reklama
 
 

Hokejová Slavia je na prodej, majitele naštval Růžička

Aktualizováno 8. 4. 2014 19:04
Majitelé hokejové Slavie Richard a Ladislav Benýškové rezignovali na fuknce v představenstvu, nabízejí své akcie k prodeji a kritizují odchod Vladimíra Růžičky z klubu.

Praha - Odchod trenéra Vladimíra Růžičky z hokejové Slavie k reprezentaci zřejmě v Edenu vzbudil vyhrocenější emoce, než se zprvu zdálo.

Majitelé klubu prostřednictvím Richarda Benýška totiž na úterní tiskové konferenci oznámili, že je jejich více než dvoutřetinový podíl v klubu na prodej. Důvod? Vadí jim způsob, jakým po přesunu k národnímu týmu jedná právě dlouholetá ikona klubu, i Růžičkovy údajné předchozí úmysly pražský celek opustit.

"Jsme neskutečně rozladěni z toho, co tato situace způsobila," oznámil před novináři Benýšek. "Když je Láďa Růžička takový srdcař, tak mu ty naše akcie nabízíme. Za stejných podmínek, za jakých jsme do toho vstupovali," vyzval Růžičku s tím, že se s bratrem Ladislavem, bývalým reprezentačním obráncem, zároveň vzdávají funkcí v představenstvu klubu. A zmínil také symbolickou korunu, za níž svůj podíl 69,9 procent v únoru 2013 koupili.

Hrobaři Slavie?

Benýškům také vadí, že je slávistická veřejnost na rozdíl od Růžičky očerňuje a napadá, přestože do hokeje sypou velké peníze. Dokonce se potýkají s nálepkou ´hrobařů Slavie´.

"Nerozumíme tomu a uráží nás to. Přitom naše finanční angažovanost je násobně vyšší, než tomu kdy bylo v případě Vladimíra Růžičky," štve Benýška.

"Každé mé vyjádření je zpochybněno a následně i otočeno proti mně a vůči klubu. Je to z našeho pohledu neudržitelný stav, kdy nejsme schopni se jako investoři bránit, aby to klubu neškodilo," pokračuje.

Růžičkovi nástupci

Příslovečnou poslední kapkou, která Benýškovi motivovala k odchodu z klubu, údajně byl Růžičkův rozhovor pro Aktuálně.cz (čtěte ZDE).

V něm Růžička hovoří mj. o současném stavu týmu a vyjadřuje názor na své trenérské nástupce Ladislava Lubinu a Josefa Beránka. "Růžička říkal, že ´Lubinu nevybral a že pro něj nehlasoval´. Růžička není členem představenstva, a tak mě nenapadá, proč by měl pro to hlasovat," prohlásil Benýšek a předkládá svou verzi.

"Vladimír Pitter (vlastní 30 procent akcií) přišel s návrhem, že osloví Ladislava Lubinu a s ním do dvojice Josefa Beránka. Růžička na to řekl, že to je dobrá volba. Problém neměli ani starší hráči, kterých jsme se zeptali na názor," uvedl Benýšek.

Zaječí úmysly se nelíbily

Za hlavní důvod napjatých vztahů s Růžičkou ovšem Benýšek považuje údajná předchozí jednání naganského šampiona s jinými extraligovými týmy i kluby z KHL.

"Vladimír Růžička z klubu chtěl odejít. Dělal pro to opravdu hodně a nejen po dobu našeho vlastnictví. Na důvody se musíte zeptat ho. Známe jeho koketování s kluby z extraligy nebo KHL," zlobil se Benýšek, podle kterého tyto zaječí úmysly hodně ovlivňovaly i výkony extraligového klubu. "Když jsem mluvil se staršími hráči, tak říkali, že to nebyl on," tvrdí Benýšek.

Růžička jeho vyjádření nechtěl komentovat. "Uplynulou sezonu jsem byl zaměstnancem Slavie jako trenér a sportovní manažer, tuto práci jsem se snažil dělat co nejlépe," řekl novinářům po tréninku národního týmu, kterému se přesunul poté, co Alois Hadamczik složil po olympiádě v Soči svojí funkci.

A to s oficiálním požehnáním majitelů Slavie. "Když po letošní olympiádě vznikla ze strany svazu potřeba vybrat nového reprezentačního trenéra, Růžička byl osloven a přišel za vedením klubu, že to chce dělat, tak jsme se rozhodli, že ho pustíme. A nebyla to prázdná slova, když jsme prohlásili, že je to pro reprezentační tým cenná posila," líčí Benýšek.

Odchod k reprezentaci i s Weissmannem

S odchodem vedení souhlasilo i přesto, že měl Růžička ve Slavii ještě dvouapůllletou smlouvu. "Každý ví, že když někdo nechce na takové pozici zůstat, tak nemá smysl mu smlouvou mlátit o hlavu. Protože výkon jeho práce potom vůbec nestojí za to," zdůvodnil rozhodnutí Benýšek.

Spolu s Růžičkou odešel k reprezentaci i jeho asistent Ondřej Weissmann. To Benýška rozzlobilo ještě víc. "Weissmanna jsem si přivedl já, tak si ho taky stáhnu s sebou," měl prohlásit Růžička.

I proto ho nyní Benýškové vyzývají, aby se klubu ujal a přijal za něj veškeré závazky.  "Po tom všem mu chceme dát šanci ukázat, jak to s klubem myslí. Jaký je to opravdu slávistický srdcař. Nabízíme mu celý náš akcionářský podíl za stejných podmínek, za kterých jsme ho při vstupu do klubu získali. Podmínky zná. K tomu chceme doložení, že má zajištěné finanční zdroje na odehrání příští sezony, které jsme museli doložit i my. To samozřejmě platí i pro jiné zájemce o klubové akcie," uvedl Benýšek.

Jako lhůtu vymezil dobu jednoho měsíce. Přednostní právo však bude mít současný společník Pitter.

autor: Tomáš Kubánek | 8. 4. 2014 15:47

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama