Maďarský gólman Vay si výkony na mistrovství vysloužil smlouvu s Minnesotou

ČTK ČTK
18. 5. 2016 21:13
Maďarský brankář Ádam Vay má blízko k tomu, aby se stal prvním Maďarem, který se prosadí v NHL. Dvaadvacetiletý gólman zaujal svými výkony na probíhajícím mistrovství světa natolik, že mu Minnesota Wild nabídla dvouletý kontrakt.
Adam Vay
Adam Vay | Foto: Reuters

Minnesota - Hokejový brankář Ádám Vay se může stát prvním Maďarem, který se prosadí v zámořské NHL. Dvaadvacetiletý účastník mistrovství světa v Rusku se domluvil na dvouleté smlouvě s Minnesotou.

Vay byl v hledáčku skautů už před turnajem

Vay údajně upoutal skauty Wild již před šampionátem. A po turnaji, ve kterém se představil v zápasech proti Kanadě, USA a Finsku, poté zámořský klub oznámil, že rodák z Budapešti podepíše dvouletou dvoucestnou smlouvu.

Brankář týmu Debreceni HK v mezinárodní MOL lize už v zámoří působil, v letech 2013 až 2015 chytal za El Paso Rhinos v nižší kanadsko-americké WSHL.

"Jediné, co momentálně vím, je to, že se v červenci mám hlásit v tréninkovém kempu. Musím i nadále tvrdě makat, ale právě teď přichází ta pravá výzva," uvedl Vay pro web index.hu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 hodinami

Jednání ČR a Polska o dolu Turów budou pokračovat ve středu. Sejdou se experti i ministři, řekl Brabec. Doufá, že setkání přinese významný posun

Zdroj: ČTK
před 9 hodinami

Babiš chce stanovit vrchní hranici emisních povolenek, oznámil po schůzce se Zemanem

Premiér Andrej Babiš (ANO) se vyslovil pro stanovení horní hranice ceny emisních povolenek. Po pondělní schůzce s prezidentem Milošem Zemanem na lánském zámku ministerský předseda novinářům řekl, že se bude snažit o to, aby o záležitosti jednala Evropská unie. Měla by podle Babiše využít příslušný článek směrnice o povolenkách.

Studie Evropské komise z loňského roku podle premiéra uváděla, že cena povolenek v roce 2025 by měla být 26 eur a v roce 2030 pak 30 eur a o pět let později 50 eur. "Skutečnost je taková, že dnes se emisní povolenky obchodují za 60 eur. Jsou předmětem spekulativního kapitálu," řekl Babiš. Jejich cena má podle něho přímý dopad na energetické a průmyslové firmy a na cenu elektřiny.

Babiš bude chtít, aby evropští lídři na neformálním summitu 5. a 6. října aktivovali článek povolenkové směrnice, který podle premiéra předpokládá, že cenový výkyv je nutné řešit. Soudí, že členské státy by měly stanovit cenový koridor. "To znamená, že by mělo být určené zastropování emisních povolenek," uvedl premiér.

Míní, že na summitu by se mělo diskutovat také o společném nákupu zemního plynu v souvislosti s naplněností zásobníků a jeho rostoucí cenou

Zdroj: ČTK
Další zprávy