Malíka angažovaly Vítkovice. Zatím na osm zápasů

Red Spo, ČTK
12. 10. 2009 18:12
Malík stále uvažuje o NHL
Marek Malík
Marek Malík | Foto: Reuters

Ostrava - Hokejový obránce Marek Malík našel minimálně pro úvod sezony angažmá. Čtyřiatřicetiletý bronzový medailista z olympijských her v Turíně se dohodl na krátkodobém kontraktu s Vítkovicemi, za které by mohl nastoupit už v úterý proti Karlovým Varům.

Vytáhlý zadák zůstal v létě po patnáctiletém účinkování v zámoří volný, když mu vypršela smlouva s Tampou. Bývalý hráč New Yorku Rangers, Caroliny či Hartfordu si stále nechává otevřená vrátka do NHL, ale vzhledem k pokročilosti sezony kývl na nabídku Vítkovic.

"Zatím jsme se domluvili do reprezentační přestávky, to je osm utkání. Pak se bude řešit co dál. Stále zůstává ve hře možnost, že by odešel do zámoří. Něco je v jednání," řekl dnes ČTK hráčův agent Vladimír Vůjtek.

Vítkovický odchovanec se do mateřského klubu vrátí podruhé. Před čtyřmi lety v něm působil během výluky v NHL. S mužstvem je sžitý, protože v Ostravě několik týdnů během jednání o angažmá trénoval. "Problém adaptace odpadá, Marek prostředí klubu dobře zná. Pracuje se na vyřízení všech formalit a jestli se všechno stihne, může hrát už v úterý," řekl Vůjtek.

Malík by v první etapě mohl za Vítkovice odehrát osm zápasů. Poslední kolo před reprezentační pauzou je na programu 1. listopadu. "Marek už nechtěl jen nečinně čekat, potřebuje hrát. I Vítkovicím teď přijde vhod, protože mají problémy se zraněnými hráči v obraně," uvedl Vůjtek.

Malík by měl zaplnit mezeru po dlouhodobě zraněném reprezentantovi Michalu Barinkovi, jenž se do hry vrátí zřejmě až o Vánocích. Pohmožděné rameno má navíc Petr Jurečka.

 

Právě se děje

před 50 minutami

Basketbalistky USK čeká ve čtvrtfinále Evropské ligy Schio

Basketbalistky USK Praha se ve čtvrtfinále Evropské ligy utkají se Schiem. Italskému celku ke konečné třetí příčce ve skupině B pomohlo kontumační vítězství nad Šoproní, která k poslednímu zápasu základní části odmítla nastoupit kvůli obavám z nákazy koronavirem.

USK do vyřazovací fáze prošel z druhého místa s bilancí dvanácti výher a dvou porážek, které mu připravil vítěz skupiny a obhájce titulu Jekatěrinburg. Pražanky ve středu v posledním kole vyhrály 89:65 v belgickém Braine, ale na soupeře pro čtvrtfinále si musely počkat až do rozhodnutí evropské sekce FIBA.

Další zprávy