Magnitogorsk v KHL rozdrtil Záhřeb, skórovali i Kovář a Filippi. Jeřábek dal gól Salákovi

23. 9. 2016 21:27
Jan Kovář a Tomáš Filippi z Magnitogorsku vstřelili po jedné brance při vítězství Magnitogorsku proti Záhřebu 6:1. Branku vstřelil i obránce Podolsku Jakub Jeřábek a u jedné branky asistoval Adam Polášek z Novosibirsku.
Jan Kovář
Jan Kovář | Foto: Milan Kammermayer

Moskva - Útočník Jan Kovář z Magnitogorsku vstřelil vítězný gól v utkání Kontinentální ligy proti Záhřebu, nad kterým ruský celek nakonec doma vyhrál výrazným rozdílem 6:1. Kovář si připsal i asistenci a celkem už v sezoně nasbíral deset bodů, předposlední branku zápasu dal jeho krajan Tomáš Filippi.

Metallurg se ujal vedení už po 31 sekundách hry, po Kovářově přihrávce skóroval Wolski. Medveščak vyrovnal a nerozhodný stav držel ještě na počátku druhé třetiny, pak ale Kovář využil přesilovku a další góly už dávali jen domácí hráči, i když na počet střel na branku se soupeřem jasně prohráli (24:36).

Filippi v další početní výhodě zvýšil v 39. minutě už na 5:1, v závěru skóroval ještě Těreščenko. Magnitogorsk se díky výhře dostal do čela Charlamovovy divize o bod před Kazaň, chorvatský celek prohrál počtvrté za sebou.

V utkání Podolsku s Novosibirskem využil domácí obránce Jakub Jeřábek v třetí třetině přesilovku a vyrovnal na 2:2, po necelé půlminutě prodloužení pak překonal Saláka po jeho přihrávce Kopejkin. V týmu hostů si připsal asistenci bek Adam Polášek a s 11 body je nejproduktivnějším Čechem v lize.

Kontinentální hokejová liga:

Magnitogorsk - Záhřeb 6:1 (Kovář 1+1, Filippi 1+0), Jokerit Helsinky - CSKA Moskva 3:2 po sam. nájezdech, HK Soči - Jaroslavl 2:3, Petrohrad - Chanty-Mansijsk 9:4, Viťaz Podolsk - Novosibirsk 3:2 v prodl. (Jeřábek 1+1 - Polášek 0+1).