Magnitogorsk míří za postupem. Kovář pomohl k třetí výhře nad Astanou třemi body

Aktualizováno 13. 3. 2017 20:14
Magnitogorsku chybí k postupu do semifinále play off jediné vítězství. Po dvou domácích výhrách dokázal porazit Astanu také na jejím ledě, přičemž Jan Kovář se podílel rovnou na třech brankách. Kazaň ztratila dobře rozehrané utkání proti Omsku a prohrála v prodloužení.
Jan Kovář
Jan Kovář | Foto: Lukáš Caha

Moskva - Jan Kovář si v play off Kontinentální hokejové ligy připsal další tři body, ve čtvrtfinálovém utkání Magnitogorsku v Astaně pomohl hostům k výhře 5:3 vítězným gólem a dvěma asistencemi. Metallurg tak v sérii vede nad Barysem 3:0 na zápasy a jediná výhra mu chybí k postupu do semifinále.

Tři branky obhájců Gagarinova poháru vstřelil Danis Zaripov, který se blýskl hattrickem i v minulém utkání. Celkem už má na kontě jedenáct gólů a se 17 body vládne produktivitě play off, Kovář je za ním druhý s bilancí 6+9.

Český útočník se v 38. minutě v přesilovce pokusil překonat gólmana Henrika Karlssona po vyjetí zpoza branky, odražený puk poslal do sítě Zaripov. Barys v úvodu třetí třetiny snížil na 1:2, ale Kovář pak přihrál na gól Sergeji Mozjakinovi a v 54. minutě si role vyměnili, když Mozjakin našel v další přesilovce českého spoluhráče volného před brankovištěm.

Zaripov potom dovršil druhý hattrick za sebou a už třetí v play off. Astana v závěrečných dvou minutách překonala Vasilije Košečkina ještě dvakrát, třetí prohru v sérii však už odvrátit nedokázala. Všechny góly Barysu v utkání dal Dustin Boyd.

Čtvrtfinále play off Kontinentální hokejové ligy:

Východní konference - 3. zápasy:

Barys Astana - Magnitogorsk 3:5 (za hosty Jan Kovář 1+2), stav série 0:3, Kazaň - Omsk 3:4 v prodl. (za domácí Jordán 0+1), stav série 2:1.