Marha podepsal s Hradcem Králové smlouvu do konce sezony

ČTK Sport ČTK, Sport
Aktualizováno 30. 11. 2013 14:45
Josef Marha zamířil po rozvázání smlouvy s Pardubicemi podle očekávání do Hradce Králové. Mountfieldu se sedmatřicetiletý centr upsal do konce sezony.
Josef Marha nenaplnil v Pardubicích očekávání vedení klubu, a proto přestoupil do Hradce Králové, kde začínal s velkým hokejem.
Josef Marha nenaplnil v Pardubicích očekávání vedení klubu, a proto přestoupil do Hradce Králové, kde začínal s velkým hokejem. | Foto: hcpce.cz

Hradec Králové/Pardubice - Hokejový útočník Josef Marha zamířil po rozvázání smlouvy s Pardubicemi podle očekávání do Hradce Králové. Mountfieldu se sedmatřicetiletý centr upsal do konce sezony. Klub to uvedl v tiskové zprávě. 

Marha už v sobotu v Hradci Králové, kde s hokejem začínal, trénoval. "Zná zdejší prostředí a měl velký zájem o působení u nás, proto jsme se rozhodli jej angažovat. Věřím, že bude pro tým prospěšný a vhodně doplní kádr," prohlásil generální manažer klubu Aleš Kmoníček.

Trenéři chtěli centra od začátku sezony

Do Pardubic přišel Marha v létě po 12 letech strávených ve švýcarském Davosu, s kterým získal pět mistrovských titulů. Za Pardubice sehrál 23 utkání a připsal si šest bodů za dvě branky a čtyři asistence.

"Trenéři chtěli od začátku sezony přivést jednoho kvalitního a zkušeného centra, a když se Josef objevil na trhu, měli o něho velký zájem. Jsem tedy rád, že se nám podařilo hráče trenérům přivést," uvedl Kmoníček.

Marha opustil Hradec Králové v šestnácti letech a zamířil do Jihlavy. V Dukle si zahrál tři sezony v nejvyšší soutěži a v roce 1995 odešel do zámoří.

"Nikdy bych neřekl, že tu budu hrát"

Tam do roku 2001 sehrál v NHL za Colorado, Anaheim a Chicago 159 západů a připsal si 53 bodů za 21 branek a 32 asistencí. Pak odešel do Davosu, s kterým spojil největší část kariéry.

Na návrat do Hradce se těší. "V Hradci jsem vyrůstal, začínal s hokejem, nikdy by mě nenapadlo, že tu budu ještě hrát extraligu. Hraje se tu obranný styl hry, což by mi mělo vyhovovat. Uvidíme," řekl k příchodu do druhé týmu extraligové tabulky.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Íránci nutili judistu k bojkotu izraelského soupeře. Federace juda je suspendovala

Mezinárodní federace juda IJF suspendovala Írán ze všech svých soutěží kvůli bojkotování soubojů s izraelskými soupeři. Reagovala tak na incident na nedávném mistrovství světa v Tokiu, kde íránští funkcionáři nutili odstoupit Sajída Mollajího ze soutěže do 81 kg, aby nenarazil na Izraelce. Loňský mistr světa Mollají odmítl a kvůli obavám o život se nevrátil do vlasti.

 

Představitelé federace udělili Íránu za diskriminaci a porušení pravidel ohledně manipulace s výsledky zákaz dalších startů. "Výkonný výbor IJF usoudil, že takové chování je neomluvitelné," uvedli.

 

Írán stát Izrael neuznává a země jsou nesmiřitelnými nepřáteli. Mollajího údajně nutili k odstoupení první náměstek ministra sportu a pak i šéf národního olympijského výboru. Aby země nečelila mezinárodní kritice, chtěli ho stáhnout z turnaje dříve, než se měl utkat se Sagim Mukim.

 

Mollají ale neuposlechl, v soutěži pokračoval a skončil bez medaile. Muki naopak získal zlato. Domů se pak slavný judista z obav o bezpečnost svou i své rodiny nevrátil a je v Německu, kde požádal o azyl.

před 42 minutami

U Kladna se srazil osobní vůz s autobusem, řidička je těžce zraněná

U Kamenných Žehrovic nedaleko Kladna se ve čtvrtek odpoledne srazil autobus s osobním autem. Řidička auta je těžce zraněná, z vozu ji vyprošťovali hasiči. V autobusu se lehce zranili tři lidé, jejich počet se ještě může změnit. Záchranná služba má na místě vrtulník a tři pozemní posádky, řekli mluvčí záchranných složek. Nehodu pravděpodobně zavinila řidička auta, která nedala přednost autobusu. Podle mluvčí záchranné služby Petry Effenbergerové je řidička osobního vozu v bezvědomí, do nemocnice ji přepraví vrtulník.

Zdroj: ČTK
Další zprávy