Majitel Novy koupil hokej ze Soči. Zatím jen pro Markízu

Luděk Mádl Luděk Mádl
2. 7. 2012 17:30
Na Slovensku už lukrativní část ZOH opustila veřejnoprávní obrazovku
Tomáš Vokoun a Jaromír Jágr. Objeví se v Soči? A pokud ano, kdo to bude vysílat?
Tomáš Vokoun a Jaromír Jágr. Objeví se v Soči? A pokud ano, kdo to bude vysílat? | Foto: Reuters

Praha/Bratislava - Hoří válka o to, kdo v Česku za necelé dva roky odvysílá hokejový turnaj ze ZOH v Soči. Bude to tradičně Česká televize, nebo se na hokejisty budeme dívat na některém z kanálů televize Nova?

Ta otázka tu stále visí ve vzduchu. Na Slovensku už ne. A tamní vývoj možná mnohé napovídá.

CME hokej zjevně zajímá

Pro Slovenskou republiku totiž vysílací práva na olympijský hokej v Soči koupila společnost CME, konkrétně pro svou tamní televizi Markíza.

CME zároveň ovládá i českou televizi Nova.

"Ale pro nás to zatím neznamená nic. Vedeme další jednání a nesmíme je komentovat," říká Marek Kindernay, šéf kanálu Nova Sport.

O tom, že hokejový turnaj, na kterém možná naskočí na led i Jaromír Jágr, bude na Slovensku vysílat Markíza, informovala její ředitelka Zuzana Ťapáková v rozhovoru pro slovenský měsíčník Stratégie.

Olympiáda poprvé rozdrobená v balíčcích

Zprávu o tom, že zálusk na turnaj v Soči má v Česku televize Nova, přinesl v březnu jako první deník Aktuálně.cz.

Tentokrát poprvé se neprodávají vysílací práva na ZOH jako celek. Jejich držitel a distributor je rozdělil na několik balíčků, které nabízí buď jako celek, nebo samostatně.

Jak před časem řekl deníku Aktuálně.cz šéf kanálu ČT4 Sport Jiří Ponikelský, veřejnoprávní televize dělá maximum proto, aby Hry zůstaly kompletně na obrazovkách České televize.

 

Právě se děje

před 30 minutami

Hodnota veřejných zakázek loni stoupla na 715 miliardy korun

Hodnota veřejných zakázek loni meziročně vzrostla o 5,5 procenta na 715 miliard korun. Její podíl na HDP meziročně vzrostl o 0,87 procentního bodu na 12,65 procenta. Vyplývá to z výroční zprávy ministerstva pro místní rozvoj (MMR), kterou v pondělí projedná vláda.

"Ačkoliv byl ekonomický vývoj České republiky v roce 2020 negativně poznamenán epidemií covid-19, samotný rozsah trhu veřejných zakázek významně zasažen nebyl. Jde zřejmě o důsledek faktu, že výdaje na nákupy od externích subjektů byly ve veřejných rozpočtech naplánovány na podzim 2019. Tedy ještě v situaci, kdy žádná epidemie v České republice nebyla a ani nebyla předpokládána," uvádí MMR ve své zprávě.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Úrokové sazby hypoték stouply v květnu počtvrté v řadě, ukázal index

Úrokové sazby hypoték míří čtvrtý měsíc v řadě vzhůru. Vyplývá to z výsledků Broker Consulting Indexu hypotečních úvěrů, podle kterého v květnu vzrostly průměrné sazby na 2,15 procenta z dubnových 2,12 procenta. Hranici dvou procent překročily v březnu.

Odborníci očekávají, že ke konci roku se sazby mohou vyšplhat až ke třem procentům. V důsledku rostoucích cen nemovitostí současně roste i průměrná cena hypotéky, která aktuálně dosahuje 2,925.582 Kč. Před dvěma lety přitom byla o 30 procent níže.

Zdroj: ČTK
Další zprávy