Málek: Poprvé jsme byli marní, o to víc ta prohra mrzí

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
6. 4. 2011 7:45
Málka překonal až 61 sekund před koncem Varaďa

Třinec - Říká se o něm, že v play off pookřeje a předvádí ještě lepší výkony než v základní části. A třiatřicetiletý brankář Roman Málek to potvrzuje i letos. Mezi všemi gólmany má nejnižší průměr obdržených branek a druhou nejvyšší úspěšnost zákroků.

I v druhém finálovém zápase v Třinci to byl právě on, kdo dlouho držel naděje Vítkovic na výhru. Až 61 sekund před koncem třetí třetiny jej překonal Václav Varaďa a Oceláři pak výhru 2:0 pojistili gólem do prázdné brány.

Zkušený brankář s reprezentačními zkušenostmi se sice na ledě nemohl s inkasovaným gólem dlouho vyrovnat, při rozhovoru s novináři však mluvil klidně, protože stav 0:2 na zápasy už několikrát zažil a jeho mužstvo pak stejně celou sérii vyhrálo.

Málkovy čáry nestačily. Třinec rozhodl v 59. minutě

"Dostat minutu před koncem, to bolí víc než třeba prohrát 0:5. Ale dneska jsme si dokázali, že na ně máme a i tady v Třinci, protože tady se hraje vždycky těžce. Odehráli jsme výborný zápas," řekl novinářům po zápase Málek, který si připsal 24 zásahů.

Romane, jaké to je, když takřka po celý zápas přivádíte třinecké hráče k šílenství a minutu před koncem vás jediný obdržený gól stál celý zápas?
Šedesát minut jsme dřeli jako koně a bylo to vlastně na nic. Prohráváme 0:2. Musíme to dát teď doma. Odehráli jsme výborný zápas, hodně to bolí. Nemůže se nám stát, že dostaneme takhle gól minutu do konce. Asi jsme se všichni už viděli v šatně a připravovali se na prodloužení.

Prohra musí bolet o to více, že jste odehráli mnohem lepší zápas než v prvním duelu v pondělí (2:5)...
V pondělí jsme si věřili, že to tady uděláme, ale bohužel jsme byli takoví marní. Druhé utkání bylo z naší strany výborné, bohužel jsme minutu před koncem dostali gól. Bolí to, bude to bolet ještě ve středu, ale pak se sejdeme a už na to nikdo myslet nebude. Máme před sebou další zápasy.

Radek Bonk se natahuje pro puk před Romanem Málkem
Radek Bonk se natahuje pro puk před Romanem Málkem | Foto: Marian Ježowicz

Vy jste se po Varaďově gólu pokoušel u rozhodčích něco reklamovat. O co šlo?
Vyrazil jsem puk, byla tam dorážka, já jsem si na to ještě sáhnul vyrážečkou a tam už to šlo asi za mě. Ten hráč, který dával gól, nevím, kdo to byl, stejně spadl na mě. Já jsem byl asi už půlkou těla za brankovou čárou. Já to vidím z brány jinak, než je to třeba vidět v televizi nebo z hlediště. Zkoušel jsem, jestli bychom třeba neměli to štěstí a oni to neuznali. Ale bohužel.

Po dvě třetiny byl Třinec lepší. V té třetí jste si však šance vytvářeli především vy, přesto jste paradoxně inkasovali...
Nedali jsme gól, ale to byl prostě zápas, že by to mohlo být 0:0 a dejme tomu by se rozhodlo v prodloužení nebo na penalty. Bohužel. Včera to byl takový zápas blbec pro všechny. Měli jsme před finále dlouho volno, včera jsme se do toho dostali a dneska jsme byli o to lepší.

Vy sám jste přesto dlouho držel šance Vítkovic nad vodou. Jak vám bylo, když rozhodčí zkoumali Koudelkovu střelu do břevna?
Myslím, že mi to prošlo mezi nohama, nějak se to pak odrazilo k tyči. Já si myslel, že to nebyl gól a rozhodčí to potom taky potvrdili.

Až s výjimkou třetí třetiny dnešního (úterního) zápasu vás Třinec přehrával. Co musíte před domácími zápasy zlepšit?
Samozřejmě že Třinec je velice ofenzivní mužstvo, má skvělé hráče vepředu a dalo se čekat, že budou takhle hrát. Myslím si, že jsme v úterý hráli mnohem lépe. Nyní máme dva dny na odpočinek, už se není na co šetřit. Po sérii bude následovat dovolená, my chceme v domácích zápasech vyrovnat skóre a do Třince se vracet za stavu 2:2.

Vy sám jste si už stav 0:2 několikrát zažil. Jaký je tedy recept na zvrat v sérii?
Bylo to se Znojmem a s Pardubicemi. Hráli jsme to na sedm zápasů. Vždycky byl důležitý třetí zápas, abychom to snížili a jde se do čtvrtého mnohem líp. Bude důležité, jak do toho zápasu vstoupíme. Je pro nás priorita a nic jiného nás nezajímá.