci jsem vyrůstal, začínal s hokejem, nikdy by mě nenapadlo, že tu budu ještě hrát extraligu. Hraje se tu obranný styl hry, což by mi mělo vyhovovat. Uvidíme," řekl k příchodu do druhé týmu extraligové tabulky.

 

Právě se děje

Další zprávy