Maratonci si užívali. Poslouchali písničky a říkali si vtipy

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
22. 3. 2014 9:00
I když se oba hokejisté pražského Lva a Donbassu Doněck společnou rukou postarali o rekord Kontinentální hokejové ligy, do smíchu bylo pochopitelně jen vítězům.
Přestože Jan Kolář (vlevo) svedl s hráči Lva za sedm třetin hodně vysilujících střetů, stihl si na střídačce zápas užívat.
Přestože Jan Kolář (vlevo) svedl s hráči Lva za sedm třetin hodně vysilujících střetů, stihl si na střídačce zápas užívat. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - I když se oba hokejisté pražského Lva a Donbassu Doněck společnou rukou postarali o rekord Kontinentální hokejové ligy, když strávili na ledě přes pět hodin, šest třetin a čistého času 126 minut a 14 sekund, do smíchu bylo pochopitelně jen vítězům.

Český obránce v barvách Donbassu Jan Kolář si užíval nejen výhry 4:3 a srovnání čtvrtfinálové série na 1:1, po zápase navíc prozradil, že si další zápas a kus navíc krátil tím, že poslouchal na střídačce písničky mezi vhazováním, v kabině si zase se spoluhráči povídal vtipy.

"Abych se přiznal, mě to docela bavilo, užíval jsem si to, hrály totiž dobré písničky. V kabině jsme si vyprávěli vtipy. Strašně rychle to uteklo, vůbec mi to nepřišlo jako čtyři další třetiny," uvedl odchovanec pardubického hokeje už v sobotu po půlnoci.

"Čekal jsem, že fanoušci budou odcházet, ale byli věrní. Je dobře, že se jim to asi líbilo. Přece jen to prodloužení se hraje jinak, všichni hrají ve čtyřech dozadu, nechtějí udělat chybu, nedělají zbytečné pohyby a šetří síly, i tak v něm bylo vidět hodně šancí na obou stranách," doplnil.

"Bylo to o štěstí, komu to tam spadne"

S Doněckem musel v osmifinále absolvovat náročnou sedmizápasovou sérii s Rigou, navíc na poslední 'domácí' duel museli hráči kvůli situaci na Ukrajině letět do Bratislavy. Přesto jim proti Lvu, který vyhrál osmifinále ve čtyřech zápasech, vydržely síly i v tak pokročilé době.

"Po tom včerejšku jsme dneska chtěli vyhrát, i proto jsme na ně na začátku vlétli, pak jsme se báli, že Lva nakopne ta využitá dlouhá přesilovka, naštěstí jsme to srovnali a v prodloužení už to je jen o štěstí, komu to tam spadne," přiznal Kolář.

"Hrajeme sice jen na tři útoky, takže kluci už toho mají dost, ale dobře regenerujeme, takže nám nějaké síly na další zápasy pořád zbývají. Musíme se nejvíc vyspat, protože vlastně už zítra (v neděli) hrajeme další zápas. Já se půjdu vyběhat, abych ze sebe ten laktát dostal," dodal.

Němec: Dali nám gól z ničeho

Naopak na straně Lva bylo na hráčích vidět pochopitelně zklamání. Poprvé v tomto ročníku play off prohráli, navíc měli v prodloužení mnohem více vyložených šancí.

"Je to obrovské zklamání. Měli jsme v těch prodlouženích dobré šance, nepadlo nám to tam. A oni najednou dají gól víceméně z ničeho. V ten moment je to opravdu velké zklamání. Na druhou stranu, nic se neděje. Série je 1:1 a jedeme dál. Vítěz potřebuje čtyři vítězství," zhodnotil zápas obránce Ondřej Němec.

"Nikdy jsem nic podobného nezažil. Jen před rokem druhé prodloužení s CSKA, třetí už bylo hodně. Pak v kabině padaly hlášky, že začínáme třetí zápas… Do budoucna určitě skvělá zkušenost, ale bezprostředně po utkání obrovské zklamání z výsledku," doplnil.

Přitom přiznal, že mezi třetinami se hráči v kabinách hecovali a panovala tam výborná atmosféra.

"Musí se projevit, že máme víc sil"

"Nálada byla skvělá. Nikdo se nemračil, padaly žertíky. Nikdo se nemohl mračit, všechno bylo v pořádku, bojovné odhodlání. Bohužel se stalo, co se stalo. Všichni jsme věřili, že budeme skórovat. Bohužel…" smutnil Němec, který strávil na ledě přes 45 minut.

"Postupně se to střídání upravovalo, aby se rozložila zátěž na více lidí. Člověk je ale napumpovaný, tohle hrajete třeba jednou za život. Jo, kdyby byla výhra. To by se ty síly vracely rychle. Teď jsem na nule. Po takových výsledcích usínám hodně pozdě, teď se tipuji tak na šestou ranní. Naštěstí letíme do Bratislavy až ve dvě odpoledne," doplnil.

Výhodou v bratislavských zápasech pro Lva bude podle něj fakt, že má Lev síly rozložené na víc hráčů a také to, že odehrál v play off o tři zápasy méně.

"Bylo to opravdu dlouhé. Oni mají v nohách sedm zápasů ze čtvrtfinále konference, my jenom čtyři. To se také musí projevit,“ dodal Němec.

 

Právě se děje

před 49 minutami

Frankfurt si v odloženém duelu EL v Salcburku zajistil postup

Fotbalisté Frankfurtu v odvetném duelu 2. kola Evropské ligy v Salcburku, jenž byl přeložen ze čtvrtka na dnešek kvůli hlášenému orkánu, remizovali 2:2 a v součtu s domácí výhrou 4:1 postoupili do osmifinále. V něm se Eintracht 12. a 19. března utká s Basilejí.

Salcburk v odloženém zápase před 29.000 diváky dvakrát vedl, ale hosté pokaždé vyrovnali a pohlídali si postup. Branky domácích vstřelili kapitán Andreas Ulmer a Jérome Onguéné, klid Frankfurtu zajistil dvěma góly André Silva.

Frankfurt se měl původně už za dva dny představit v bundeslize na hřišti Werderu Brémy, vedení ligy ale na neděli plánovaný duel kvůli nahuštěnému programu zatím na neurčito odložilo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy